Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Jarné upratovanie mestaVytlačiť
 

20190405_092912.jpgS veľmi pozitívnym ohlasom sa stretla výzva Vyčistime si naše mesto. Celoplošná brigáda v Trenčianskych Tepliciach bola avizovaná na prvý aprílový piatok a sobotu. Niektorí jednotlivci, turisti, členovia združení a organizácií sa rozhodli začať dokonca aj skôr.

Vďaka dobrovoľným rukám sa tak vyčistili strmé svahy Dedovca, náučný chodník na Čertovu skalu, okolie Pamätníka padlých v SNP, časti Sídliska SNP, jednotlivé ulice atď.

Prekvapením bol Spolok mladých architektov, ktorí pricestovali z Bratislavy, aby vyčistili okolie LD Machnáč.

Veľa času a spojených rúk potrebovalo čistenie Skalky s vyhliadkou Hríb.  Dobrovoľný hasičský zbor Trenčianske Teplice odviedol kus práce, keď jeho členovia vyklčovali množstvo náletových drevín. Technické služby mesta sa postarali o ich odvoz. Po dlhom čase sa tak ukázala veľká časť skaly. V čistení pokračovali ďalej trenčianskoteplickí  turisti, ale aj žiaci Základnej školy Andreja Bagara a ďalší dobrovoľníci.

Okolie Hríbu je turistami čistené minimálne štyrikrát ročne. Starajú sa o vyklčovanie náletových drevín na vyhliadke a zber odpadkov, ktoré tu po sebe zanecháva najmä mládež. Hoci ide o majetok Pozemkového spoločenstva urbáru Trenčianske Teplice, Mesto Trenčianske Teplice dostalo  súhlasilo s realizáciou jeho revitalizácie. „Ide o miesto často navštevované turistami, ale aj našimi občanmi. Preto nás teší, že sme povolenie získali,“ uviedla primátorka mesta Zuzana Frajková Ďurmeková.

Mesto v rámci  upratovania zabezpečilo pomoc starším spoluobčanom  pri vypratávaní pivníc. Pracovníci Technických služieb, ale aj občania a poslanci pomohli odviezť starý demontovaný nábytok a iný nadrozmerný odpad do veľkokapacitných kontajnerov.

Technické služby nemôžu byť všade. Keď každý občan prispeje svojou troškou, naše mesto bude čisté a upravené.

(foto zdroj: facebook)


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka