Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Prežite dobrodružnú noc na strome! A nemusíte ani jazdiť ďalekoVytlačiť
 

vlcsnap-2017-08-18-13h19m15s362.jpgKto z nás by v detstve nesníval o rozprávkovom domčeku v korunách stromov! Svoju detskú túžbu si teraz môžete splniť v skutočnom dome na stromoch, ktorý postavili v lese nad kúpeľným parkom v Trenčianskych Tepliciach. Od známeho Kursalonu to máte asi desať minút chôdze po turistickej trase na kopec Klepáč.

Prvé, čo oceníte v tropických letných dňoch, je príjemný chládok v lese. A potom ten božský kľud, iba šum lístia a spev vtákov. Pre mestského človeka doslova na nezaplatenie. Lepšie miesto pre domček na strome by ste nenašli.

Presnejšie, drevený domček ukotvený pomocou drevených svoriek na troch statných bukoch, asi štyri metre nad zemou.

„Našou filozofiou je návrat k prírode. Rodičia tu svojim deťom môžu venovať nezabudnuteľný zážitok, zamilované páry majú možnosť dopriať si romantický večer a milovníci prírody sa môžu na jednu noc stať jej súčasťou,“ hovorí investor Marián Pavlík zo Žiliny.

Ako priblížil, domček postavili remeselníci z Českej republiky asi pred mesiacom, hrubá stavba trvala štyri týždne, potom nasledovala úprava okolia. Na stavbu bolo použitých 6 kubických metrov dreva, celková plocha je približne 33 metrov štvorcových, pričom samotný interiér domčaka má 15 metrov štvorcových.

Ubytovať sa môžu štyri osoby, dve majú k dispozícii manželskú posteľ, ďalšie sa vyspia na poschodovej posteli.

K dispozícii je príjemná terasa so stolíkom a stoličkami.

Nechýba sociálne zariadenie so „suchým wc“. Elektrinu by ste tam hľadali márne, svieti sa sviečkami alebo led žiarovkami na batérie.

Notebooky si so sebou neberte. „Sme v lese, wi-fi nie je k dispozícií. Ideálne pre mestských robinsonov,“ dodáva s úsmevom Pavlík.

Za noc v domčeku na strome zaplatíte 100 eur. V cene sú raňajky z regionálnych produktov, ktoré vám pripravia do prúteného košíka. Ten si vytiahnete na terasu lanom na kladke.

Aká je hodnota domu na strome, Pavlík neprezradil. “Nebola to lacná záležitosť,“ komentoval investor.

Ubytovacia sezóna bude podľa počasia. „Ak bude mierna zima, ubytovať sa môžete aj v decembri, na budúci rok môžeme začať napríklad v marci.“ doplnil Pavlík.

Ako prezradil, ak dom na strome zaujme, v pláne sú ďalšie domčeky.

(zdroj: pluska.sk)


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka