Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať

Beh Košeckého memoriálVytlačiť

DET_1326.jpgOd prvého preteku Behu Košeckého memoriál uplynulo už 50 rokov Keďže sa nekonal každý rok, v roku 2019 sme mali možnosť odštartovať jeho 44. ročník.

Beh je venovaný nášmu rodákovi Ľubomírovi Košeckému, vynikajúcemu športovcovi, ktorý reprezentoval Československo v bežeckom lyžovaní a orientačnom behu. Mal len 31 rokov, keď nás opustil.

Dva roky po sebe beh konal ako nočný, v ktorom jednoznačne dominovali dospelí. Organizátor sa tento rok rozhodol do behu zapojiť viac detí ako reakciu na skutočnosť, že detí trpiacich nadváhou so zlým životným štýlom neustále pribúda. Preto zvolil dennú variantu.

Beh mal dve časti. Predpoludnie patrilo deťom a mládeži a podvečer dospelým bežcom. V hlavnej súťaži vyhral Miroslav Ilavský, na druhom mieste skončil Miroslav Ďurík a tretí skončil Peter Lacko.

Víťazom v každej kategórii srdečne blahoželáme!

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia