Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Vystavujúcimi čipkárkami sú aj Tepličanky Vytlačiť
 

DSC_8450.jpgV Novej Dubnici už viac ako 20 rokov existuje Klub paličkovanej čipky. V minulosti sme  každoročne ich dielka mohli obdivovať vo výstavnej sieni Kursalonu. Prvá takáto výstava sa konala už v roku 1997. V máji tohto roka klub uskutočnil výstavu s názvom Dotyky krásy vo vestibule Kina Panorex v Novej Dubnici.

Klub si na výuku pozýva lektorov z iných klubov,  z dôvodu  vzdelávania a získavania skúseností usporadúva  zájazdy za čipkami, jeho členky sa zúčastňujú festivalov a navštevujú múzeá v jednotlivých čipkárskych regiónoch doma aj v zahraničí.

Medzi dlhoročnými členkami klubu sú aj obyvateľky Trenčianskych Teplíc. Najstaršou členkou je Mária Fialová, ktorá je taktiež Tepličanka. K významnému životnému jubileu, ktoré prednedávnom oslávila, jej prišla zablahoželať aj primátorka Zuzana Frajková Ďurmeková, ktorá sa otvorenia výstavy zúčastnila. Pani Fialová sa paličkovanej čipke venuje už dlhé roky a za toto obdobie vytvorila množstvo krásnych výtvorov. Mnohé venovala svojej rodine, priateľom, niektoré má doma, niektoré  zdobia  jej odev. 


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka