Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Omšenská Baba plná turistovVytlačiť
 

DSC_0188.JPGKrásnu tradíciu nevšedného podujatia udržuje trenčianskoteplické partnerské mesto Vsetín. „Medzinárodní týden turistiky na Valašsku“ odštartoval v roku 1991, vtedy určený len Čechom a Slovákom. Neskôr sa začali zapájať aj turisti z Luxemburska, Belgicka, Nemecka, Rakúska, Nórska, Holandska, Poľska a Maďarska.

Pre turistov sú každý deň vybrané dve turistické trasy v ČR. Jedna z nich je menej náročná (10 – 12 km) a druhá dlhšia (20 – 30 km).

Jeden deň počas tohto týždňa sa turisti dopravia autobusmi na Slovensko na vybrané miesto, kde poznávajú krásy Slovenska. Tento rok si vybrali Omšenie – Trenčianske Teplice. Po príchode do Omšenia privítala cca 120 účastníkov primátorka mesta Zuzana Frajková Ďurmeková, zástupkyňa obce Omšenie, místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová, Vašek Jadrný za turistov zo Vsetína a Maroš Greguš za KST  Trenčianske Teplice..

Spolu so skupinou sa vydali aj niekoľkí trenčianskoteplickí turisti, ktorí pomáhali so značkovaním trasy a aj ďalší občania mesta. Trasa viedla z Omšenia na Omšenskú Babu cez Kamenné vráta na Kýšky a Vyhliadku Jeleň na Baračku. Dlhšia trasa pokračovala na Sedlo pod Machnáčom, Klepáč a cez Malý Klepáč do Trenčianskych Teplíc. 

Keďže počasie bolo absolútne ideálne, všetci sa z výletu tešili a organizátori už teraz uvažujú nad trasami 30. ročníka podujatia.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka