Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

V Tepliciach pribudnú ďalšie nájomné bytyVytlačiť
 

vlcsnap-2017-11-27-15h42m47s432.pngMesto Trenčianske Teplice uspelo so svojou žiadosťou o získanie finančných prostriedkov na obstaranie 25 nájomných bytov (12x 1-izbový, 11x 2- izbový a 2x 3-izbový).

Nájomné byty vzniknú vo funkcionalistickej stavbe, ktorá v minulosti slúžila ako liečebný dom pre pracovníkov československých železníc.  Budova vznikla v širšom centre mesta ako dielo architektov pod vedením Gustáva Kulhavého v rokoch 1928 – 1930. V štyridsiatych rokoch minulého storočia sa objekt transformoval na oblastnú nemocnicu.

Funkcionalistická stavba bude prebudovaná na polyfunkčný objekt s prevahou bývania prostredníctvom súkromnej firmy a následne mesto odkúpi byty na základe zmluvy o budúcej zmluve. Financovanie projektu zabezpečí úver zo Štátneho fondu rozvoja a bývania a dotácia z Ministerstva dopravy a regionálnej výstavby SR. ŠFRB poskytne 654 tisíc EUR a Ministerstvo 436 tisíc.

Byty odovzdá firma v bežnom štandarde s podlahovými dlažbami, sanitou, kuchynskou linkou a sporákom. Celkovo v päťpodlažnej budove bude 83 bytových jednotiek, vrátane 13 apartmánov.

Mesto v súčasnosti disponuje 25 nájomnými bytmi, ktoré vznikli prestavbou chátrajúceho Domu služieb Narcis. „S našou žiadosťou sme uspeli až na tretí pokus. Verím, že vďaka obnove funkcionalistickej budovy dôjde k celkovej revitalizácii tejto časti mesta. A tým ešte viac prilákame ďalšie skupiny mladých ľudí žiť do Trenčianskych Teplíc,“ povedal Štefan Škultéty, primátor mesta.

Stavebné práce by mali začať v najbližších mesiacoch a ukončenie sa predpokladá v prvej polovici roku 2019.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka