Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Napíšte svoju otázku a v čo najkratšom možnom čase uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti.

Vyhradzujeme si právo neuverejniť všetky otázky, najmä otázky s vulgárnym obsahom, anonymné otázky (ak nie je uvedené meno a priezvisko pisateľa), otázky, ktoré sa netýkajú problematiky mestskej samosprávy alebo niečo, čo nemá charakter otázky.

Priestor pre vaše otázky

Pridať príspevok

 
pridané 22.10.2019 17:01:02

Odstránené spomaľovače pred základnou školou

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, prečo boli odstránené spomaľovače (tzv. "retardéry") pred Základnou školou Andreja Bagara v našom meste. Zvlášť, teraz v čase, keď je pred základnou školou kvôli obchádzke frekventovaná prevádzka vrátane autobusov, nákladných áut a pod.
Myslím, že bezpečnosť detí by mala byť na prvom mieste.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Katarína Martinková


 
pridané 20.10.2019 13:02:53

Chodníky

Dobrý deň, už roky navštevujeme kúpele v Tr. Tepliciach a veľmi ma mrzí a zároveň sa hanbím za poškodené chodníky, po ktorých ťažko chodí zdravý človek, nehovoriac o ľuďoch s paličkami a vozíkmi. Kedy sa situácia konečne zmení. Potešila by ma zmena pri najbližšej návšteve. Len nepíšte o nedostatku peňazí, lebo pri návštevnosti kúpeľov tomu neverím. Skúsme sa pozrieť kúsok za hranice do Luhačovíc a inde, každý kúsok je využitý a rovný. Ďakujem pekne za skoré vybavenie.

Beata Taberyová


 
 • IMG_0464.JPG
 • IMG_0486.JPG
 • IMG_0678.JPG
 • IMG_0679.JPG
pridané 17.10.2019 20:00:25

námestie

Chcem sa spýtať zodpovedných pracovníkov Mesta, prečo súhlasili
so športovým podujatím duatlon s tým, že organizátori podujatia umiestnili organizačné pokyny podujatia na povrch námestia farbami, ktoré nie sú odstrániteľné vodou, ale hlavne po skončení pretekov, neuviedli dlažbu námestia do pôvodného stavu.

Peter Janík


 

Dobrý deň.
Ďakujeme za upozornenie. Farby sú zmývateľné. Upozornili sme hlavného organizátora a požiadali ho, aby bezodkladne uviedol dlažbu do pôvodného stavu.
S pozdravom
Mgr. Silvia Havelková
Referát CR

pridané 8.10.2019 08:36:18

Osvetlenie v parku

Dobry den, ja by som sa chcela spytat, kedy a ci vobec bude osvetleny park? Niektore casti vobec nie su osvetlene, ludia si pri prechadzke svietia mobilmi, samozrejme clovek ma aj strach tadial ist. A myslim, ze ludia sa chcu prejst aj v zime, nielen v lete.
dakujem za skore vybavenie

Kubranova Dana


 

Kúpeľný park spolu s osvetlením je vo vlastníctve Kúpeľov Trenčianske Teplice a.s.. O problematike nefunkčného osvetlenia sme vlastníka informovali a následne sme dostali informáciu, že parkové osvetlenie má poruchu, ktorá bude odstránená. Mesto Trenčianske Teplice, ani technické služby mesta nemôžu uvedenú poruchu odstraňovať, nakoľko nie sú vlastníkom predmetnej nehnuteľnosti.
Ing. Janušek Stanislav, Stavebný úrad Trenčianske Teplice

pridané 1.10.2019 13:26:12

Maracana

Dobry den . Zaujima ma otazka rokovani ohladom arealu maracana . Areal je uz dlhsiu dobu zatvoreny ? Ake kroky a v akom termine mesto podnikne k znovuotvoreniu arealu ? Zaujimam sa hlavne o prenajom Sport.haly .Dakujem za odpoved . Viktor Suchy .

Viktor Suchy


 

Mesto Trenčianske Teplice (ďalej len „Mesto“) viackrát prejavilo dobrú vôľu smerujúcu k usporiadaniu vzťahov so súčasným užívateľom daného objektu.

Rovnako tak Mesto niekoľkokrát vyzývalo súčasného užívateľa k poskytnutiu súčinnosti v rôznych oblastiach. Žiaľ, snahy Mesta zostali takmer bez akejkoľvek odozvy.

Mesto nemá právnu možnosť prinútiť súčasného užívateľa k riadnemu hospodáreniu s daným majetkom. Napriek uvedenému Mesto podniklo už viaceré kroky. Tieto však nepovažujeme za strategické a vhodné bližšie špecifikovať prostredníctvom webového portálu.
Nateraz však platí, že areál je v užívaní tretej osoby.
S pozdravom JUDr. Ivan Eckmann, právny zástupca mesta Trenč.Teplice

pridané 30.9.2019 15:52:53

Predajne potravín v meste

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či a ako bude mesto riešiť predajne potravín v meste vzhľadom na to, že predajne CBA a aj ich nasledovník- Kačka boli zatvorené a preto jediná predajňa potravín - TESCO nebude asi postačovať. Je mesto v rokovaní s nejakou spoločnosťou, aby sa zvýšil počet predajní potravín v meste?
Ďakujem vopred za odpoveď.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň pán Sedlár, k otázke predajní potravín v meste Trenčianske Teplice uvádzame nasledovné:
Nákupné stredisko Termál, v ktorom sa nachádzala predajňa potravín CBA a neskôr Kačka, je vo vlastníctve spoločnosti Trenzdroj, a. s., Soblahovská 4, Trenčín. Budova na sídlisku Štvrť SNP č. 133 v Trenčianskych Tepliciach, v ktorej sa taktiež nachádzala predajňa potravín CBA a neskôr Kačka, je vo vlastníctve spoločnosti LUDO, spol. s r. o., Tatranská 295, Považská Bystrica. Takže obe predajne boli v objektoch, ktoré nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice. Mesto nijako nemôže ovplyvniť, ako vlastník naloží so svojim objektom a ktorý podnikateľ bude mať záujem prevádzkovať predajňu potravín v meste Trenčianske Teplice. Pevne veríme, že vlastníkovi voľných nebytových priestorov v budove záleží na tom, aby tieto boli využité a prenajaté, avšak mesto nemôže nijako ovplyvniť, komu ich ponúkne na prenájom a ani podmienky prenájmu, ktoré určuje vlastník budovy. Mesto Trenčianske Teplice nemá žiadne svoje priestory, ktoré by vedelo ponúknuť na zabezpečenie prevádzky potravín v meste Trenčianske Teplice.
Ing. Anna Hudcovská, Správa majetku a zmluvné vzťahy

pridané 27.9.2019 22:04:59

Autá okolo Kursalónu

Ďakujem za odpoveď!
Myslím, že autá neprichádzajú zo strany pešej zóny, ale z ulice 17. novembra, od Mosta Slávy. Parkovisko do stredu parku tiež nepatrí. Budem sa teda pýtať riaditeľa kúpeľov, prečo povolili jeho stavbu na ich pozemkoch a kedy plánujú opraviť chodníky v parku. Kúpeľom by tiež malo záležať na tom, aby sa pacienti aj návštevníci Teplíc cítili v parku príjemne a bezpečne.
S pozdravom! Marta Petrášová rod. Rajczyová

Marta Petrášová


 
pridané 26.9.2019 10:53:12

Rušení nočního klidu

Dobrý den.
Ve dnech 4.9-11.9.2019 jsme byli s manželem na samopláteckém lázeňském pobytu v lázeňském hotelu KRYM ve vašem městě, Trenčanské Teplice. Hned první noc strávenou v hotelu, jsme byli velice nemile překvapeni a rozladěni nočním kraválem šířícím se zvenčí. Poté jsme dozvěděli, že ve vašem lázeňském městě je údajně městem povolena každý večer živá hudební produkce v hotelu Slovakia, do 23:30, respektivě do 24:00 hodin, s výjimkou neděle. Každý večer se tedy z hotelu Slovakia i po 22.00 hodině ozývala do okolí hlasitá hudba a kravál, který bylo slyšet i do pokojů hotelu KRYM, a to i přes zavřené dveře na balkón. (poloje mají jen otevíratelné balkonové dveře).Každou noc docházelo k rušení nočního klidu!!
V hotelovém pokoji se večer nedalo ani vyvětrat, protože při otevření dveří na balkon byl odevšad slyšet kravál ! Z této situace jsme byli naprosto znechuceni, byť se nám vaše město i lázeňský pobyt líbil. V lázeňském městě v lázeňském hotelu KRYM jsme očekávali klid, pohodu a relaxaci, a místo toho jsme byli vystaveni nechtěnému nočnímu kraválu z okolních objektů.

Jak je možné, že v lázeňském městě není dodržován noční klid?

Jak se zde mají hosté a pacienti léčit a relaxovat, když se nemohou ani řádně dostateně v klidu vyspat, a jsou stále noc co noc obtěžováni hlukem a hlasitou hudbou!!!??

Po této zkušenosti s neustálým rušením nočního kldu, již nemáme chuť se do vašeho města vracet.

Libuse Konecna

Libuse Konecna


 

Dobrý deň.
Je nám ľúto, že ste mali takúto negatívnu skúsenosť počas pobytu v našom meste.
Hneď v úvode treba ale povedať, že mestá a obce v SR nepovoľujú otváracie hodiny v prevádzkach. Podnikatelia resp. prevádzkovatelia sú povinní oznámiť mestu, alebo obci v ktorej podnikajú otváracie hodiny svojej prevádzky.
Prevádzkovatelia zariadení v našom meste sú povinní dodržiavať Všeobecne záväzné nariadenie č.1/2011 o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Trenčianske Teplice (ďalej len „VZN“).
Akcie v oblasti spoločenskej zábavy, môžu byť uskutočňované len v rámci stanoveného prevádzkového času. Výnimku zahŕňajú akcie uskutočňované Mestom Trenčianske Teplice, alebo v spolupráci s Mestom Trenčianske Teplice a novoročné oslavy.
V zmysle Čl. 3, písm. f) VZN : „Jednorazové predĺženie prevádzkovej doby z dôvodu konania neverejnej – uzavretej spoločenskej akcie ohlási prevádzkovateľ prevádzkarne mestu najneskôr dva pracovné dni pred konaním akcie“.
V súvislosti s uvedenou prevádzkou nebolo mestu doručené žiadne ohlásenie jednorazového predĺženia prevádzkovej doby.
Kontrolnú činnosť nad dodržiavaním tohto VZN na území mesta Trenčianske Teplice vykonávajú zamestnanci Mestskej polície v Trenčianskych Tepliciach, ktorí neevidujú v čase Vášho pobytu, t.j. od 4.9. 2019 do 11.9. 2019 oznámenie od Vás a ani od žiadnej inej osoby na rušenie nočného kľudu v okolí hotela Slovakia, ktorého vlastníkom sú Kúpele Trenčianske Teplice.
Mesto zvýši pozornosť pri kontrole dodržiavania ustanovení VZN, aby sa návštevníci cítili v našom meste príjemne a radi sa doň vracali.

Ing. Renáta Slotíková, oddelenie životného prostredia
Michal Hollý, veliteľ MsP

pridané 25.9.2019 13:33:18

Autá okolo Kursalónu

Dobrý deň!
Som dcéra rodáka z Teplíc. Myslím, že mesto sa v poslednom čase zveľaďujete, pešia zóna je naozaj pekná a mnohé budovy, ktoré chátrali, sú pekne opravené. Chodím do Teplíc 5 až 6-krát do roka. Bola som tam aj včera - 24.9.2019. Som veľmi sklamaná situáciu okolo Kursalónu. Odhliadnúc od toho, že sa mi prístavba nepáči, pretože si park pamätám 60 predchádzajúcich rokov. Veľmi ma pobúrili autá, ktoré stáli okolo celého Kursalónu aj na chodníkoch v parku - asi 20 až 30 aut. Nerozumiem tomu ako si môžete nechať takto znehodnotiť chodníky v parku, ktoré sú už aj tak vo veľmi zlom stave. Myslím, že parkovisko v strede parku je neprijateľné. Park má byť pre peších chodcov a nie pre autá. Je to trvalý stav a budete s tým niečo robiť?
Ďakujem za odpoveď!

Marta Petrášová rod. Rajczyová


 

Dobrý deň,
Napriek tomu, že budova Kursalónu, okolie stavby a dokonca ani priľahlé komunikácie nie sú v majetku mesta, taktiež ako aj ostatné komunikácie v Kúpeľnom parku, Mesto Trenčianske Teplice vyvinulo úsilie na zlepšenie stavu zvýšeného pohybu motorových vozidiel na území parku oznámením uvedeného stavu Krajskému pamiatkovému úradu v Trenčíne, ktorý vo svojom vyjadrení uviedol, že zvýšený pohyb motorových vozidiel je potrebné riešiť najmä s vlastníkom Kúpeľného parku, ktorým sú Kúpele Trenčianske Teplice.

Stavebník stavby Kursalónu má vydané stavebné povolenie na parkovisko, ktoré veríme, že po zrealizovaní, parkovanie usmerní a zlepší.

Stavebný úrad ani mesto nemá kompetenciu urýchliť výstavbu parkoviska, avšak v rámci svojich možností a platnej legislatívy urobíme aspoň možné opatrenie formou zábran pre vjazd resp. výjazd automobilov zo strany pešej zóny.

Ing. Miloš Mičega
Ing. Stanislav Janušek, stavebný úrad

pridané 19.9.2019 13:57:03

Nová štvrť Kaňová - bezpečnosť chodcov

Dobrý deň,
chcem sa spýtať. Ako bude zabezpečená pešia komunikácia medzi Trenčianskymi Teplicami a novou štvrtou Kaňova? Táto nová štvrť je síce uvádzaná ako časť Trenčianskych Teplíc, ale ta je v skutočnosti cca 1 km od Trenčianskych Teplíc kde nie je vybodovaná žiadna pešia komunikácia, cyklochodník, osvetlenie.... Pri počte 41 domov bude asi značná migrácia ľudí medzi TT a novou štvrťou Kaňová. Konkrétne ma zaujíma bezpečnosť pohybu chodcov, cyklistov, osvetlenie komunikácie. Ja dúfam že v tomto developerskom projekte, ktorý realizuje Virgin Reality je pamätané aj na bezpečnosť ľudí. Viackrát som si pozrel web stránku projektu kde sú spomenuté chodníky a osvetlenie, ale myslím si ž to je len v rámci novej štvrte Kaňová.

Ďakujem za odpoveď

S pozdravom

Anton Makiš


 

V projekte sa neuvažuje s prepojením novej zástavby s jestvujúcou zástavbou formou chodníka. Takéto prepojenie nie je povinnosťou podľa žiadneho právneho predpisu. V rámci novej výstavby sa s osvetlením nových miestnych komunikácií aj chodníkov počíta.
S pozdravom Ing. Stanislav Janušek, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 16.9.2019 09:51:04

Priechod pre chodcov

Dobrý deň. Keďže je obchádzková trasa vedená po SNP, nemohol sa nanovo vyznačiť priechod pred tescom? Vôbec ho nie je vidieť a využíva ho veľa ľudí. A teraz bude cesta oveľa frekventovanejšia. Vďaka

Peter Malý


 

Tento priechod, resp. jeho vodorovné dopravené značenie bude natreté.
Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 12.9.2019 19:12:36

Platene osoby v meste?

Dobry den,
chcem sa informovat na osobu s menom Martin Jurikovic, ktory neustale pise na fb dehonestujuce komenty na adresu mesta aj primatorky. Ako vrcholny regionalny predstavitel strany SPOLU - obcianska demokracia robi jej zaroven velku hanbu.
Tohoto mladika bolo vidiet v kazdej kampani po boku byvaleho primatora Skultetyho - do VUC, aj v komunalnych volbach.
Moja otazka je - platil si ho Stefan Skultety sam, alebo bol zamestnancom mesta? Ak ano, aka bola jeho pracovna napln?
Dakujem za odpoved

Ján Trenčan


 

Dobrý deň.
Menovaný vykonával prácu pre mesto na základe dohody mimo pracovného pomeru v období od 01.10.2017 – 31.12.2018. Podľa tejto dohody jeho pracovnou náplňou bola : „Kontrola a mesačná analýza miestnych daní a poplatkov vyrubovaných správcom dane“.
Vzhľadom na výsledky „Kontroly zákonnosti výšky vyrubenej dane z nehnuteľností za obdobie rokov 2013 – 2018“, ktorú vykonal hlavný kontrolór mesta Trenčianske Teplice a ktoré budú odprezentované na zasadnutí mestského zastupiteľstva dňa 18.09.2019 je na mieste otázka, ako kvalitne túto činnosť vykonával.

Ing. Eva Hackenbergová, referent PAM

Martin Jurikovič bol v čase od 9. 5. 2016 do 31. 12. 2018 podľa pracovnej zmluvy (§ 43 a nasl. ZP) manažérom Turisticko-informačnej kancelárie v Trenčianskych Tepliciach, a teda na plný úväzok zamestnanom Oblastnej organizácie cestovného ruchu, ktorého členom je aj Mesto Trenčianske Teplice. V čase prijímania zamestnanca bol predsedom predstavenstva OOCRTT Štefan Škultéty (do 21. 11. 2018).

Mgr. Silvia Havelková, výkonná riaditeľka OOCRTT

pridané 8.9.2019 11:03:27

Hammam ambulant predaj

V prílohe posielam foto ; kto prosím povolil predaj kavy na pamiatke a v meste keď je zákaz predaja ambulantne!!!!!
Turisti sa chcú fotiť pri pamiatke je stánok !!!!!dakujem za vysvetlenie

Martin Lazanovic


 
 • A9648D7D-BA90-4598-9D84-F13529B41AB8.jpeg

Dobrý deň. Vlastník pojazdného stánku s kávou dostal povolenie od mesta v zmysle Čl. 4 - VZN č. 1/2015 o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach v meste Trenčianske Teplice. Ambulantný predaj kávy na (Kúpeľnom námestí) ulica T. G. Masaryka sa môže vykonávať počas konania príležitostných trhov, jarmokov, festivalov... Vlastník stánku bol upozornený na dodržanie bezpečnostných predpisov a dodržanie povinností predávajúcich v zmysle zákona č. 178/1998 Z. z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach, ako aj na dodržiavanie VZN č. 1/2015.
Mgr. Z. Bunčáková, referát školstva, športu, kultúry.

pridané 5.9.2019 09:13:31

Internet , televizia???

Neviem či ste si všimli ale na ulici partizanska sa veselo natahuju kable po stlpoch mestkeho osvetlenia a rozhlasu. To akože niekto v dnesnej dobe nieco take povolil? V okolitych mestach a obciach sa davaju vsetky siete do zeme. Maju povolenie to davať aj na stlpy zapadoslovenskej. distribucnej alebo suhlas vlastnikov prislusnych pozemkov? Lebo ZSE razia politiku postupne tieto stlpy odstranovat a taketo povolenia neudeluju. Podla foto nech si nazor spraví každy sam.Dakujem za odpoved

Michal Sýkora


 
 • IMG_20190905_085602 (1).jpg
 • IMG_20190905_085650 (1).jpg
pridané 4.9.2019 22:01:48

Parkovanie

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať ohľadom platenia parkovania. Včera manžel zaparkoval pri stanici na parkovisku. Pri platení mu 2 krát prepadla minca mal zaplatiť sumu 3 eura, peniaze mu to vzalo ale nevydalo lístok. Volal na tel. číslo uvedené na parkovacom automate, kde mu povedali že by ho to malo pustiť cez rampu, ale nepustilo, ukazovalo stále nezaplatené parkovanie. Volal opäť na to číslo ale už sa nevedel dovolať. Zaplatil teda znova 3 eura už mince neprepadli a nahnevaný odišiel. 6 eur za parkovanie sme teda ešte neplatili. Chcem sa spýtať ako pokračovať keby sa niečo takéto zopakuje a u koho si vyžiadať vrátenie peňazí.

Ďakujem sa odpoveď

Katarína Novotková


 

Dobrý deň. Je potrebné sa obrátiť na vlastníka parkoviska: hotel Panorama, Adresa: Nádražná 10, 914 51 Trenčianske Teplice
Telefón: 032/655 11 55

Juraj Škvarka, MsÚ Trenč.Teplice

pridané 31.8.2019 15:03:12

Ambulant predaj a reklama na chodniku

Chcel by som sa rad opýtať ako je možné že je možné ambulantne predávať v meste keď je to zakázané a tiež reklamne tabuľky boli mestom nepovolené ako to že niektorý podnikatelia ako lekáreň ;syry stánok pri Hotely Slovakia a Vínko pri Sine a stánok s kávou oproti kostolu ktorý niektoré dni predáva hlavne vikendy majú výnimku ; rad by som dostal aj ja výnimku a otvoril si niečo podobne keď je to možné!!!! Mne to bolo na meste zakázané a vraj by som porušoval zákon; ďakujem za vyjadrenie lebo už neviem kde je pravda !!!! Prikladám foto

Peter Kramer


 
 • 17118810-2EBA-46A9-9963-BD1A2DE5CEC3.jpeg
 • CA5B636C-02ED-4B81-91C0-8A2980D5263A.jpeg

Dobrý deň. Všeobecne záväzným nariadením č. 1/2015 o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach v meste Trenčianske Teplice sú na príležitostné trhy a ambulantný predaj určené nasledujúce miesta: 1. priestranstvo pri obchode na sídlisku SNP 133, 2. pešia zóna v centre mesta (Kúpeľné námestie), ulica T. G. Masaryka, 3. priestranstvo alebo nebytový priestor, ktorý nie je prevádzkarňou. Pojazdný stánok s kávou umiestnený oproti kostolu je mimo vnútorného kúpeľného územia na verejnom priestranstve a predávajúci požiadal mesto o záber verejného priestranstva.
Mgr. Z. Bunčáková, referát školstva, športu, kultúry.

pridané 30.8.2019 14:43:27

Reklamne acka

Dobrý deň rada by som sa informovala ohľadom reklamných tabúľ ktoré sú umiestnené na pešej zóne viac typov a viac podnikateľov porušuje zákon ktorý musíme dodržiavať a keď som si chcela ja dať reklamnú tabuľu prišli za mnou policajti a chceli mi udeliť pokutu rada by som sa informovala či sa zas dá umiestniť reklamná tabuľa a kde simju môžem teda vybaviť alebo sa jedna o zvýhodnených podnikateľov a teda protekčného uprednostnenych; v prílohe prikladám len jeden z nich jedna sa o viac tabúľ ale nefotila som celé mesto ďakujem za odpoved;

Katarína Bozikova


 
 • 1D5D49BB-59FE-4933-B412-39B0EB38872C.jpeg

Dobrý deň prajem,
Váš podnet bol elektronicky zaslaný všetkým poslancom MsZ v Trenčianskych Tepliciach, členom Komisie pre cestovný ruch pri MsZ v Trenčianskych Tepliciach, členom Komisie pre životné prostredie a ochranu prírody pri MsZ v Trenčianskych Tepliciach a členom Komisie pre financie a majetok pri MsZ v Trenčianskych Tepliciach s návrhom, aby sa touto témou zaoberali na najbližšom rokovaní príslušných komisií.
JUDr. Eva Hroncová, prednostka MsÚ

pridané 27.8.2019 11:29:13

Hranie n gitare

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je povolené hranie na gitare niekde na námestí alebo pri parku. Ak si chcem takto privyrobiť. Ďakujem

Kudlová Iveta Mária


 

Dobrý deň. Na hudobnú produkciu – pouličné hranie na verejnom priestranstve je potrebný súhlas mesta.
Na webovej stránke mesta v časti tlačivá na stiahnutie nájdete oznámenie o usporiadaní verejného kultúrneho podujatia.
Do názvu podujatia treba uviesť „Hudobná produkcia - pouličné hranie“. Vyplnené a podpísané oznámenie doručte na MsÚ alebo odošlite na: podatelna@teplice.sk.

Mgr. Z. Bunčáková, referát školstva, športu, kultúry.

pridané 23.8.2019 10:17:41

Stojaca voda na parkovisku

Chcem sa opytat na riesenie problemu stojacej vody na parkovisku SNP 80,81,a 82 ked prsi tak tam stale stoji kopu vody kedy sa to zacne konecne riesit .

Milan Országh


 
 • 20190522_142004.jpg
 • 20190522_142018.jpg

Dobrý deň. Toto parkovisko má povrch zo zatrávňovacích tvárnic, napriek tomu nedostatočne slúži na odvod dažďovej vody. V súčasnosti sa uvažuje s rekonštrukciou kompletného parkoviska.

Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 23.8.2019 09:34:51

Parkovanie

Chcem sa opytat na parkovanie pri SNP 82,81,80, atd.pri kolajniciah co by sa tam nemohli spravit parkovacie ciary , lebo kazdy parkuje ako chce a takto by sa zvysil pocet parkovacich miest

Milan Orszagh


 

Dobrý deň. Toto parkovisko má povrch zo zatrávňovacích tvárnic. Takýto povrch je nevhodný na maľovanie vodorovného dopravného značenia. Problém je aj s odvodnením. V súčasnosti sa uvažuje s rekonštrukciou kompletného parkoviska.

Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 20.8.2019 08:17:15

chodník k autobusovej zastávke na sídlisku

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či by bolo možné urobiť chodník k autobusovej zastávke na sídlisku na vychodenej časti trávnika. Určite by takýto chodník uvítali nielen starší ľudia.
Ďakujem.

Bednáriková Jana


 

Dobrý deň. Súhlasíme s týmto návrhom. Ak nebudú tomu brániť inžinierske siete a iné zákonné prekážky, tak sa uvažuje s vybudovaním tohto chodníka.

Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 14.8.2019 19:47:13

Nové nájomné byty v bývalej nemocnici

Dobrý deň,
Ako sme sa všetci dozvedeli, nové nájomné byty v bývalej nemocnici tak skoro nebudú. Na sociálnych sieťach, ale aj v príspevkoch na oficiálnej stránke mesta, podaktorí pisatelia obviňujú mesto z nečinnosti. Každý kto trochu sleduje dianie v meste si vie urobiť svoj obraz. Stojí za povšimnutie už samotná genéza tohto objektu, ktorý bol pôvodne postavený pred 90 rokmi ako liečebný dom nemocenskej poisťovne štátnych železníc. Od roku 1942 slúžil ako " ústav národného zdravia " a tak ho mesto v roku 2005 aj odkupovalo. Následne bývalú nemocnicu už nové zastupiteľstvo pred Vianocami 2007 predalo Slovensko-holandskej spoločnosti MEI Slovakia, a. s. Zaujímavé, že táto spoločnosť podala 2 ponuky na kúpu a jednu ponuku podala "záhadná spoločnosť" zo španielskeho Bilbao. Ako to u nás bývalo (a ešte aj veľakrát býva) zvykom, nikdy ste nevedeli, kto je skutočným vlastníkom. Spoločnosť MEI Slovakia, a. s. zanikla a po čase sa ako vlastníci ukázali súrodenci p. Kajmerová - p. Tanoczký (známi už vlastníctvom LD Machnáč či budovy bývalej elektrárne v parku). Zámer vlastníka bol vybudovať tu apartmánový komplex "Pro Salute", 10 rokov však budova chátrala a skončilo to ako so "Zónou stred". Tu sa potom natíska domnienka, že nebyť mesta, ktoré vstúpilo do rokovaní ohľadom výstavby nájomných bytov, tak by sme tu mali len "x-tú ruinu", ktorých máme v meste ešte stále požehnane. Keďže v pondelok 12.8. mali prebehnúť na MÚ nejaké diskusie k danej situácií, prosím touto cestou o odpoveď na nasledujúce otázky... Uviedol investor - majiteľ nehnuteľnosti z akého dôvodu žiadal o posunutie termínu dokončenia nájomných bytov? Vie investor garantovať, že dodrží tento nový termín? Vznikli alebo do budúcna môžu vzniknúť mestu nejaké finančné škody nedokončením - nezrealizovaním tohto projektu? Ďakujem vopred za odpovede.

Roman Repa


 
 • IMG_5156.jpg
 • IMG_5157.jpg

Dobrý deň pán Repa,
K vašim otázkam uvádzame nasledovné:

Zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku ( stavebný zákon) neurčuje stavebníkovi uvádzať vo svojej žiadosti dôvody posunutia termínu dokončenia stavby. Stavebník požiadal o posunutie termínu bez uvedenia dôvodu.

Investor už jeden termín nedodržal či dodrží aj druhý termín, nemá mesto žiadnu záruku.

Tým, že investor nedodržal termín dokončenia stavby, zmaril možnosť, aby mesto byty odkúpilo v lehote, ktorá bola dohodnutá v zmluve a mesto tak na ich odkúpenie nedostane finančné prostriedky z úveru ŠFRB a štátnej dotácie. Zrejme sa všetci zhodneme na tom, že veľkou škodou je už len tá skutočnosť, že rodiny, ktorým bývalé vedenie byty sľubovalo v nich v plánovanom termíne bývať nebudú.

Ing. Janušek Stanislav, Stavebný úrad Trenčianske Teplice

pridané 9.8.2019 09:06:31

Znečistenie podzemnej vody

Kto dovolil, že v Tepliciach je autoumyváreň? Šak sa môže zničistiť podzemná voda, alebo termálna voda !!! Vrchol drzosti. Neviem prečo, ale mám taký pocit, že v tomto meste platí na každého iný meter. Potom to tu aj tak vyzerá. To nieje vôbec fér :(

Magda Selayová


 

Na tento účel schválilo v roku 2018 prenájom pozemku Mestské zastupiteľstvo v Trenč.Tepliciach .

Žiadny orgán štátnej správy nedal záporné stanovisko k predmetnej stavbe.

Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenčianske Teplice

pridané 1.8.2019 14:07:21

Parkovanie na ul. SNP 121/ 1-4

Dna 27.juna ing. Janusek zo stavebneho uradu a nacelnik MsP Holly sa nam snazili vysvetlit, ze ozaj neprijemna situacia s parkovanim pred SNP 121/ 1-4 sa neda riesit na individualnej baze. Po predani mestskeho parkoviska pri autobusovej zastavke, situacia je ozaj velmi zla! Ludia, navstevnici a turisti nechcu platit za drahsie parkovanie na parkovisku, ale parkuju tu pred nasimi dverami. Mi domaci, co platime dane ozaj nemame kde stat! Mozno by to i slo, ved pred 121/4-5 je vysiaca tabula, ze vjazd je zakazany okrem obyvatelou tychto dvoch budov. Na Nadraznej ulici je tabula, ze su tam styri miesta vyhradene " len pre obyvatelov". ( hned vedla ulicky ku Srobarke ). Ako je to, ze niektore miesta toto vyhradene parkovanie maju a pri SNP 121/ 1-3 to nejde?? Ked pridu hasici alebo zachranne vozidlo- ti mozu parkovat hoci kde! Kedy prosim zasada komisia pre vystavbu a dopravu a kde? Dakujem za Vas cas a za kladnu odpoved.

Dusan Cavic


 

Pán Čavič, riešenie statickej dopravy na Nádražnej ulici nie je možné porovnávať so situáciou na ulici Štvrť SNP. Každá úprava dopravného značenia podlieha predchádzajúcemu schváleniu políciou - dopravným inšpektorátom. Za vzniknutú situáciu s parkovaním v centre mesta súčasné vedenie nezodpovedá. Problém s parkovaním na ulici Štvrť SNP, teda aj pri bytovom dome 1-5 Mesto Trenčianske Teplice intenzívne rieši. Naposledy sa riešením situácie zaoberala Komisia pre výstavbu a dopravu na svojom zasadnutí.
Veríme, že sa nájde riešenie v prospech obyvateľov s trvalým pobytom v uvedenej lokalite.
Zasadnutie komisie pre výstavbu a dopravu sa uskutoční dňa 21. 8. 2019 (streda) o 16.30 hodine v zasadacej miestnosti mestského úradu. Pozvánka na komisiu bola dnes 13. 8. 2019 zverejnená na www stránke mesta v časti komisia pre výstavbu a dopravu.

Ing. Stanislav Janušek, Stavebný úrad, Trenčianske Teplice

pridané 1.8.2019 08:22:03

Dobré ráno Trenčianske Teplice

Prosím Vás pekne ako je možné, že mesto Trenčianske Teplice mohli za socializmu vystavať celé sídlisko SNP, a za demokracie nieje vôla ani cesta vybudovať štandardné byty do prenájmu pre ľudí čo tú chcú ostať a bývať, pracovať, budovať, zveľaďovať,... atď ,... ? Potom sa nečudujte, že mesto má 85 percent obyvateľov nad 60 rokov!!! Všetci mladý utekajú na západ do zahraničia, lebo tam majú stále bývanie a prácu (aj keď nie svoje bývanie, ale slušné bývanie v podnájme,...) !!! Ako je možné, že mesto podporuje podvodníkov, oligarchov a mafiánov??? Kto sa postará o najstaršiu generáciu ak pôjdu všetci mladí ľudia na západ???? Postarajú sa o nich: Ukrajinci? Rumuni? Srbi? Mongoli? Sýrčania, ??? Ďakujem za kladnú odpoveď ...

Paťo Čajka, Trenčianske Teplice (Partizánska Ulica 14/88) 914 51


 

Mesto Trenčianske Teplice má platný zmluvný vzťah na odkúpenie bytov v bývalej nemocnici. Tieto byty by boli k dispozícii aj pre mladé rodiny so záujmom bývať v našom meste. Podľa tejto zmluvy má stavebník (vlastník tejto budovy) do konca tohto mesiaca vyzvať Mesto na podpísanie zmluvy o prevzatí bytov. Je evidentné, že tieto byty nebudú dokončené v dohodnutom termíne.
Keďže máme záujem zabezpečiť bývanie pre mladé rodiny, pristúpime k iným krokom na zabezpečenie tohto cieľu.

Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková, primátorka mesta

pridané 31.7.2019 10:59:06

Prečo?

Prosím Vás prečo nepribudnú nové nájomné byty v Tepliciach tak skoro? Mesto prišlo o peniaze zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotáciu z ministerstva. Z 25 nových nájomných bytov v polyfunkčnom objekte Pro Salute, ktoré malo mesto ponúknuť záujemcom ešte tento rok, napokon nebude ani jeden!

Prečo???

Stavebník požiadal mesto o predĺženie termínu na ich dokončenie, mesto tak prišlo o možnosť prefinancovať ich kúpu cez Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB). - toto vysvetlenie mi nestačí!!!

Tak prečo ??? Prečo mesto nechce budovať nájomné byty? šak napríklad v takom Rakúsku je to normálne ...

Prečo? ako je to vôbec možné v dnešnej demokracii? Zlatý socializmus !!!

Alojz Hrdlička, sídlisko SNP 18/88, Trenčianske Teplice 914 51


 

Súčasné vedenie mesta je pripravené, byty v budove bývalej nemocnice odkúpiť, ak ich stavebník a súčasný vlastník budovy postaví. Mesto Trenčianske Teplice má platný zmluvný vzťah na odkúpenie predmetných bytov. Je evidentné, že zatiaľ nie je čo odkúpiť.
Keďže máme záujem zabezpečiť bývanie pre mladé rodiny, pristúpime k iným krokom na zabezpečenie tohto cieľu.

Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková, primátorka mesta

pridané 22.7.2019 09:30:42

Parkovanie

Dobry den, nedali by sa niektore prvky parkovania nastavit tak, ako je to napr. v Trencine? Napr. ze sa da zakupit parkovanie aj na pol hodinu a hlavne, ze sa da zakupit na viac hodin naraz.. Je to velmi neprakticke platit vzdy len po hodine, ked niekto pride do mesta trebars na pol dna, nebodaj sa este aj okupat a musi stale sledovat cas a vybiehat z bazena do satni po telefon, aby posielal dalsie a dalsie sms..
Vdaka

Monika Papanova


 

Dobrý deň. Ďakujeme za váš podnet. Požiadavku na možnosť jednorázovo uhradiť parkovné prostredníctvom SMS aj na viac hodín sme zadali našim technikom.
Dávame do pozornosti aj možnosť 24 hodinového cenovo výhodného parkovania za 4 eurá v parkovacích zónach Mesta Trenčianske Teplice. Celodenné parkovanie sa dá momentálne uhradiť len v parkovacích automatoch.

Viac informácií na :
www.teplice.sk/parkovanie-v-centre-mesta.html

S pozdravom Juraj Škvarka, MsÚ Trenč.Teplice

pridané 29.6.2019 09:11:07

Ťažba dreva na v okolí mesta

Dobrý deň,
všimol som si, že na Grófovci a celkovo v okolí Trenčianskych Teplíc prebieha v posledných rokoch veľmi intenzívna ťažba dreva. Je niekde možné nájsť nejaký plán, koľko sa tam v najbližších rokoch ešte plánuje ťažiť?

Neuvažuje mesto o výraznom obmedzení tejto ťažby a výraznejšom posilnení rekračnej funkcie lesov? Takýto stav lesov s vysokým počtom holorubov a často aj zničenými turistickými chodníkmi (ktoré sú v horšom počasí kvôli vyjazdeným koľajám ťažobných mechanizmov dosť ťažko vôbec priechodné) (viz. napr. okolie Grófovca) predsa len nie je pre kúpeľné mesto, ktorého prvoradou funkciou by mala byť rekreácia, práve dobrá vizitka.

---
S pozdravom
Martin Horváth


 
 • 20190601_100402.jpg
 • 20190601_101329.jpg
 • 20190609_090124.jpg

Dobrý deň.
Les je rozdelený na menši časti tzv. dielce zväčša o výmere 5 – 20 ha a v každej tejto časti sa raz za 10 rokov zisťuje jej stav, tzv. inventarizácia (alebo inventúra stavu lesa) a na základe tohto stavu (vek, drevinové zloženie, hustota porastu a zásoba drevnej hmoty, zdravotný stav a stabilita lesného porastu, možné ohrozenie lesa škodlivými činiteľmi...) sa rozhodne, čo sa má v danej časti lesa vykonať najbližších 10 rokov. Touto činnosťou sa zaoberá hospodárska úprava lesov a hovorí sa jej aj lesná taxácia alebo inventarizácia drevných zásob a stavu lesa (v súčasnej terminológii možno kľudne hovoriť o audite lesného majetku). Pre väčšiu časť lesa zväčša o výmere 4 000 až 10 000 ha sa takto zosumarizujú rôzne údaje a výstupy do „Programu starostlivosti o lesy (PSL) – po starom sa to nazývalo lesný hospodársky plán (LHP). Stav jednotlivých častí lesa (dielcov) a čo by sa tam malo najbližších 10 rokov vykonať obsahuje „opis porastov a plán hospodárskych opatrení“ pre každú konkrétnu časť lesa – lesný porast (dielec).
Pracovníci, ktorí vyhotovili opisy porastov a plán hospodárskych opatrení v dielcoch, toto odovzdajú na schválenie štátnej správe na úseku lesného hospodárstva, ktorá ho schváli vydaním rozhodnutia o schválení PSL. Majitelia, užívatelia a obhospodarovatelia lesných pozemkov sú povinní podľa neho ďalších 10 rokov v jednotlivých častiach lesa (dielcoch) hospodáriť – t. j. vykonávať jednotlivé činnosti v lese (zalesňovanie, ošetrovanie mladých lesných porastov a ich ochrana pred škodlivými činiteľmi, výchova a obnova lesným porastov s ktorou súvisí aj ťažba drevnej hmoty).
Takže koľko stromov sa môže vyťažiť v tej ktorej časti lesa určí odborný lesný hospodár, ktorý má dané územie na starosti podľa „plánu hospodárskych opatrení“ z PSL.

PSL na obdobie rokov 2012 – 2021 pre lesný hospodársky celok Opatová sa nachádza na Mestskom úrade v Trenčianskych Tepliciach, úsek správa majetku a zmluvné vzťahy.

Podľa § 12 zákona č. 326/2005 Z. z. o lesoch v znení neskorších predpisov sa lesy z hľadiska využívania ich funkcií členia na ochranné lesy, lesy osobitného určenia a hospodárske lesy. Mestské lesy sú kategorizované ako hospodárske lesy.

Lesy v oblasti Grófovca, na ktoré sa konkrétne pýtate, nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice. Ich vlastníkom je SR v správe Lesy Slovenskej republiky, š. p. Námestie SNP 8, Banská Bystrica, ktoré sú povinné v týchto lesoch hospodáriť v súlade s PSL platným na roky 2012 – 2021.

Ing. Anna Hudcovská, MsÚ, správa majetku a zmluvné vzťahy

pridané 27.6.2019 13:38:11

Parkovanie na Ul. SNP 121/1-4

Dobrý deň,

Chcem sa opýtať a zároveň požiadať o prešetrenie situácie parkovania na Ulici SNP 121/1-4.
Pred pár mesiacmi bolo zrekonštruované parkovanie na tejto ulici. Pred rekonštrukciou, na spoločnej schôdzi, ktorej sa zúčastnil aj poslanec mestského zastupiteľstva Tr. Teplíc, bolo povedané, že parkovisko bude slúžiť výlučne nájomníkom týchto bytov. Parkovisko je už hotové, ale parkovanie sa nedoriešilo. Naďalej polovicu parkovania obsadzujú zamestnanci a zákazníci Tesca, návštevníci Tr. Teplíc a dokonca aj ubytovaní hostia si tam zaparkujú vozidlo aj na niekoľko dní.


Týmto Vás žiadam o nápravu, resp. osadenie zvislého dopravného značenia, ktoré upozorňuje, že parkovisko slúži obyvateľom a nájomníkom bytovky na ul. SNP 121/1-4 , v súčinnosti s Mestskou políciou, ktorá by monitorovala úsek častejšími návštevami.
Je predsa nemysliteľné, aby obyvatelia týchto bytov parkovali kade tade po trávnikoch a iných parkovacích miestach.

Ďakujem.

Mikuš Róbert


 

Dobrý deň,
statickú dopravu na sídlisku SNP je nutné riešiť ako celok a nie jednotlivo vyhradením parkovacích miest pre konkrétny bytový dom. Takýmto riešením by vznikli nové problémy: bolo by znemožnené parkovanie pre návštevy, pre vozidlá kuriérskej služby, služobné vozidlá ktoré používajú obyvatelia a pod. Na vyhradenom parkovisku smie zastaviť a stáť iba ten pre koho je parkovacie miesto vyhradené. Cieľom regulácie parkovania na sídlisku je zabezpečiť dostatočný počet parkovacích miest pre obyvateľov sídliska. Spôsob a forma regulácie bude predmetom rokovania odbornej komisie mestského zastupiteľstva pre výstavbu a dopravu.

Ing. Janušek Stanislav, stavebný úrad
Michal Hollý, náčelník MsP

pridané 25.6.2019 20:51:34

cintorin

Dobry den chcel by som sa opytat kedy sa pokosia chodniky na novom cintorine, je trocha smutne ked si ludia musia nosit kosacky a upravovat si okolie hrobov.


Jan Moravec


 

Dobrý deň v rámci harmonogramu kosenia od pondelka sa začal druhý krát kosiť nový cintorín. Po jeho pokosení pokračujeme na starom cintoríne. V rámci personálnych kapacít sa snažíme údržbu v meste Trenčianske Teplice vykonávať priebežne. S pozdravom Zdenko Kostka, TsM Trenč.Teplice

pridané 24.6.2019 12:14:37

letná víkendová prevádzka TREŽ

Dobrý deň,
chcela by som len upozorniť, že na stránke mesta je zverejnený cestovný poriadok letnej víkendovej prevádzky TREŽ s inými odchodmi spojov oproti skutočným odchodom a CP zverejnenom na stanici v Trenčianskej Teplej.

Bednáriková Jana


 
 • TREŽ_2019.jpg

Dobrý deň.
Ďakujeme za upozornenie. Cestovný poriadok bol zmenený, ale k nám sa táto informácia nedostala. Chybu sme napravili a zverejnili na stránke.
Silvia Havelková, referent pre CR

pridané 20.6.2019 07:53:14

daň za ubytovanie

Dobrý deň. Zaujímalo by ma či mám nejakú úľavu na dani za ubytovanie ako držiteľ Jánskeho plakety bronzovej, nakoľko pôjdem na 22 dní do kúpeľov do Trenčianskych Teplíc.

Alena Gabajová


 

Dobrý deň. Podľa platného VZN č. 9/2016 o miestnych daniach pre držiteľov Jánskeho plakety nie je možná úľava na dani za ubytovanie. Ďakujeme za pochopenie a prajeme príjemný pobyt. Silvia Havelková, referát CR

pridané 17.6.2019 12:50:46

Zona Kanova

Dobry den,
mam len otazocku , co presne znamena Obytna zona Kanova?

Budu sa tam stavat domy ci byty komerneho charakteru?

Dalsi dotaz je tiez na adresu bytov---preco bolo pozastavene stavba bytov nad byvalou poliklinikou ako najomnych tak komercnych ?

Bude sa vôbec pokracovat? Chcela som si jednoducho 1 bytik odkupit....dakujem Vargová

Gabriela Vargova


 

Dobrý deň.

Čo presne znamená Obytná zóna Kaňova?

ZÓNA KAŇOVÁ
Miesto výstavby sa nachádza na okraji mesta Trenčianske Teplice. Z urbanistického hľadiska je areál výstavby situovaný v časti KAŇOVÁ, pri ceste II/516 (Trenčianska Teplá – Bánovce nad Bebravou) a ul. Tehelňa. Riešená lokalita je z juhu ohraničená cestou II/516, východným okrajom územia je situovaná komunikácia Tehelňa. Parcelácia územia je navrhnutá tak, aby sa dosiahla vhodná orientácia jednotlivých pozemkov, alebo aspoň záhradných častí pozemkov. Osadenie RD na jednotlivých pozemkoch zodpovedá ich orientácii. Parcely pre RD sú navrhnuté po obidvoch stranách pozdĺž navrhovanej prístupovej komunikácie. Nevylučuje sa možnosť stavebné parcely spojiť a získať podstatne väčšiu plochu. V riešenom území sú navrhnuté parcely pre výstavbu 41 rodinných domov.

Budú sa tam stavať domy či byty komerčného charakteru?

V území sa predpokladá iba s výstavbou rodinných domov.

Prečo bolo pozastavene stavba bytov nad bývalou poliklinikou ako nájomných tak komerčných ? Bude sa vôbec pokračovať?

Táto investícia je čisto súkromného charakteru. Stavebník nedodržal pôvodný termín dokončenia stavby a tento rok požiadal o predĺženie termínu pre dokončenie stavby do 31.12.2020. Pokračovanie vo výstavbe je plne v kompetencii stavebníka, Mesto Trenčianske Teplice nemá na to žiadny priamy vplyv.

S pozdravom JUDr. Eva Hroncová, prednostka MsÚ

pridané 28.5.2019 07:42:54

Nádražná ulica

Dobrý deň.
bol by som veľmi rád, keby kompetentní pracovníci vykonali, alebo zariadili odstránenie nasledujúcich nedostatkov na Nádražnej ulici:
- už v kolaudačných závadách hotelu Panorama bola okrem iných aj oprava zámkovej dlažby v blízkosti hotela, priehlbiny a nerovnosti vzniknuté od plne naložených nákladných áut voziacich materiál v čase výstavby hotela Panorama, doteraz sa nič neurobilo,
- zábradlie na mostíku cez Tepličku na konci ulice, je zo strany nemocnice úplne skorodované a väčší tlak by nevydržalo,
- komicky pôsobia na ulici nahnuté stĺpy verejného osvetlenia , pri budove PIK, dve dopravné značky pred hotelom Panorama, je veľký problém ich narovnať ?
- krajnice ulice sú zarastené burinou, aspoň dva krát ročne práca pre jedného človeka na hodinu.

Peter Janík


 

Dobrý deň.
Na Nádražnej ulici sú identifikované dve nerovnosti v dlažbe (priehlbiny), ktoré možno pokladať za poruchy dôvodné na opravu. Z toho jedna pri odbočení na prepojovací chodník k Šrobárovej ulici určite nie je spôsobená vplyvom akejkoľvek dopravnej obsluhy. Druhá je pred bytovým domom PIK. Tieto poruchy krytu budú zaradené medzi budúce opravy.

O poškodenom zábradlí na lávke pri Hoteli Panorama vieme. Zábradlie na mostíku nie je v majetku Mesta., napriek tomu bude v najbližšom čase vykonaná náprava.

„Nahnuté“ stĺpy verejného osvetlenia na Nádražnej ulici neboli identifikované.

Nahnuté značky pred Hotelom Panoráma patria do údržby tohto hotela. Na vykonanie nápravy boli upozornení, t.č. sú už vyrovnané.

Krajnice zarastené burinou boli na začiatku mesiaca júl vyčistené.

Ing. Mičega, stavebný úrad

pridané 14.5.2019 15:52:55

Oznamy mestského rozhlasu.

Dobrý deň.
Dnes t.j. v utorok 14.5.2019 o 15.15 hod. bolo vysielanie Mestského rozhlasu. Po vysielaní oznamov, ktoré boli opakované 2 x nasledovalo smútočné oznámenie, ale len 1 x. Keď ide auto, alebo je iný hluk na ulici, nie je všetko rozumieť. Nemohlo by sa smútočné oznámenie tiež dvakrát opakovať ? Je to také ťažké ?

Marián Hellebrand


 

Dobrý deň prajem.
Ďakujeme za Váš podnet. Pracovníčka MsÚ, ktorá realizuje hlásenia v mestskom rozhlase hlási všeobecné oznámenia opakovane dvakrát, smútočné oznámenia raz. Do budúcna pristúpime na základe Vášho podnetu k opakovanému hláseniu aj smútočných oznámení.
JUDr. Eva Hroncová, prednostka MsÚ

pridané 30.4.2019 11:20:24

Dom smútku na novom cintoríne

Dobrý deň,
nedávno som sa dozvedela, že dom smútku na novom cintoríne má v prenájme Pavol Mikula, ktorý má pohrebné služby a dom smútku má aj za sídlo firmy. V iných mestách firma pohrebných služieb má samostatnú prevádzku a nesídli v dome smútku. Správca cintorínov nie je, lebo ich spravujú naše technické služby .
Pýtam sa, či mesto plánuje tento stav zmeniť, nakoľko je to zvýhodňovanie jednej firmy pred ostatnými.

Veronika Bežáková


 

Vážená pani Bežáková.
Je pravdou, že fyzická osoba Pavol Mikula podnikajúca pod obchodným menom Pavol Mikula POHREBNÁ SLUŽBA - PRIVAT SYSTEM-90, IČO: 11 751 070 má na základe Zmluvy o nájme nebytových priestorov č. 3/2014 zo dňa 27.08.2014 v nájme priestory nachádzajúce sa v Dome smútku. Z podkladov, ktoré má mesto v súčasnosti k dispozícii, ale nevyplýva, že by mal menovaný zabezpečovať správu cintorínov v našom meste. Na základe Zmluvy o dielo č. 4/2014 zo dňa 28.08.2014 uzatvorenej medzi menovaným ako zhotoviteľom a mestom Trenčianske Teplice ako objednávateľom vykonáva síce pán Pavol Mikula pre mesto činnosti súvisiace s pochovávaním zosnulých, avšak uvedenú činnosť nemožno stotožňovať s činnosťou majúcou charakter zabezpečovania správy cintorínov. Mesto doposiaľ neeviduje sťažnosti ani v súvislosti s výkonom činnosti menovaného v zmysle vyššie uvedenej zmluvy zo dňa 28.08.2014 a ani s prípadnou formou nekalosúťažného konania zo strany menovaného.

