Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Art In Park za namiVytlačiť
 

art-in-park-2019-4.jpgART IN PARK v piatok už tradične otvorilo ranné filmové premietanie pre najmenších, ktorého sa zúčastnili deti zo základných škôl. Žiaci si pozreli animovaný film Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla, ktoré prišli osobne uviesť jeho tvorkyne Ivana Šebestová a Katarína Kerekesová. Piatkového premietania sa zúčastnili tiež mladí režiséri a filmoví tvorcovia Paula Reiselová Terézia Tokárová, Martin Piga a Nataša Findrová, ktorí uviedli výber najlepších  študentských filmov festivalu ÁČKO. Dospelí si v kine vychutnali počas úspešné filmy ako Green Book, Jan Palach, Toman či McQueen. „V kinosále sa najviac páčil film Green Book. Napriek nepriaznivému víkendovému počasiu malo tento rok rekordnú účasť open air premietanie, na ktorom si film Bohemian Rhapsody vyslúžil časť 650 ľudí,“ povedal riaditeľ filmovej časti Braňo Hollý.

Počas troch dní festivalu si všetci návštevníci užili koncerty mladých hudobníkov ako Kataríny Málikovej, Blanch, Puding pani Elvisovej či Papyllon. Park tento rok ozdobili umelecké inštalácie na tému Akcia – reakcia od študentov výtvarného umenia z SUŠ Trenčín a STU Bratislava. Študenti vystavili práce ako objekt Nefunkcionalizmus, ktorý reaguje na súčasný stav liečebného domu Machnáč či interaktívnu inštaláciu pre deti Vyba, ktorá reaguje nielen na detskú hravosť, ale aj problematické vyslovovanie písmenka „R“. Ukázať svoju tvorbu dostali príležitosť tiež študenti odevného dizajnu z SUŠ Trenčín, ktorí svoje práce ukázali v rámci módnej prehliadky v nedeľu.

Z divadla si všetci užili predstavenia od divadelných zoskupení SpozaVoza, Kapor Na Scéne a najviac zabavila návštevníkov opäť stand-up show s Pavlom Serišom, no tentokrát z prostredia reštaurácií. V rámci sprievodných aktivít si návštevníci zacvičili jogu, ochutnali špeciality z gastro zóny či navštívili zónu s predajom domácich výrobkov.

Okrem kvalitného umenia ART IN PARK tento rok priniesol edukáciu v oblasti ekológie a sám sa zapojil do boja proti odpadu. Do programu organizátori zaradili filmové premietanie s ekologickou tematikou pre deti aj dospelých, prednášky a workshopy na tému s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky, separačné zóny, ale aj kompletne kompostovateľný riad na mieste.
Na otázku, či Art In Park bude pokračovať v budúcnosti odpovedala produkčná manažérka festivalu Zuzana Danechová: „Našim cieľom je prinášať kvalitný program, zaujať vizuálnou stránkou festivalu a dizajnovými prvkami. Chceme, aby sa tu ľudia cítili dobre a mali možnosť výberu z množstva aktivít. V koncepte chceme určite pokračovať aj o rok.“

Zdroj: Cultura o.z.        


 
 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka