Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Modernizácia hasičskej zbrojnice v Trenčianskych TepliciachVytlačiť
 

001.jpgV roku 2017 sa Mesto Trenčianske Teplice zapojilo do výzvy Ministerstva vnútra SR vyhlásenej Prezídiom Hasičského a záchranného zboru. Na základe žiadosti o dotáciu, ktorú sme vypracovali, nám boli pridelené finančné prostriedky vo výške 30 000,- eur. Mesto sa zaviazalo spolufinancovať tento projekt minimálne vo výške 5%.

Z uvedených prostriedkov sme mohli uskutočniť opatrenia, ktoré povedú k zníženiu energetickej náročnosti budovy hasičskej zbrojnice. Predovšetkým sa jednalo o zateplenie strechy, výmenu a rekonštrukciu okenných a dverných otvorov a hydroizoláciu časti budovy zapustenej do svahu. Okrem toho samospráva z vlastných zdrojov vybudovala nové sprchy a šatne pre príslušníkov DHZ v prízemí budovy, vymaľovala spoločenské priestory na prvom poschodí a čiastočne vymenila podlahu. Súčasťou obnovy hasičskej zbrojnice boli aj drobné údržbové práce.

Celkovo bolo v roku 2018 preinvestovaných na túto budovu takmer 40 tisíc,- eur. „Sme veľmi radi, že sa nám v spolupráci s Prezídiom Hasičského a záchranného zboru podarilo posunúť opäť rekonštrukciu  budovu hasičskej zbrojnice ďalej. V blízkej budúcnosti plánujeme jej celkové odizolovanie a zateplenie.“, hovorí primátor mesta Štefan Škultéty.

Budovu hasičskej zbrojnice využívajú predovšetkým členovia Dobrovoľného hasičského zboru Trenčianske Teplice pri plnení úloh a vykonávaní zásahov v ich kompetencii.


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka