Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Kúpeľné mesta žiadajú jednoznačné stanovisko k dani za ubytovanieVytlačiť
 

DSC_0087.jpgProblematika plnenia daňových povinností spoločností prevádzkujúcich kúpele voči samosprávam (najmä platenie dane za ubytovanie) bola hlavnou témou stretnutia predstaviteľov kúpeľných miest a obcí v Trenčianskych Tepliciach.

Podľa predsedu odbornej sekcie pre cestovný ruch, kúpeľníctvo a regionálny rozvoj pri Združení miest a obcí Slovenska (ZMOS) Štefana Škultétyho ide najmä o obdobie do roku 2014, keď niektoré spoločnosti prevádzkujúce kúpele odmietali platiť daň za ubytovanie.

Obštrukcie a snahy obchádzať daňovú povinnosť podľa neho spôsobujú konfliktné situácie, ktoré škodia kúpeľníctvu a cestovnému ruchu.

„Dnes, paradoxne, existujú dve rozhodnutia Najvyššieho súdu, ktoré sú opačného charakteru. Jedno rozhodnutie dáva za pravdu súkromnej spoločnosti prevádzkujúcej kúpele a druhé samospráve. Apelujeme na ministra spravodlivosti, aby oslovil Najvyšší súd, aby bolo vydané jednoznačné stanovisko. Právna neistota, ktorá je do roku 2014, je asi to najhoršie, čo môže byť," zdôraznil Škultéty.

Ako dodal, nerozumie stanovisku spoločností, ktoré odmietajú platiť daň za ubytovanie. "Peniaze, ktoré sa vyberú, aj tak nie sú tej spoločnosti, platia ich ľudia, ktorí fyzicky prichádzajú do toho mesta. Z hľadiska rozpočtu potom tie peniaze idú na podporu cestovného ruchu alebo infraštruktúry, ktorá dáva základ pre cestovný ruch. Vytvárať takéto konfliktné situácie sa mi zdá krátkozraké," priblížil Škultéty.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka