Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Koncert poľskej sakrálnej piesneVytlačiť
 

03.jpgV oblasti zachovania a prezentovania kultúry poľskej národnostnej menšiny pôsobí na Slovensku niekoľko organizácií. Medzi najvýznamnejšie patrí Poľský klub – spolok Poliakov a ich priateľov na Slovensku, ktorý má svoje kluby v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Dubnici nad Váhom a v Košiciach.

Pri príležitosti výročia založenia Poľského klubu na Slovensku sa druhú marcovú nedeľu konal v rímskokatolíckom kostole sv. Štefan Kráľa v Trenčianskych Tepliciach Koncert poľskej sakrálnej piesne.

Podujatie sa začalo sv. omšou v rímskokatolíckom kostole, ktorú celebroval Stanislaw Lugowski. Celá sv. omša sa niesla v slovensko-poľskom duchu.

Váženými hosťami podujatia boli konzul Veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku, Jacek Doliwa,  primátor mesta Dubnica nad Váhom, Peter Wolf,  primátorka mesta Trenčianske Teplice, Zuzana Frajková Ďurmeková, a predseda Poľského klubu na Slovensku, Marek Berky.

Po omši vystúpil Zmiešaný spevácky zbor z Novej Dubnice pod vedením dirigenta  Dr. Jozefa Vakoša s poľskými, slovenskými i staroslovienskymi sakrálnymi piesňami.

Koncert Poľskej sakrálnej piesne ďalej pokračoval v Domove speváckeho zboru slovenských učiteľov.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka