Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

60. ročník fyzikálnej olympiády v Trenčianskych TepliciachVytlačiť
 

IMG_0134.jpgSúťaže sú od dávna motiváciou k vyšším výkonom. Nemusí ísť len o športové disciplíny. Ide aj o olympiády, ktoré sa zvyčajne viažu k prírodným vedám a riešia ich žiaci a študenti. Organizujú sa v niekoľkých kolách, pričom často práve celoštátne sa koná v Trenčianskych Tepliciach. Je to preto, lebo budova Domu speváckeho zboru slovenských učiteľov je využívaná Ministerstvom školstva, výskumu a športu. 

Prvou olympiádou v tomto roku v našom meste bola fyzikálna olympiáda. Je určená žiakom základných škôl, nižších ročníkov osemročných gymnázií a žiakom stredných škôl. Žiaci, ktorí dosiahnu na celoštátnom kole najlepšie výsledky, reprezentujú Slovensko na Medzinárodnej fyzikálnej olympiáde. Olympiáda tak za svoju históriu vychovala množstvo špičkových vedcov pracujúcich po celom svete. Jej bývalí riešitelia študovali alebo študujú na najlepších univerzitách v USA aj v Európe.

Tohtoročná fyzikálna olympiáda sa konala už 60. raz. Na jej otvorení sa zúčastnila aj primátorka mesta Zuzana Frajková Ďurmeková, ktorá spolu s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavom Baškom, primátorom  Trenčína Richardom Rybníčkom a rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka Jozefom Habánikom prevzala záštitu nad podujatím.

Celoštátne kolá olympiády trvajú štyri dni, takže najlepší  stredoškolskí fyzici sa v Trenčianskych Tepliciach zdržali dlhšie. V kategórii A na prvom mieste skončil študent košického gymnázia Ronald Doboš, druhé miesto obsadil študent Gymnázia Ľudovíta Štúra Róbert Jurčo. Ďalšie tri priečky patrili prešovským študentom.


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka