Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Trenčianskoteplická ilustrátorka sa teší z novej knihyVytlačiť
 

IMG_20190320_223800.jpgV Trenčianskych Tepliciach máme niekoľko autorov kníh. Vraví sa o nich najmä v súvislosti s vydaním novej knihy a jej uvedením do života. Často však opomíname aj druhú stránku knihy, ktorá je pre najmenších rovnako, ak nie viac, dôležitá. Medzi nami žije ilustrátorka a grafička Veronika Guzoňová, ktorá sa práve  v týchto dňoch môže tešiť z novej knižky pre deti, ktorú ilustrovala. Kniha spisovateľky Dany Hlavatej Rozprávky dúhového dáždnika (Fortuna Libri, 2019)  je plná veselých ilustrácií zvieratiek, ktoré zažívajú veselé dobrodružstvá spolu s dúhovým dáždnikom.

„Knihu som ilustrovala tesne pred narodením synčeka, takže sa dá povedať, že mi pri vytváraní kresieb pomáhal,“ prezradila Veronika.

Treba spomenúť, že Veronika Guzoňová má za sebou vytvorenie viacerých obálok kníh, ale aj krásne ilustrácie detskej knihy Silvie Havelkovej O Šutierikovi – kamennom mužíčkovi (Ikar, 2016). Ilustrovala aj knihu Povesti a príbehy z Lenartova Silvie Havelkovej (Obec Lenartov, 2017), ktorá sa stala Knihou roka Prešovského kraja 2017, kategória beletria. Kniha získala aj Čestné uznanie v súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál za rok 2017. 

IMG_20190320_212244.jpg


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka