Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Rezidenčná karta

Rezidenčná karta pre občanov Trenčianskych Teplíc

rezidencna_karta.jpg

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice (OOCR) pripravila pre obyvateľov mesta, t. j. občanov s trvalým pobytom v Trenčianskych Tepliciach, zaujímavý produkt – kartu, na základe ktorej je možné čerpať zľavy. 

Do každej domácnosti bol zaslaný 1 ks Rezidenčnej karty, v prípade záujmu o kartu pre ďalšieho člena domácnosti je možné o ňu  požiadať v Klientskom centre MsÚ.

Karta je určená výhradne obyvateľom Trenčianskych Teplíc, starším ako 15 rokov. Poskytovateľ zľavy si preto pri čerpaní môže vyžiadať doklad totožnosti pre overenie adresy.

Keďže karta nie je vystavená na konkrétne meno, v rámci rodiny je prenosná.

Zoznam poskytovateľov zliav bude postupne aktualizovaný a dopĺňaný.

O nových zľavách Vás OOCR bude pravidelne informovať formou letákov v schránkach, prostredníctvom lokálnej televízie a na našej web stránke.

Bližšie informácie získate na e-mailovej adrese: karta@teplice.sk

Oblasti poskytovania zliav

  • UBYTOVANIE
  • GASTRONÓMIA
  • WELLNESS A BEAUTY SLUŽBY
  • INÉ

 

Zoznam zliav Rezidenčnej karty - kliknite tu

 

Rezidenčná karta  -  najčastejšie otázky


Ako sa používa rezidenčná karta?
Rezidenčná karta slúži ako oprávnený doklad na čerpanie zľavy. Výška zliav, ako i samotný subjekt, ktorý zľavu poskytuje, je uvedený v Zozname zliav rezidenčnej karty.

Kto môže byť držiteľom rezidenčnej karty?
Držiteľom karty sa stáva každý občan s trvalým pobytom v Trenčianskych Tepliciach. Musí byť však schopný predložiť doklad o trvalom pobyte, t. j. občiansky preukaz. Preto deti do 15 rokov môžu uplatňovať zľavu v niektorých zariadeniach len v sprievode obyvateľa Trenčianskych Teplíc, ktorý vlastní občiansky preukaz s trvalým pobytom (rodič, starší súrodenec).

Čo ak viacčlenná rodina dostane len jednu kartu? Má nárok na viac kariet?
Na kartu majú nárok i viacerí členovia domácnosti. Mnohokrát však stačí pri čerpaní zľavy jedna karta, a zľavu čerpajú i ostatní členovia. To závisí od konkrétneho poskytovateľa zľavy. Ak však rodina skutočne potrebuje aj ďalšiu kartu, je možné o ňu požiadať v Klientskom centre Mestského úradu. Klientovi bude vystavená  na počkanie.

Ako držiteľ rezidenčnej karty zistí, kde sa dá uplatniť?
Miesto, kde sa dá uplatniť karta, bude označené samolepkou rezidenčnej karty.

Môžu kartu použiť aj iné osoby, t. j. osoby, ktoré nie sú držiteľmi karty?
Karta je neprenosná.

Ako je možné zabrániť falšovaniu karty?
Karta je platná len s občianskym preukazom. V ňom je jasne uvedený trvalý pobyt. Prakticky to znamená, že sfalšovaný by musel byť občiansky preukaz.

Kto všetko sa môže zapojiť do projektu rezidenčnej karty?
Každý podnikateľský subjekt v rámci mesta Trenčianske Teplice, ale i mimo neho môže vstúpiť do ponuky zliav. Predmet i výšku zľavy si určuje subjekt sám. Podmienkou je podpísanie zmluvy s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu. 

Kto vydáva rezidenčnú kartu?
Rezidenčnú kartu vydáva Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice a distribuovaná je prostredníctvom Mestského úradu Trenčianske Teplice.

Ako často sa bude ponuka jednotlivých prevádzok aktualizovať?
Zoznam zliav bude priebežne dopĺňaný, o každej zmene budú majitelia kariet informovaní najmä prostredníctvom webstránky.

Kto určuje zľavy v jednotlivých prevádzkach?
Zľavy sú určované výhradne ich poskytovateľom.

Ako postupovať v prípade, že držiteľ karty túto stratí?
Stačí navštíviť Klientske centrum Mestského úradu a požiadať o náhradnú rezidenčnú kartu. Tá mu bude na počkanie vystavená za poplatok 5 €.


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka