Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Školská záhrada opäť ožilaVytlačiť
 

21618384_1686363251375123_1744398857_o.jpgBývalá školská záhrada sa žiaľ už dlhšie nevyužíva, postupne v nej chátrala aj vytvorená oddychová zóna s altánom a jazierkom. Našťastie sa však našla skupina mladých ľudí, ktorých baví robiť prostredie okolo seba krajším a začiatkom leta sa pustili do práce. Vyčistila sa bylinková záhrada a jazierko, ostrihali sa kríky, pravidelne sa kosilo.

Najnáročnejšie práce sú spojené s opravou skleníka, kde sa odstránilo rozbité sklo a starý git. V najbližších dňoch sa dočistí a natrie jeho konštrukcia a osadí sa nové sklo. Nátermi ošetríme aj altán a vstupnú bránu. Na záver sa vysadia nové stromy, kríky a bylinky. Ešte ani zďaleka nie sme hotoví, no záhrada sa postupne mení na príjemné a pekné miesto.

Na to, aby bola ešte krajšia, využijeme peniaze z grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja - Zelené oči a tiež prispeje aj Mesto Trenčianske Teplice prostredníctvom spolupráce s Technickými službami mesta, ktoré zabezpečia odvoz všetkého odpadu a vymenia staré oplotenie za nové.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka