Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Raňajky v záhrade, slávnostné ukončenie projektu revitalizácie záhradyVytlačiť
 

20171020_102229.jpgBývalá školská záhrada pri Základnej škole A. Bagara sa žiaľ už dlhšie nevyužívala, postupne v nej chátrala aj vytvorená oddychová zóna s altánom a jazierkom. Našťastie sa našla skupina mladých ľudí, ktorých baví robiť prostredie okolo seba krajším a začiatkom leta sa pustili do práce.

Cieľom projektu bolo nielen upraviť a skrášliť  naše najbližšie okolie, ale aj budovať vzťah miestnej komunity s prostredím, v ktorom žije. Vytvorením priestoru komunitnej záhrady sa pokúsime o prepojenie sociálneho, ekologického a výchovno-vzdelávacieho aspektu.

Komunitnú záhradu chceme využívať  ako miesto pre stretávanie sa miestnej komunity a rozvoj dobrovoľníckej aktivity medzi miestnymi obyvateľmi, aj ako miesto výchovno-vzdelávacieho procesu detí z miestnych škôl a združení so širokospektrálnym zameraním,  taktiež chceme uplatňovať princípy ekologického poľnohospodárstva a udržateľného rozvoja.

V záhrade sa nachádza učebňa v prírode, vzdelávací priestor (bylinková záhrada s náučnou tabuľou, zeleninová záhrada, kvetinová záhrada, skleník, ovocné stromy a kríky, lipa a jej okolie, jazierko, kompostovisko) a oddychová zóna. Priestor záhrady plánujeme postupne doplniť aj o malé herné prvky z prírodných materiálov pre menšie deti.

Projekt Komunitnej záhrady „Žabka“ sme mohli zrealizovať aj vďaka získaným finančným prostriedkom vo výške 2 000 eur z grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja „Zelené oči“ a tiež vďaka podpore Mesta Trenčianske Teplice, prostredníctvom prác vykonaných Technickými službami mesta.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka