Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Príchod Mikuláša na Kúpeľné námestie - videoVytlačiť
 

DSC_6363.jpgS postavou svätého Mikuláša sa spája niekoľko legiend. V každej pomáhal a robil radosť druhým a takmer vždy niekoho odmenil. Aj preto je príchod Mikuláša pre deti očakávanou udalosťou. Každoročne sa na neho tešia, učia sa básne, piesne a dúfajú, že Mikuláš ich bude počuť a prinesie im nejaké mikulášske prekvapenie.

Inak tomu nebolo ani v podvečer svätého Mikuláša na Kúpeľnom námestí, ktoré sa naplnilo malými aj veľkými divákmi. Deti zo základnej školy recitovali, spievali a privolávali Mikuláša medzi seba. Ten ich počul a dorazil na pódium aj v sprievode anjelov symbolizujúcich dobro. Nechýbal však ani čert, ktorý hľadal medzi deťmi nezbedníkov, aby ich zobral so sebou. Keďže Mikuláš priniesol deťom požehnanie, čerta odohnal do pekla a anjeli z neba spustili deťom vrecia so sladkosťami.

Na záver Mikuláš vyzval deti, aby tlieskaním rozsvietili stromček. Keď nepomohlo tlieskanie, tak dupali, potom kričali až stromček nakoniec zažiaril rôznymi farbami a deti si pod ním našli balíčky plné sladkostí.

Príchod Mikuláša tento rok spestrili betlehemci, ktorí priniesli aj do Trenčianskych Teplíc vianočnú atmosféru.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka