Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Verejné zbierky

S účinnosťou od 1. júla 2014 platí zákon NR SR č. 162/2014 o verejných zbierkach a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zbierku môžu vykonávať len právnické osoby uvedené v odseku 2 § 3 zákona č. 162/2014 Z. z. až po právoplatnosti rozhodnutia o zápise zbierky do registra zbierok.

Verejnú zbierku zbieraním do stacionárnych pokladničiek, zbieraním do prenosných pokladničiek, predajom predmetov, ak je príspevok zahrnutý v ich cene a predajom vstupeniek na kultúrne podujatie, športové podujatie alebo iné verejné podujatie usporadúvané na získanie príspevkov, ak je príspevok zahrnutý v cene vstupeniek možno vykonávať na verejných priestranstvách a v priestoroch právnických osôb prístupných verejnosti až po predchádzajúcom písomnom súhlase vlastníka, nájomcu alebo správcu nehnuteľnosti. Zbierku možno vykonávať aj v priestoroch vo vlastníctve fyzických osôb, a to po ich predchádzajúcom súhlase. 

Organizátor verejnej zbierky, ktorý má záujem získať písomný súhlas Mesta Trenčianske Teplice s vykonaním verejnej zbierky na verejných priestranstvách mesta podľa § 3 , ods. 4 zákona č. 162/2014 Z. z. o verejných zbierkach a o zmene a doplnení niektorých zákonov, požiada o vydanie takéhoto súhlasu žiadosťou.  

Potrebné doklady k vykonaniu zbierky

 

Vybavuje
Mgr. Zdena Bunčáková
Tel.: 032 / 655 6720
e-mail: zdena.buncakova@teplice.sk


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka