Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Šľachetný čin v Hoteli PanoramaVytlačiť
 

IMG_20190204_095924.jpgVeľmi pozitívnu a chválitebnú aktivitu vyvíja od roku 2016 Hotel Panorama. Začiatkom februára 2019 už po piaty raz spolu s Národnou transfúznou službou Trenčín zorganizoval vo svojich priestoroch odber krvi. Tentoraz prišlo až 27 darcov, krv bola odobraná 26 respondentom, medzi ktorými boli pravidelní darcovia, držitelia Jánskeho plakiet, ale i prvodarcovia.

Lekári vítajú prvodarcov, pretože spravidla človek, ktorý raz daroval krv, daruje ju aj v budúcnosti. Prečo sa odber krvi uskutočňuje práve v Panorame?

„Chceli sme urobiť nejaký dobrý skutok. Keďže sama som darkyňou krvi a priestory boli vyhovujúce, rozhodli sme sa takto,“ vysvetlila Marta Mišíková, riaditeľka Hotela Panorama. „Pôvodne mali byť darcami naši zamestnanci a rodinní príslušníci, ale postupne sa hlásilo viac darcov.“

Počet darcov krvi v Hoteli Panorama má naozaj stúpajúcu tendenciu. Veľkou výhodou pre darcov z Trenčianskych Teplíc je, že nemusia cestovať na odber do Trenčína. Špeciálnym bonusom v Hoteli Panorama sú raňajky pre darcov v podobe bohatého bufetu.

Panorama chce pokračovať v každoročnom februárovom odbere, ale je možné, že tak, ako urobila minulý rok, aj v tomto poskytne svoje priestory na odber aj v júni, počas pravidelného Dňa zdravia.  Jediné darovanie krvi môžu zachrániť až 3 ľudské životy. Hoci počet prvodarcov na Slovensku stúpa, stále sú obdobia, kedy je krvi pre pacientov nedostatok. Darovanie krvi je preto stále jedným z najšľachetnejších skutkov, ktorý môže človek spraviť pre iného človeka.

Interval darovania je pre mužov každé 3 mesiace a pre ženy každé 4 mesiace. Celý proces darovania krvi trvá (od registrácie až po odchod domov) približne hodinu a samotný odber len 5 - 15 minút, počas ktorých daruje darca 450 ml krvi.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka