Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Povolenie zmeny užívania stavby (§85 stavebného zákona)

Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby.

Na konanie o zmene v užívaní stavby sa vzťahujú primerane ustanovenia §76 až 84 stavebného zákona, ktoré pojednávajú o kolaudácii stavby. (§85 ods.1 stavebného zákona)

Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby prerokuje stavebný úrad pri stavebnom konaní a po jej dokončení vykoná kolaudáciu zmeny stavby. (§85 ods.2, prvá veta stavebného zákona)

Zmenu v užívaní stavby spočívajúcou v stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby a nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby môže prerokovať stavebný úrad v spojenom konaní o zmene v užívaní stavby podľa odseku 1. (§85 ods.2, druhá veta stavebného zákona)

 - Tlačivo na stiahnutie -

Doba vybavenia: 
do 30 - 60 dní

Poplatok:
Podľa platného sadzobníka k zákonu o správnych poplatkoch

Vybavuje:
Spoločný stavebný úrad, (budova mestského úradu I.poschodie)
Ing. Miloš Mičega
Tel.: 032 / 655 6713
e-mail: stavebny.urad@teplice.sk


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka