Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Polstoročný Zbor pre občianske záležitosti Vytlačiť
 

zpoz.jpgSú jubileá, ktoré slávia ľudia, ale aj jubileá, ktorých sa dožívajú spolky, združenia či spoločnosti. Trenčianskoteplický Zbor pre občianske záležitosti (ZPOZ) oslavuje tento rok svoje päťdesiatiny. Za mnoho rokov svojej činnosti vypracoval medzi najlepšie v kraji. Jeho členovia sústavne dbajú na to, aby sa občianske obrady a slávnosti konali na vysokej spoločenskej a kultúrnej úrovni.

Zbor pre občianske záležitosti pri Mestskom zastupiteľstve  v Trenčianskych Tepliciach začal v roku 2019 pracovať na základe nového štatútu.  V súčasnom období má 18 členov, predsedníčkou je Monika Psotná. Vo svojej činnosti sa členovia ZPOZ-u sústreďujú predovšetkým na tradičné obrady, ako sú vítanie detí do života, občianske sobáše, životné jubileá, vítanie prváčikov, rozlúčka s materskou školou, rozlúčka s deviatakmi a občianske pohreby. Sú prítomní a nápomocní pri pietnych slávnostiach, oslavách štátnych sviatkov, pri uvádzaní kníh do života, výstavách a vítaniach vzácnych osobností v meste.

Kvalitu jednotlivých obradov ocenili už komisie na okresných, regionálnych i celoslovenských prehliadkach ZPOZ, za čo patrí poďakovanie bývalým i súčasným členom.


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka