Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Trenčianske Teplice sa podieľajú na novom projekteVytlačiť
 

ER BBK cb.jpgV rámci partnerskej spolupráci s mestom Vsetín, ktorá neustále napreduje, sme tento rok pracovali ako partner pri projekte s názvom Evvo, pojď si hrát. Na uskutočnenie projektových aktivít získal Vsetín takmer pol milióna korún (cca 19 000,00 €) a samotné Mesto Vsetín sa na projekte podieľalo sumou  86 000,00 Kč (cca 3 350,00 €)

Mesto Vsetín uspelo so svojou žiadosťou o dotáciu z Operačného programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika a prostredníctvom Fondu malých projektov získalo finanční prostriedky na podporu rozvoja kultúrneho a prírodného dedičstva.
„Cieľom projektu  Evvo, pojď si hrát je oblasť environmentálnej výchovy, preto projekt posilňuje cezhraničnú spoluprácu obyvateľov partnerských miest na báze prírodného a kultúrneho dedičstva a zvyšuje jeho atraktívnosť pre obyvateľov a návštevníkov cezhraničného regiónu,“ povedal místostarosta Vsetína pro oblasť školstva a športu Tomáš Pifka.

Vďaka projektu vznikne dvanásť náučných interaktívnych tabúľ umiestených v centre Panskej záhrady vo Vsetíne. Panely budú tematicky zamarené predovšetkým na prírodu, faunu a flóru v okolí Vsetína a Trenčianskych Teplíc. Ich obsah bude kombinovať obrazové, textové, hmatové a zábavné prvky, určené nie len pre deti. Súčasťou súboru budú napríklad panely na otáčacom princípe, zvukový solárny panel so zvukmi vtákov, cicavcov a obojživelníkov, panel pexesa, fotostena či panel odklápajúci doštičky. V rámci projektu bude vyrobená aj farebná publikácia s informáciami nadväzujúcimi na informácie uvedených na tabuliach s rozšíreným textom.  

V rámci populárneho septembrového podujatia Valašské záření budú výsledky projektu sprístupnené oficiálne. Okrem zástupcov vedenia miest Vsetína a Trenčianskych Teplíc sa sprievodného programu zúčastnia aj tretiaci zo školy Luh Vsetín a ich rovesníci zo školy Andreja Bagara v Trenčianskych Tepliciach. Práve pre nich je pripravený program, v ktorom si prostredníctvom spomínaných interaktívnych tabúľ budú môcť vyskúšať svoje znalosti z oblasti prírody a zasúťažiť si. Následne budú tabule k dispozícii i verejnosti, hlavne deťom z materských a základných škôl.

logo_EU.jpglogo_IRRVA_2014-20_program.jpg


Pripomíname, že minulý rok mestá spoločne pracovali na veľmi úspešnom projekte, kde konečným produktom bola dvojjazyčná kuchárska kniha s receptami z okolia Vsetína a Trenčianskych Teplíc.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka