Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Burčiak na námestíVytlačiť
 

DSC_0866.jpgAj keď Trenčianske Teplice nepatria medzi vinárske oblasti, aj tu ľudia radi ochutnajú burčiak, posedia pri poháriku vína a cigánskej pečienke, nalejú si medovinu, pochutnajú na moravskom koláčiku alebo si vypočujú príjemnú hudbu.

Burčiakový jarmok, ktorý sa koná pravidelne na sklonku leta, aj preto tento rok privítal množstvo priaznivcov mladého vína. Spočiatku to vyzeralo, že dážď značne ovplyvní priebeh  podujatia, no našťastie ráno ustal a jarmok sa mohol začať.

Zvláštnosťou bolo, že v programe bolo počuť ľudové piesne v rôznych podobách. Raz na klasickú ľudovú nôtu, neskôr v spracovaní pre dychovú hudbu, v rock´n´rollovom prevedení  v podaní skupiny Dríst či v interpretácii komornej hudby.

Najväčší úspech zožala formácia Krajka z Trenčína, ktorá na pôde Trenčianskych Teplíc účinkovala po prvý raz. Z trochu iného súdka sa predstavili The Dark Angels. Zaznela hudba Elvisa Presleyho, Johna Kesha či Chucka Beryho. Každý si v programe našiel to svoje. Celková atmosféra minijarmoku bola príjemná, plná pohody a dobrej nálady. Niektorí návštevníci si aj s chuťou zatancovali.

Sotva skončila posledná pieseň, sa rozpršalo. Takto počasie zariadilo rýchle ukončenie podujatia


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka