Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Trenčianske Teplice pozývajú na Leto v parku. Program prebieha v KOMA moduloch a vstup je voľnýVytlačiť
 

20180622_TT_ARTINPARK_foto_Radovan_Stoklasa_028w.JPGV Trenčianskych Tepliciach prebieha Leto v parku a potrvá počas celého augusta. Program je pokračovaním umeleckého festivalu ART IN PARK, ktorý je vrcholným podujatím konceptu umenia v parku. Pre program sú využité KOMA moduly, ktoré slúžia ako priestor pre detské workshopy, koncerty alebo čítania spisovateľov. V parku bude prebiehať aj yoga. Pre všetkých návštevníkov je vstup voľný.

Mesto Trenčianske Teplice a Oblastná organizácia cestovného ruchu v rámci kultúrnych podujatí spolupracujú s občianskym združením Cultura o.z. Po úspechu umeleckého festivalu ART IN PARK sa organizátori rozhodli pokračovať v koncepte festivalu a ponechať umenie v parku počas celého leta. Vďaka spolupráci s destináciou ostalo v kúpeľnom parku z festivalu niekoľko KOMA modulov, ktoré sú využité pre umelecký program.

Jeden z KOMA modulov slúži v parku ako infocentrum pre práve prebiehajúce podujatie Hudobné leto. Ďalšie moduly budú využité kreatívnym spôsobom. Po festivale ART IN PARK zriadili najskôr organizátori v jednom z nich Detskú kreatívnu zónu, ktorá je otvorená každý víkend počas letných prázdnin. Deti tu majú k dispozícii omaľovánky, fixky, ceruzky a ďalšie potreby, s ktorými môžu využiť svoju tvorivosť.

Leto v parku bude pokračovať Yogovými utorkami, ktoré odštartujú 24. júla. Každý utorok o 18:00 si budú môcť návštevníci zacvičiť yogu s lektorom. KOMA modul tu bude slúžiť ako priestor pre náčinie, ktoré si môžu návštevníci zapožičať za symbolickú sumu, ak si neprinesú vlastné.

Ďalšou zložkou Leta v parku budú Umelecké štvrtky. V rámci nich jeden z modulov poslúži ako stage pre lokálnych hudobníkov alebo ako priestor pre spisovateľov, ktorí ponúknu literárne sústa zo svojich kníh. Tie začínajú 26. júla, kedy o 18:00 zaspieva mladá speváčka Nina Kohoutová, ktorú si návštevníci obľúbili na festivale ART IN PARK.

Pre deti sú pripravené Detské nedele, ktoré začnú v rovnaký týždeň. Každé nedeľné dopoludnie budú prebiehať kreatívne workshopy, ktoré mali tak isto veľký úspech v rámci ART IN PARK-u. Prvé tri týždne sa môžu deti zúčastniť výtvarných workshopov združenia Čau-Čau.

Takúto formu využitia priestorov kúpeľného parku víta aj primátor mesta a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice Štefan Škultéty. Ako hovorí: „Prenesenie programu priamo do otvoreného priestoru parku ešte viac zvýši interakciu medzi návštevníkom a umelcom a zároveň pomáha propagovať ostatné podujatia v meste. Program je zameraný primárne na lokálnych umelcov a nadväzuje na tradíciu obľúbených promenádnych koncertov, ktoré sa v priestoroch parku pred Kursalonom v minulosti konali. Okrem toho je to vhodný doplnok k festivalu Hudobné leto a programu koncertov na Kúpeľnom námestí,“ dopĺňa Škultéty.

Letný program v kúpeľnom parku Trenčianskych Teplíc bol otvorený multižánrovým festivalom ART IN PARK, ktorý priniesol do mesta kvalitné umenie. Leto v parku sa tak stáva jeho pokračovaním. Program je určený pre miestnych obyvateľov, kúpeľných hostí, deti alebo ďalších návštevníkov a je pre všetkých zadarmo. Celú letnú a kultúrnu sezónu v meste ukončí gastronomický festival FOOD FEST 8. – 9. septembra 2018.


 
 

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

webygroup
ÚvodÚvodná stránka