Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Veterány opäť v Trenčianskych TepliciachVytlačiť
 

IMG_20190607_113622.jpgPravdepodobne neexistuje nikto, kto by sa na ne nepozrel rád. Pripomínajú nám, ako si človek podmanil vzdialenosti, a zároveň nám vravia o tom najlepšom vkuse. Sú múzeum na kolesách, výpoveď histórie, ktorá stále žije. Preto aj niekoľkohodinová zastávka historických vozidiel podujatia Piešťanské zlaté stuhy v Trenčianskych Tepliciach rozžiarila oči a pohladila dušu malých, veľkých i tých najstarších návštevníkov. Nablýskané tátoše sa leskli v slnečných lúčoch na Kúpeľnom námestí a akoby kričali, aby k nim človek pristúpil a urobil si aspoň nejaký fotografický snímok. Ich majitelia sú na ne právom hrdí. Každý veterán potrebuje maximálnu starostlivosť, ktorá nie je lacná. Hodnota niektorých vystavovaných kusov je okolo 1 mil. eur.

Okrem obdivovania veteránov sa hostia mohli odviesť mimoriadnou jazdou električky, ktorá navodzovala nadchádzajúcu víkendovú atmosféru osláv 110. výročia úzkokoľajovej železnice. Bol pripravený výborný swingovo ladený koncert v podaní Happyband Orchestra. 

„Veľmi sa nám tu páči, páči sa aj účastníkom a radi by sme sa do Trenčianskych Teplíc vrátili,“ vyjadrila sa Anna Gulová, ktorá bola jednou z organizátorov.

Cenu za najkrajší automobil si prevzal Hans Naglreiter z Rakúska, majiteľ modrého HORCH 500 Roadstar 1934, z rúk primátorky mesta Zuzany Frajkovej Ďurmekovej. Medzi hosťami nevšedného podujatia boli aj místostarostka Simona Hlaváčová z partnerského mesta Vsetín, starostka obce Opatovce Iveta Mondeková, starosta Omšenia Alojz Marček, ale aj riaditeľ ŽSR Juraj Tkáč.

Okolo 15,00 hodiny sa veterány, ktoré prišli zo Slovenska, Česka a Rakúska, pobrali ďalej cez Skalku nad Váhom až do Piešťan.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka