Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Ohliadnutie sa za festivalom Park film fest 2017Vytlačiť
 

19466254_1867564540233536_8382155502351672223_o.jpgPark plný nevšedných inštalácií, premietanie filmov v interiéry i exteriéry, koncerty, prehliadky, množstvo diskusií, krst knihy, vozenie sa na kolobežkách... To všetko a ešte omnoho viac mohol zažiť každý, kto prišiel na Park film fest 2017.

Trenčianske Teplice opäť po roku zažili aj skvelú atmosféru oceňovania na Moste Slávy. Plaketu naň tento rok priskrutkovali Miroslav Žbirka a Tatiana Pauhofová s ocenením Umelcova misia. Ocenenie Za kamerou získal český režisér a producent Ondřej Trojan a slovenská dokumentaristka žijúca v Prahe Zuzana Piussi. Cena primátora mesta Trenčianske Teplice bola tento rok udelená poľskému režisérovi Krzysztofovi Zanussimu.

Keďže je Park film fest súťažným festivalom, dve poroty tento rok rozhodli nasledovne: V hlavnej súťaži nazvanej Jej pohľad, ktorá je venovanej ženám – režisérkam, zvíťazil slovenský film Piata loď. Ocenenie Zlaté oko si prevzala jeho režisérka Iveta Grófová. V sekcii Veľké nádeje, ktorá pozostáva zo študentských filmov zvíťazil snímok Beautiful figure od mladej maďarskej režisérky Hajni Kis, ktorá si prevzala ocenenie Zlatá žaba.

 „Táto trojica ocenených filmových profesionálov reprezentuje základy, na ktorých by v budúcnosti Park film fest chcel stavať – film ako nástroj zábavy, etiky a zmeny. Spolu so študentmi sa chceme pozerať do budúcnosti. Preto sa tešíme, že jedným z hlavných ocenených je aj pedagóg,“ informuje jedna z členiek programového tímu festivalu Eva Križková.

(podľa parkfilmfest.sk )


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka