Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Folklór naživo aj v Rádiu ReginaVytlačiť
 

DSC_0507.JPGTretí ročník podujatia, ktoré bežne nazývame Folklór, ale v skutočnosti sa volá  MEDZINÁRODNÉ  FOLKLÓRNE  STRETNUTIE  TROCH  GENERÁCIÍ, sa v Trenčianskych Tepliciach konal posledný májový víkend. Na Kúpeľnom námestí sa vystriedalo viac ako 300 účinkujúcich zo Slovenska a z Chorvátska. Okrem námestia sa spievalo v nedeľu predpoludním v rímskokatolíckom kostole.
Počas pekného podujatia prišlo k niekoľkým nádherným momentov, ktoré dojali asi všetkých prítomných. V závere vystúpenia súboru Josipovac z Chorvátska bola zaradená bezchybne zaspievaná pieseň Neďaleko od Trenčína s pridaním typických chorvátskych hudobných nástrojov. Druhý moment bola prítomnosť zakladateľa Sľuku, tanečníka, choreografa, umeleckého vedúceho a režiséra, Juraja Kubánku. Obecenstvo dlhým aplauzom odmenilo aj súbor DFS Dolina z Bratislavy ich program Kolomyja z Habury. Krásne bolo aj sobotňajšie roztancované Kúpeľné námestie za hudby.
DSC03545.JPGNajväčším prekvapením bolo nedeľné priame vysielanie Rádia Regina z Kúpeľného námestia. Hudobné pozdravy posielali návštevníci i účinkujúci počas prvej hodiny, počas druhej za moderovania moderátorov Rádia Regina vystúpilo viacero súborov a ich piesne sa v priamom prenose ozývali v slovenskom étery.  Následne súbory predviedli aj tanečné umenie. O úspechu podujatia hovorilo zaplnené Kúpeľné námestie.


 
 

Smútočné oznamy

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka