Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Viac kvetov, viac krásy, viac včielVytlačiť
 

20190617_103547.jpgTohtoročný máj bol neobvykle chladný a bohatý na zrážky, čo mestám a obciam komplikovalo údržbu verejnej zelene. Hneď ako zasvietilo slnko, tráva začala rýchle rásť. Preto v tomto roku prebieha už tretia kosba, ktorú pre naše mesto zabezpečujú Technické služby mesta.

Medzi hlavné priority mesta, ktoré je zároveň destináciou cestovného ruchu, patrí udržiavanie čistoty mesta a starostlivosť o mestskú zeleň. Okrem pravidelného kosenia trávnatých plôch je pravidelne vykonávaná aj úprava drevín a kríkov, výsadba kvetinových záhonov a ich následná údržba.

Mesto Trenčianske Teplice pristupuje k výsadbe kvitnúcich rastlín celoplošne za účelom nielen estetického, ale aj zvýšenia počtu rastlín vhodných ako potrava pre včely a iné druhy hmyzu. Hmyz je nevyhnutný pre fungovanie všetkých ekosystémov - slúži ako potrava iných druhov živočíchov, opeľuje rastliny a recykluje živiny. Z roka na rok ho neuveriteľne ubúda. O 100 rokov mu hrozí vyhynutie, čo by spôsobilo úplnú ekologickú katastrofu.  

Okrem pravidelnej výsadby, ktorá je každoročne realizovaná na Kúpeľnom námestí (pri LD Krym a závesné hranty), bolo v tomto zrealizované:

  • výsadba priestoru pred potravinami CBA na sídlisku SNP;
  • umiestnenie závesných hrantov s muškátmi pri benzínovom čerpadle, pri vstupe do mesta;
  • umiestnenie hrantov s muškátmi na prvom poschodí budovy Mestského úradu.

 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka