Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Knihobúdky s tisíckou kníhVytlačiť
 

DSC_1624.JPGV rámci projektu Literárna jar 2018 sa v centre Trenčianskych Teplíc inštalovali tri drevené knihobúdky.  Drevené domčeky sú umiestnené na pešej zóne a v kúpeľnom parku. Knihy v búdkach sú určené pre širokú verejnosť a je možné si  zobrať a prečítať. Následne vrátiť na pôvodné miesto alebo ponechať. Nepotrebné knihy  z domu je možné taktiež priniesť. A týmto spôsobom posunúť literatúru ďalším záujemcom. „Na knihobúdkach je krásne ich posolstvo - sprístupniť literatúru každému človeku, urobiť niekomu radosť a pritom nevyhadzovať vec, ktorá môže ešte poslúžiť,“ uviedla Silvia Havelková, iniciátorka projektu a miestna autorka kníh.

Mesto vykonáva pravidelný prieskum a zabezpečuje premiestňovanie kníh medzi búdkami. Počas obdobia ich využívania bolo tam prinesených viac ako tisíc nových kníh, väčšina v slovenčine, našli sa aj v češtine, poľštine či nemčine. „Takto knižky, ktoré by skončili pravdepodobne v odpade,  ešte niekomu poslúžia. Nie je zriedkavým javom vidieť kúpeľného návštevníka čítať knihu priamo na lavičke na námestí či v kúpeľnom parku,“ povedal  primátor mesta Štefan Škultéty.

Projekt  knihobúdok má nielen pozitívne ohlasy zo strany kúpeľných hostí ako nástroj rozumného trávenia voľného času, ale poukazuje aj na ďalší spôsob šetrenia životného prostredia. Podľa primátora Škultétyho mesto v tomto projekte plánuje pokračovať aj budúci rok.


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka