Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Predškoláci budú školákmiVytlačiť
 

20190408_092332.jpgPosledný ročník v materskej škole je charakteristický tým, že deti, ktoré ho navštevujú, sa pripravujú na vstup do základnej školy, ktorý je dôležitým sociálnym medzníkom, kde dieťa získava novú úlohu, stáva sa školákom.

Aj Materská škola v Trenčianskych Tepliciach otvára predškolákom obzory, o ktorých predtým nemali ani tušenia. Výchovno-vzdelávací proces uskutočňuje pomocou Školského vzdelávacieho programu Štvorlístok. V rámci uvedeného programu namiesto hry prichádza predškolská príprava a pani učiteľky pracujú s deťmi tak, aby urýchlili ich rozumový rozvoj.  O tom, že je to skutočne pravda, sme sa presvedčili deň pred zápisom detí do prvého ročníka Základnej školy A. Bagara, kedy materskú školu navštívila primátorka Zuzana Frajková Ďurmeková, aby predškolákom odovzdala knižky, ktoré podporia ich rozumovú a tvorivú činnosť.

Deti sa tomuto darčeku tešili viac ako sladkostiam, a s radosťou predviedli, čo všetko sa naučili, aby zápis v základnej škole zvládli na jednotku. Nezostáva nič iné, ako im popriať veľa úspechov, aby im záujem o učenie sa, vydržal čo najdlhšie.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka