Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Oslavy 74. výročia SNPVytlačiť
 

20180828_160450.jpgPoložením vencov k Pamätníku padlých v SNP v kúpeľnom parku si predstavitelia mesta a členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov uctili pamiatku tých, ktorí položili svoje životy počas Slovenského národného povstania. Prítomným sa prihovorila zástupkyňa primátora Monika Pšenčíková, ktorá v závere príhovoru pripomenula, že Pamätník padlých v SNP sa dočkal veľkej obnovy a v plnej kráse môže slúžiť obyvateľom mesta.

V roku 2017 počas búrky so silným nárazovým vetrom došlo k značnému poškodeniu pamätníka. Padajúce konáre zasiahli hlavu sochy neznámeho bojovníka, tá spadla na betón a rozbila sa. Reštaurátorské práce na pamätníku začali až v tomto roku nakoľko realizačné a  porealizačné štúdie podliehali schváleniu Krajského pamiatkového úradu v Trenčíne. Cena samotnej opravy pamätníka sa vyšplhala na takmer 10 000 EUR. Práce financovalo mesto z vlastných zdrojov a zo získaných dotácií z Ministerstva vnútra SR a Ministerstva kultúry SR.

Proces reštaurovania sa netýkal iba sochy bojovníka, ale aj spodných terazzových schodov a konzervácia celého pamätníka bude vykonaná v mesiaci september.

Projekt Reštaurovanie poškodeného Pomníka padlých v SNP (č. ÚZPF: 1327/1) v Trenčianskych Tepliciach bol realizovaný aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej Republiky, číslo zmluvy: MK-2291/2018/1.1. Dotácia bola použitá na reštaurovanie kultúrnej pamiatky.

2017_MKSR_LOGOTYP_SK_F.png

 


 
 

dnes je: 19.8.2019

meniny má: Lýdia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka