Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Aby upchaté vpuste nespôsobili škodyVytlačiť
 

20190319_180152.jpgSú údržby, ktoré sa nemusia vykonávať každý týždeň, ale ak ich dlhšie zanedbáme, môžeme tým spôsobiť škody sebe i iným. Toto platí v každej domácnosti, no aj v meste ako takom. Príkladom sú vpuste v Trenčianskych Tepliciach. Vpuste sa nečistili približne 15 rokov, čo sa odzrkadlilo na ich stave.

„Vpuste sú naozaj upchané. Na mnohých šachtách chýbajú zachytávacie koše alebo sú celkom skorodované. Ak by boli funkčné, vyprázdnili by sme ich a ďalej by slúžili svojmu účelu,“ objasnil Zdenko Kostka, poverený riadením Technických služieb mesta (TSM). Bez košov sa nečistota a kal dostávajú do rozvodov, ktoré sa čistia veľmi komplikovane.

Upchaté vpuste spôsobujú, že pri dažďoch vlhnú základy budov i ciest, ktoré sa následne prepadávajú. Voda sa dostáva do pivníc, zatápa ich a vlhnutie vyvoláva tvorbu plesní. Pri veľkej prietrži sa neodtekajúca voda dostane prakticky všade a môže spôsobiť obrovské škody na majetku súkromných osôb i verejnom majetku.

„Ideálne je, keď sa údržba vpustí vykonáva každý druhý rok. Vtedy je vykonaná rýchlo a spoľahlivo. Podmienkou je, aby zachytávacie koše boli v dobrom stave,“ upresnil Zdeno Kostka.

TSM už vyčistili vpuste na niektorých uliciach a ďalej pokračujú. Postupne budú pokračovať na údržbe vpustí v celom meste.


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka