Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Plné námestie folklóru po dvadsiaty razVytlačiť
 

DSC_8914.jpgPrelom mesiacov máj a jún  patrí v Trenčianskych Tepliciach už dlhodobo folklóru. Pätnásť rokov bol hlavným organizátorom folklórne zameraného podujatia Dom Matice slovenskej Dubnica nad Váhom. Hoci hrozilo, že tradícia zanikne, napokon sa úlohy pokračovateľa zhostilo občianske združenie  Generácie, o. z., ktoré plynulo naviazalo a ponechalo aj termín podujatia.  Spolu s OOCRTT, Mestom Trenčianske Teplice a Hotelom Vila Anna zorganizovalo Medzinárodné stretnutie troch generácií.

Na úvod podujatia sa prihovorili hlavní organizátori Milan Oravec a Alojz Špaček a aj primátorka mesta Zuzana Frajková Ďurmeková, vyjadriac vďaku pokračovateľom ľudových tradícií.

V prvý deň bol program dlhší a viac zameraný na tanečné súbory. Po prvý raz na pôde mesta vystúpila Malá Jasénka z partnerského mesta Vsetín. Okrem nej zatancovali aj súbor Mladosť z Dubnice nad Váhom a DFS Radosť z Trenčína. Mladú krv vystriedali staršie generácie FS Seniorklub Družba z Trenčína, fujarista Imrich Oravec z Košíc, Tanečná skupina Machnáč Trenčianske Teplice a Spevácka skupina Šebeš z Vyšnej Šebastovej so zmesou šarišských a rusínskych piesní.

Folklór sa rozozvučal aj v rímskokatolíckom kostole sv. Štefana Kráľa v Trenčianskych Tepliciach počas rannej nedeľnej omše.

V nedeľu popoludní na Kúpeľnom námestí vystúpili MSSk Hájiček z Chrenovca Brusna, FS Špačinčanka zo Špačiniec, Šebeš z Vyšnej Šebastovej a hostia z Poľska, Hajduki z Vyžných Lapš.

Ďalší úspešný ročník podujatia je dôkazom, že o folklór je stále záujem zo strany staršej, ale aj mladšej a najmladšej  generácie.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka