Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Mladí tenisti na tradičnom turnajiVytlačiť
 

P1330690.JPGTradične v marci sa v nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach koná Medzinárodný tenisový turnaj chlapcov a dievčat do 16.  rokov s názvom  SCHOOL LOBIK. Hlavným usporiadateľom je Športová akadémia Trenčianske Teplice pod záštitou STZ (Slovenský tenisový zväz) a TE (tennis Europe). Spoluorganizátorom je Súkromná stredná športová škola v Trenčianskych Tepliciach.

Tento rok sa ho zúčastnilo 112 hráčov, z toho 57 bolo zo zahraničia, konkrétne z Poľska, Česka, Talianska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Chorvátska, Srbska a Rumunska.

Počas turnaja sme mali možnosť sledovať zaujímavé, vyrovnané i dramatické zápasy. Vo finále chlapcov sa proti sebe stretli najvyššie nasadení hráči. Víťazom sa po trojsetovom boji stal Peter Benjamin Privara. Finále dievčat vo dvojhre bolo slovenskou záležitosťou. Víťazkou sa stala Emma Tóthová, ktorá zároveň obhájila prvenstvo z minulého roku.

Súkromnú strednú športovú školu v Trenčianskych Teplíc reprezentovalo spolu 5 hráčov, dvaja chlapci a tri dievčatá, ktorí nesklamali, aj keď sa nestali celkovými víťazmi.

Aj keď nie je jednoduché zorganizovať niekoľkodňový medzinárodný turnaj, Športová akadémia Trenčianske Teplice má v pláne pokračovať aj štrnástym ročníkom. Považujeme to za chvályhodné, lebo motivovať mládež ku športu je dnes mimoriadne ťažké, o to však dôležitejšie.


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka