Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Silvester na námestíVytlačiť
 

01.jpgHoci mnohí skepticky krútili hlavami, či sa naozaj podarí vylákať Tepličanov pred polnocou na Kúpeľné námestie, aby sa spoločne rozlúčili so starým rokom, prekvapenie sa konalo.

Aj keď verejné oslavy Silvestra a vítanie nového roka sa nekonali v Trenčianskych Tepliciach už pätnásť rokov, vedenie mesta sa tento rok rozhodlo zaviesť novú tradíciu. Našťastie aj príroda sa rozhodla, že bude k organizátorom zhovievavá a v posledný deň roka 2018 sa už niekoľko dní trvajúci dážď zastavil.

Hodinu pred polnocou sa k občanom a návštevníkom prihovorila primátorka mesta, Zuzana Frajková Ďurmeková spolu s kolegom z Liptovského Mikuláša, primátorom Jánom Blcháčom. Príjemný koncert Moniky Ližbetin si vypočulo niekoľko stoviek návštevníkov, niektorí si pri ňom zaspievali, iní aj zatancovali.

Nálada sa smerom k dvanástej hodine stupňovala. Tesne pred polnocou dostali prítomní priestor na naliatie sektu a po odrátaní starého roka za hluku všadeprítomných ohňostrojov všetci nadšene privítali Nový rok 2019. S Monikou Ližbetin si prítomní zaspievali slovenskú hymnu ako uctenie si Dňa vzniku Slovenskej republiky.

Primátorka mesta krátko vyzdvihla tento sviatok ako jeden z najdôležitejších pre Slovákov. Od tejto chvíle si všetkých pod svoje krídla zobral DJ Retro a na známe hity sa zabávali starí i mladí. Pre tých, ktorí vyhladli, bola pripravená novoročná kapustnica na terase R-clubu.

Oslavy Silvestra sa takto stanú novou tradíciou v Trenčianskych Tepliciach.


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka