Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Bodka za letnými koncertami - videoVytlačiť
 

05.jpgBurčiakový jarmok, inak povedané bodka za letnými koncertami na Kúpeľnom námestí, bola tento rok doslova načasovaná. V deň konania podujatia, aj keď už bola druhá polovica septembra, sa teplomer vyšplhal na 27°C.

Slniečko svietilo a ešte okolo polnoci teplota neklesla pod 18°C. Na ďalší deň nás čakal daždivý deň a teplotami nižšími o viac ako 10 stupňov. Ľudia akoby to vedeli a  Burčiakový jarmok si nenechali ujsť. Lákalo spomínané počasie, bohatý program a v neposlednej rade i mladé víno.  

Vystúpenia boli zoradené tak, aby si každý našiel to svoje. Podujatie zahájila výborná cimbalová hudba Ponitranská muzika. Po nich nastúpili maličké Detičky z Ovečky pod vedením Elenky Matuščinovej. Okolo obeda hrali a spievali Čimhovskí heligonkári a Studienky z Oravy. Akordeónisti DuaVente opäť úspešne reprezentovali okolie Trenčianskych Teplíc.

Nadšenci dychovky si prišli na svoje pri vystúpení DH Bodovanka. Orientálne tance predviedli zoskupenia Izabel z Trenčína a sólistky skupiny Amar zo Žiliny.

Zlatým klincom programu bol Beatles revival z Kladna. Počas ich koncertu sa námestie zaplnilo a publikum nepretržite tlieskalo. Skvelá hudba vo vynikajúcom podaní sa podmanila starších i mladých poslucháčov. V dobrej nálade bol program ukončený známou skupinou Kmeťoband. 

Burčiakový jarmok nie je klasickým jarmokom, na aký sú ľudia prevažne zvyknutí. Je svojou veľkosťou drobný. Snaží sa priblížiť chute jesene, aj keď Trenčiansky Teplice nepatria medzi vinárske oblasti. Jeho hlavnou myšlienkou je rozlúčiť sa s letom a spolu s výbornými interpretmi si zaspievať a tešiť sa na prichádzajúcu zimu, lebo každé obdobie má svoje čaro.     


 
 

dnes je: 19.8.2019

meniny má: Lýdia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka