Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Úspešné kone v parku Vytlačiť
 

DSC04505.JPGTo, že kone sú zvieratá krásne, citlivé a inteligentné, je všeobecne známe. Možno aj preto malo podujatie Kone v parku 2018 veľký úspech.   

V prvý deň podujatia sa konali furmanské preteky. V troch súťažných disciplínach súťažilo deväť furmanov so svojimi koňmi zo Slovenska a Česka. Po spočítaní všetkých bodov sa celkovým víťazom stal Patrik Játy z Pšurnovíc.

Nedeľnú časť pretekov otvorila Kaskadérska show plná nebezpečných trikov a  kúskov pod taktovkou skúseného kaskadéra Martina Uhrovčíka. Diváci si mohli vychutnať rytiersky turnaj, streľbu z luku počas cvalu a ďalšie kaskadérke kúsky. Martin Uhrovčík ich pravidelne predvádza okrem iného na hollywoodskom filmovom plátne.  Postupom času sa vypracoval na kaskadéra svetového formátu, kde okrem hlavných dablérskych úloh zastával aj malé herecké role vo viacerých slovenských, aj zahraničných filmoch. Natáčal v mnohých krajinách sveta i Európy. Z jeho filmografie spomeňme napr. ságu Fantaghiro, filmy Dračie srdce,  Traja mušketieri,  Dartagnanova dcéra, či Princ z Perzie.

Po akčnom úvode nasledovali jazdecké záprahové preteky. Súťažiť prišlo 8 záprahov.

Dráha, ktorú záprahy absolvovali, mala 600 metrov a 15 prekážok. Nedeľné preteky sa skladali z dvoch súťažných kôl. V pretekoch jednozáprahov zvíťazil Marek Rura s koňom Conversano

Víťazom dvojzáprahov a Cenu Mesta Trenčianske Teplice z rúk viceprimátorky  Moniky Pšenčíkovej si prevzal Jozef Bučkuliak.

Počas prestávky medzi súťažnými kolami sa divákom predstavila mladá, len trinásťročná, drezúrna jazdkyňa Dorota Jurštáková. Je aktuálnou bronzovou medailistkou z Majstrovstiev Slovenska v kategórii detí. Dorota predvádzala svoje umenie na koni Sunshine.

Počas pretekov boli pre návštevníkov pripravené aj sprievodné podujatia. Vozenie na koňoch a kočoch po parku malo veľký úspech. Najmä deti ocenili kontaktné hospodárskych zvierat minizoo z Ranča Santána, ktoré si mohli pohladiť, prípadne ich aj kŕmiť.


 
 

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

webygroup
ÚvodÚvodná stránka