Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Kone v parkuVytlačiť
 

DSC03904.jpgKaždoročné tradičné jazdecké preteky sa tento rok v Trenčianskych Tepliciach nekonali. Nahradilo ich nové podujatie, ktoré prinieslo nečakaný úspech. Aj keď aj v ňom mal hlavnú úlohu kôň, išlo skôr o myšlienku ukázať rôznorodosť, dôležitosť a postavenie koňa v spoločnosti.

Prvý deň bol spojený s pracovnými koňmi. Deväť záprahov s furmanmi ukázalo prekvapeným divákom, čo všetko tieto nádherné zvieratá dokážu doviesť či utiahnuť, ako vedia zacúvať, ako pomáhať ľuďom. Na vlastné oči sme sa mohli presvedčiť, že zvieratá sú nám aj veľmi podobné – nie každé s každým vychádza. Keď sa pár koní nenávidí, je to nebezpečné nie len pre nich samotných, ale aj pre furmana. Väčšina párov záprahových koní však pracovala v úplnej symbióze a prekvapovala svojimi výsledkami.

V troch blokoch súťaží sa napokon celkovým víťazom stal furman Ľuboš Dobrotka z Chrenovca-Brusna.

Druhý deň sa spočiatku skákal parkúr. Diváci nadšene tlieskali poníkom i veľkým koňom. Svoje jazdecké umenie ukázali hobby jazdci  a deti.

Druhá polovica nedele bola vyslovene exhibíciou. Dvojzáprah lipicanov a reprezentanti SR Miroslav Matuška a Juraj Katrinec predvádzali umenie z európskych i svetových kolbísk, pri ktorom diváci ani nedýchali. Národný žrebčín Topoľčianky ukázal drezúru a skoky  koní. Najviac zaujal kozí skok, ktorý zvládnu len najšikovnejšie kone. Divácky úspešná bola aj voltíž.

Počas víkendu si deti s rodičmi mohli pohladiť poníka, somárika, ovečky i kozičky, povoziť sa na koňovi či koči. Deti odchádzali z podujatia s balónikmi, pexesom i džúsmi, ktoré pre nich nachystali sponzori. No najväčšou odmenou za to, že prišli, bol zážitok zo stretnutia so skutočnými koníkmi. 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka