Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Teplice si pripomenú 100. rokov od vzniku ČSR prehliadkou filmovVytlačiť
 

1521015879.jpgTrenčianske Teplice si v septembri krátkou prehliadkou filmov pripomenú 100. rokov od vzniku Československej republiky.

Už počas prvej republiky boli Trenčianske Teplic jedno z významných  centier kultúrneho, spoločenského a politického života. Zároveň v tom období  mesto zaznamenalo veľký investičný rozvoj.  Či už v podobe výstavby legendárneho kúpaliska Zelená žaba, liečebného domu Machnáč, budovy stanice elektrickej železnice alebo ďalších kúpeľných domov a zariadení. Aj tzv. ľavé krídlo Kursalónu, kde sa nachádza kino Prameň bol postavené v 30. rokoch minulého storočia a autorom tohto projektu bol svetoznámy architekt Fuchs (architekt kúpaliska Zelená žaba). Významné osobnosti politického a kultúrneho života vyhľadávali Trenčianske Teplice ako miesto na stretnutia, rekreáciu či spoločenskú zábavu.

"Našou morálnou povinnosťou je uctiť si tento významný míľnik v živote Trenčianskych Teplíc. Rozhodli sme sa preto pripomenúť si  tento sviatok premietaním filmov, ktoré sa dotýkajú historických udalostí československého štátu. Krátkou prehliadkou filmov  Masaryk, Po strništi bos, Obchod na korze, V tieni a Jan Palach chceme pripomenúť všetkým generáciám Tepličanov  význam a dôležitosť tohto obdobia, jeho pozitívne ale aj tienisté stránky.", hovorí primátor mesta Štefan Škultéty.

Vstupné na všetky podujatie je symbolické tak, aby bolo prístupné širokej verejnosti.

42104351_1070484283130080_2408035730182897664_n.jpg

 


 
 

dnes je: 22.8.2019

meniny má: Tichomír

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka