Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Horela Vatra zvrchovanosti Vytlačiť
 

20190720_190509.jpgVedenie Mesta Trenčianske Teplice spolu s Klubom M. R. Štefánika v Trenčianskych Tepliciach sa rozhodli obnoviť tradíciu Vatry zvrchovanosti. Deň prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky je 17. júl. Tento rok sme ho pripomenuli 23-tí raz.

Pre deti bolo pripravených množstvo hier. Niektoré boli tradičné, iné nové. Prekvapením boli hneď na úvod  Trombitáši svojimi trombitmi, bičmi i historickými zbraňami. Predsedníčka Klubu  Lucia Švareninová privítala prítomných, primátorku mesta, ale aj vzácneho hosťa, predsedu Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika Jozefa Božika, ktorý je zároveň primátorom Partizánskeho a podpredsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja. V rozsiahlom príhovore vysvetlil historické súvislosti spojené s osobou M. R. Štefánika, ale aj zvrchovanosti Slovenska. Symbolická Lipky zvrchovanosti bola ozdobená a neskôr presadená na Sídlisku SNP. Pri zapálení vatry vyzval  rímsko-katolícky kňaz Dušan Dúbravický prítomných, aby si zaspievali Kto za pravdu horí a neskôr aj hymnu Slovenskej republiky.

Výbornú zábavu spravila Ponitranská muzika, ktorej traja členovia sú priamo z Trenčianskych Teplíc, čo ocenila aj primátorka Zuzana Frajková Ďurmeková. Po koncerte sa ešte dlho do noci ozývala v amfiteátri harmonika a spev slovenských piesní. O bezpečný priebeh celého podujatia sa starali trenčianskoteplickí dobrovoľní hasiči.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka