Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Mesto upozornilo na 13 rokov chátrajúcu budovu v širšom centre mestaVytlačiť
 

1533109010341.jpgMinisterstvo vnútra tvrdí, že plánuje v budúcnosti dokončiť rekonštrukciu liečebného domu Partizán v Trenčianskych Tepliciach pre potreby poskytovania kúpeľnej starostlivosti policajtom, hasičom, horským záchranárom, pacientom zdravotných poisťovní a samoplatcom. Rezort o tom informoval v súvislosti so stredajším vyjadrením primátora Trenčianskych Teplíc.

Objekt bývalého liečebného domu Partizán v Trenčianskych Tepliciach chátra už takmer 13 rokov. Budova postavená v roku 1910 bola neskôr majetkom ministerstva obrany, dnes je vlastníkom ministerstvo vnútra.

Napriek výzvam samosprávy sa podľa primátora Trenčianskych Teplíc Štefana Škultétyho s budovou stále nič nerobí.

„V roku 2005 ministerstvo obrany rozhodlo, že budovu zrekonštruuje na ubytovňu pre vojenských veteránov. V roku 2006 sa zmenilo vedenie ministerstva obrany a to rozhodlo o zastavení rekonštrukcie napriek tomu, že rekonštrukcia bola pred dokončením a investovalo sa do nej takmer päť miliónov eur. Odvtedy budova chátra, nikto sa o ňu reálne nestará,“ skonštatoval Škultéty.

Liečebný dom Partizán je podľa Michaely Paulenovej z tlačového odboru  ministerstva vnútra majetkom Kúpeľno-liečebného ústavu ministerstva vnútra ARCO. „Zámerom ministerstva je v budúcnosti dokončenie budovy liečebného domu Partizán pre potreby poskytovania kúpeľnej starostlivosti, podobne ako bola dokončená budova liečebného domu Saratov, ktorý je tiež majetkom ARCO. Poškodený oporný múr bol na náklady kúpeľno-liečebného ústavu opravený, objekt je riadne oplotený, pravidelne kontrolovaný. Priame ohrozenie obyvateľov vylučujeme,“ uviedla Paulenová. (tasr)


 
 

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

webygroup
ÚvodÚvodná stránka