Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Stále populárny Festival ľudových remesiel Vytlačiť
 

DSC_0626.jpgFestival ľudových remesiel patrí k podujatiam, ktoré potrebujú dlhú realizačnú prípravu. Na prvých ročníkoch sa v centre mesta objavilo do desať remeselníkov. Ostatné roky sa ich pravidelne prihlasuje viac ako sto. Nejde len o klasické slovenské remeslá. Vítaní sú aj takí, ktorých remeslo nie je celkom tradičné, ho vyrábajú  ho sami vlastnými rukami. Sú remeselníci, ktorí nevynechajú ani jeden ročník, ale aj takí, ktorí sa objavia len raz za 2-3 roky.

„Leto je plné jarmokov a podujatí. Niektoré mám zvlášť obľúbené. Rozpoliť sa neviem, takže ich striedam. Do Trenčianskych Teplíc chodím veľmi rada. Je tu skvelá atmosféra a príjemní ľudia,“ skonštatovala predávajúca pani Anna.

Pani Jolana si poťažkala: „Nemôžem chodiť. Toto je jediný jarmok, ktorý v celom roku navštívim. Som rada, že som medzi ľuďmi a môžem im ponúknuť mojich háčkovaných anjelikov a ponožky.“

„Možno tak veľa nepredám, ale teplické remeslá si nenechám ujsť. Je tu výborný program a mnohí priatelia z radov remeselníkov!“ nadchýňal sa medár z Martina.

Bohatý program začal o desiatej Trombitášmi. Zvuk trombitov oficiálne odštartoval 16. ročník podujatia. Jožko Ďuračka s ľudovou hudbou z Terchovej spravil výbornú náladu. Nasledovali speváčky a speváci z Opatoviec. Zaujímavým okamihom bolo vystúpenie citarového súboru zo Sazdic. Pôvodne mal prísť súbor z Neniniec, ale ten na poslednú chvíľu vystúpenie odriekol. Zvuk citár mal na Kúpeľnom námestí premiéru. Okrem nich sme mali možnosť vidieť a počuť výbornú cimbalovku Kmeťovci, ktorej dvaja členovia sú z Ponitria a dvaja z Považia, čo sa prejavilo aj na výbere piesní. Maličké Detičky z Ovečky vyčarili úsmev na tvári každého. Program uzavrela skvelá tancujúca mládež zo súboru Slnečnica z Piešťan.

16. ročník Festivalu ľudových remesiel len dokázal, že v tomto podujatí treba pokračovať aj v ďalších rokoch. 


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka