Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Otvorenie centra pre seniorovVytlačiť
 

08.jpgTrenčianske Teplice sú mestom, v ktorom štvrtinu obyvateľstva tvoria ľudia v dôchodcovskom veku. Mnohí z nich sú aktívni a majú potrebu ešte niečo urobiť pre svoje mesto. Zapájajú sa do rôznych projektov a pracujú v organizáciách na území mesta. Napriek tomu, že mesto ich podporuje v činnosti stále im chýbal priestor, ktorý by im slúžil k spoločným aktivitám, kde by sa mohli stretnúť pri čaji, či káve, prípadne zahrať sa nejakú spoločenskú hru. Priestory ktoré im doteraz poskytlo mesto v budove MsÚ a v Mestskej knižnici im kapacitne nestačili, boli stiesnené a nespĺňali ich predstavy.

Primátor Štefan Škultéty na jar tohto roku sľúbil seniorom, že urobí všetko preto, aby sa našiel vhodný priestor, na vybudovanie centra pre seniorov. Po prehodnotení situácie a možností sa nakoniec predstavitelia mesta rozhodli, že zrekonštruujú nevyužívané priestory v prízemnej časti polyfunkčného domu Narcis. „Chceme, aby tieto nové priestory slúžili seniorom v našom meste na spoločné stretávanie sa, a aby tu vládla uvoľnená atmosféra, v ktorej sa môžu venovať svojim záľubám,“ povedal primátor na slávnostnom otvorení. 

Predsedníčka Jednoty dôchodcov v Trenčianskych Tepliciach Marta Megová vyjadrila vďaku primátorovi a prítomným poslancom, že vyšli v ústrety seniorom a pripravili pre nich bezbariérové priestory, ktoré budú využívať nielen na voľnočasové aktivity, ale aj na pracovné stretnutia výborov organizácií v meste.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka