Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Víťazom teplického Night runu opäť Miroslav IlavskýVytlačiť
 

20180811_TT_Night_Run_foto_Radovan_Stoklasa_023.jpgV sobotu sa v Trenčianskych Tepliciach konal už druhý ročník Night Runu Trenčianske Teplice – Memoriál Košeckého. Podobne ako minulý rok, i tento ročník štartoval a končil priamo v centre kúpeľného mestečka, na Kúpeľnom námestí. Po otvorení pretekov primátorom mesta Štefanom Škultétym a krátkej rozprave o 20.50 vyšli bežci na trať presne o 21.00.

Z námestia trasa behu pokračovala po Kúpeľnej ulici, okolo tureckého kúpeľného Hammam a promenádou kúpeľného parku pred rekonštruovanú budovu Kursalonu, pri ktorej sa bežci otočili a pokračovali späť na námestie.

Dospelí a juniori takto odbehli 5 okruhov, žiaci okruhy dva. Takisto, ako minulý rok, i tento rok bol lídrom absolútneho poradia Miroslav Ilavský z Jogging klubu v Dubnici nad Váhom, ktorý do cieľa dobehol s časom 15:47. Druhú priečku v absolútnom poradí obsadil Milan Janana z klubu Salming z Českej republiky (16:08), tretí skončil s časom 16:45 zástupca Atletiky ŠK Skalica Ján Križák.

Zo žien sa najvyššie umiestnila Silvia Valová s časom 17:14, ktorá reprezentovala klub Zdravie v pohybe Lučatín, pred Ľubomírou Maníkovou z AK Spartak Dubnica nad Váhom (17:14) a Barbarou Chrenkovou z Jogging klubu Dubnica nad Váhom (18:37).
Z juniorov najrýchlejšie zabehol Adrián Ambrož z Trenčína (čas 16.56), nasledovaný Adamom Janíčkom z Bežeckého klubu v Lysej pod Makytov s časom 17:06 a Matiášom Smržom z Darhnitíc z Českej republiky (22:01). Najrýchlejšou juniorkou bola miestna Andrea Masaryková s časom 29:26.

Bežecký klub Lysá pod Makytou dominoval i žiackym kategóriám- medzi žiakmi vyhral Tomáš Janíček z tohto klubu (čas 6:34), zo žiačok bola najlepšia Katarína Janičková (8:28) pred Alexandrou Duhačkovou zo Športového klubu polície Žilina (9:47) a Emou Antalovou z OSA-ŠA o.z. Dubnica nad Váhom (9:53).

„Som rád, že môžem bežcov privítať už na druhom ročníku nočného behu naším mestom. Počet účastníkov a dobrá atmosféra počas behu sú pre mesto impulzom pokračovať v takejto forme športového podujatia i v ďalších rokoch,“ hovorí Štefan Škultéty, ktorý trasu 5 kilometrov aj sám absolvoval a po ukončení súťaže udelil bežcom, ktorí sa umiestnili na pódiových priečkach, vecné ceny.

Memoriál Košeckého je pomenovaný po teplickom rodákovi a reprezentantovi Československa v behu na lyžiach a orientačnom behu Ing. Ľubošovi Košeckom. Ten zomrel predčasne v roku 1966. Tento ročník night runu sa konal zároveň ako 43. ročník Košeckého memoriálu.


 
 

dnes je: 24.4.2019

meniny má: Juraj

webygroup
ÚvodÚvodná stránka