Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Rapa nui na Kúpeľnom námestíVytlačiť
 

cile.pngO netradičné vystúpenie na Kúpeľnom námestí sa postaral súbor zo Santiaga de Chile a akoby tak uzavrel multikultúrny festival. Súbor Villa San Bernardo je jeden z najstarších folklórnych súborov v Čile.

Bol založený v roku 1956 a dodnes tlmočí čilské tradície a zvyky. Zameriava sa na rôzne oblasti v Čile, čo sa prejavilo aj na rôznorodosti vystúpenia v Trenčianskych Tepliciach. Bolo neformálne rozdelené do troch celkov. Prvá časť prezentovala severnú časti Čile, druhá tradície Veľkonočných ostrovov a posledná sa zamerala sa strednú časť krajiny. K tancom a hudbe patrili aj tradičné odevy oblastí.

Najviac zaujal tanec z veľkonočných ostrovov, Rapa nui. Bosí a len špagátoch v pierkach z husí a sliepok odetí tanečníci v relatívne chladnom počasí  priniesli na námestie teplo a nefalšovanú exotiku. 

Súbor vo svojej histórií navštívil množstvo krajín v Amerike, Európe a Afrike. Na Slovensku však účinkoval po prvý raz. Jeho turné začalo vo Valčianskej doline, nasledovalo vystúpenie v  v Trenčianskych Tepliciach, ďalej budú pokračovať vo Vsetíne, v Prahe a Starom Hrozenkove. Ako však uviedol Miguel, tanečník súboru, v Českej republike už budú po druhý raz. Osobne ho to veľmi teší, keďže jeho stará mama bola Češka.

Srdeční Čiľania boli Slovenskom nadšení a veľmi sa im páčilo aj v našom meste.   


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka