Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Tradičný folklór v Trenčianskych TepliciachVytlačiť
 

DSC04249.jpgAž 17 súborov bolo možné vidieť a počuť na folklórnom festivale v Trenčianskych Tepliciach. Dvojdňové podujatie s názvom Medzinárodné folklórne stretnutie troch generácií  sa konalo na Kúpeľnom námestí už po štvrtý raz. Okrem slovenských súborov vystúpili aj súbory z Moravy a Poľska.

Prehliadka bola zaujímavá nie len hodnotnými vystúpeniami, ale aj rôznorodými krojmi zo všetkých kútov Slovenska. A tak ako hovorí názov, na pódiu sa striedali najmladší, starší i najstarší.

V kroji oblečených muzikantov a tanečníkov bolo možné stretnúť všade – a niet sa čo čudovať. V priebehu víkendu v Trenčianskych Tepliciach účinkovalo okolo 700 účinkujúcich zo súborov:  DFS RADOSŤ z Trenčína, Folklorní spolek JASÉNKA zo Vsetína (ČR), Tanečná skupina MACHNÁČ z Trenčianskych Teplíc, FS BUKOVINA z Kšinnej, SFS BURINKA z Bratislavy, DFS DOLINA z Bratislavy, SENIOR KLUB DRUŽBA z Trenčína, ŽSSk ČEMERINA z Pustého Čemerného, SSk RADOSŤ z Pezinka, ŽSSk z Trenčianskej Teplej, Tanečnice z Lúčnice – seniorky z Bratislavy, Špačinčanka zo Špačiniec,

Fujarista Imrich Oravec, DFS ČEČINKA z Bratislavy, ŽSSk ČEMERINA z Pustého Čemerného,

DFS DOLINA z Bratislavy, MSSk HÁJIČEK z Chrenovca-Brusna, FS HAJDUKI z Vyžných Lapš (PL), MSSk RODOKMEŇ z Bratislavy a Spolok skúsených spevúľ z Bratislavy.

V nedeľu bol v priamom  prenose vysielaný hodinový program priamo z námestia v Rádiu Regina, no aj na námestí boli stovky divákov a poslucháčov, ktorí prišli aj napriek horúcemu počasiu. 


 
 

dnes je: 27.5.2019

meniny má: Iveta

webygroup
ÚvodÚvodná stránka