Zdenko Kostka, Technické služby mesta

pridané 26.4.2019 16:02:30

Hurbanova ulica

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či sa neplánuje oprava povrchu na Hurbanovej ulici. Po prekopávkach je to ako tankodrom. A na druhej strane sa chcem spýtať, či by sa nadala dopravnou značkou znížiť rýchlosť na danej ulici aspoň na 40 km/h, nakoľko 50-ku nikto nedodržuje, jazdia cez ňu ako šialenci aj napriek priehlbinám na ceste. Divím sa, že niekto z nich ešte neprišiel o nápravu.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň. Riešenie Hurbanovej ulice, jej stavebnotechnického stavu a prípadná úprava dopravného režimu bolo predmetom rokovania Komisie pre výstavbu a dopravu pri Mestskom zastupiteľstve v Trenčianskych Tepliciach dňa 14.5. 2019.
Z rokovania vyplynulo aj odporúčanie zaoberať sa prípadným znížením rýchlosti. Komplexné stavebnotechnické riešenie tejto cesty bude možné po vyčlenení finančných prostriedkov v rozpočte mesta.
Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 22.4.2019 11:54:55

Autá na lesnej ceste medzi Teplicami a Novou Dubnicou

Dobrý deň,
v posledných rokoch som zachytil, že na dovtedy prakticky motorovými vozidlami nevyužívanej lesnej ceste medzi Trenčianskymi Teplicami a Kolačínom - resp. projektom "Medové lúky" je vidieť pomerne dosť áut. V tejto rubrike som sa dávnejšie dočítal, že bola schválená nejaká výnimka na využívanie tejto cesty kvôli výstavbe tohto developerského projektu a že by to malo trvať zhruba do marca 2018. Autá však po tejto ceste stále pomerne často jazdia.

Chcem sa opýtať, dokedy tento stav ešte bude trvať a za akých podmienok tam vlastne motorové vozidlá vôbec môžu jazdiť. Pretože sa mi zdá nepochopiteľné, že napríklad aj v nepracovný deň sa tam človek ide prejsť a stretne tam niekoľko áut. Tá oblasť slúži obyvateľom Trenčianskych Teplíc a Novej Dubnice primárne na rekreáciu, tak dúfam, že nepôjde o trvalý stav (zvlášť keď ten projekt "Medové lúky" už má vybudovanú svoju príjazdovú komunikáciu v smere z Kolačína).

Hovorí sa tiež o nejakej cykloceste z Novej Dubnice do Trenčianskych Teplíc - má ísť po trase tejto lesnej cesty? Ak áno, bude tam aspoň zakázaný prístup motorovým vozidlám (keďže predpokladám, že po jej prípadnom vyasfaltovaní by ich tam asi bolo ešte viac)?

Martin Horváth


 

Dobrý deň. Čo sa týka výstavby, podmienky sú dané v Stavebnom povolení, teda aj podmienky zásobovania stavby.
Čo sa týka cyklotrasy, nie je určené presné trasovanie medzi Trenčianskymi Teplicami a Novou Dubnicou.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 18.4.2019 21:45:20

Oprava-rekonstrukcia ciest.

Dobry den.
Chcel by som sa opytat ze ci sa obcania Tr.Teplic a hlavne navstevnici tohto znameho kupelneho mesta dockaju opravy cesty c.516. Hlavne cez mesto je to hotova katastrofa- kazdy jeden kanal je prepadnuty a cesta celkovo je jeden velky tankodrom.
Viem ze to asi nie je v kompetencii mesta ale Tr.sam.kraja ,ale uz by sa mohli v Trencine kompetentny zamysliet a zacat to riesit. Cela cesta od Tr.Teplej az po Motesice je jedna velka katastrofa- ale hlavne mesto Tr.Teplice si zasluzi dostojnejsie cestnu komunikaciu. Pre turistou je to velmi zle privitanie ked navstivia mesto.
Dakujem

Roman Hanko


 

Dobrý deň.
Ako správne uvádzate, cesta II/516 (Trenčianska Teplá - Bánovce nad Bebravou) patrí do správy aj vlastníctva TSK. Podľa dostupných informácií, tento rok sa má realizovať komplexná obnova úseku cez mesto Trenčianske Teplice.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice

pridané 15.4.2019 19:47:42

osvetlenie

Upozorňujem kompetentných,že pri novom cintoríne cca už od 18.00 hod. sveti verejné osvetlenie, hoci je "biely deň".Jedná sa o posledné štyri lampy na pravej strane v smere do Tr.Teplej.

D.Kuťka


 

Ďakujeme, závada už bola odstránená.
S pozdravom Zdenko Kostka, TsM Trenč.Teplice

pridané 15.4.2019 17:27:18

Teplické noviny

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ako často vychádzajú Teplické noviny, kam sa posielajú prípadné príspevky a či by nebolo možné poslať niekoľko kusov aj do Seniorskeho centra na Hurbanovej ulici. Aj my sa zaujímame, čo sa v meste deje.
Ďakujem vopred za odpoveď.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň. Mestské noviny Trenčianske Teplice sú dvojmesačník. Príspevky je možné posielať na adresu: redakcia@tepllice.sk . Na základe Vašej pripomienky budeme niekoľko kusov distribuovať aj do Zariadenia pre seniorov na Hurbanovej ulici, ďakujeme za pripomienku.
Silvia Havelková, MsÚ

pridané 15.4.2019 09:30:05

Zastavanie Teplíc

Dobrý deň.
Kúpeľné domy Slávia, Savoy a Diana na ul. Ľ.Štúra č.2, 3 a 4 sa nadstavujú viac ako 2-ma podlažiami. Tým sa mení ráz ulice k horšiemu, architektonicky sa Diana zničí a ulica zatemní.
Ako je možné, že sa tu povolením vytvára precedens?
Takouto všeobecnou nadstavbou sa kúpele stanú tmavou dierou.
Má investor stavebné povolenie na takú rozsiahlu nadstavbu a ničenie pamiatky DIANA?

P. Dlhoš


 

Dobrý deň.
Pre stavbu bolo vydané Stavebné povolenie. Územný plán v danom území rieši 5 nadzemných podlaží. Budovy Slávia, Savoy a Diana nie sú kultúrne pamiatky.
Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad

pridané 6.4.2019 17:51:55

Upratovanie mesta

Chcel by som poďakovať pani primátorke mesta za rozmiestnenie veľkoobjemovych kontajnerov pri upratovaní mesta a veľká vďaka patrí poslancom mestského zastupiteľstva Jozefovi Raučinovi,Romanovi Krištofovi a ostatným poslancom za pomoc pri odvoze odpadu z pivníc.

Juraj Duda


 
pridané 6.4.2019 16:18:15

Poďakovanie

Nemám otázku, chcem len poďakovať za ochotu pánom hasičom - ich mená nepoznám, ktorí mi pomohli a vyviezli na zberný dvor už pre mňa nepotrebné a odložené v pivnici predmety v rámci brigády v dňoch 5. a 6. 4.2019.
Boli veľmi milí a ústretoví. Vďaka za ochotu aj p. Raučinovi a TS nášho mesta.
Bol to skvelý nápad, takto nám občanom poslúžiť.
Chcem požiadať, aby sme boli všetci viac všímaví k svojmu životnému prostrediu a neničili sme si svoje okolie, ktoré je teraz čisté a príjemné na bývanie.

Jana Kyjovská


 
pridané 25.3.2019 00:14:08

Mohla by byť rubrika ?

Ctení pracovníci.
Dovoľujem sa opýtať, resp. navrhnúť rubriku do našich obnovených novín pod názvom "Žijú medzi nami "
Postupne osloviť najmä mladých ľudí, ktorí sú spájaní, resp. žijú v našom meste.
Napr.Samko Štefanec a jeho sestra Janka- hudba, Veronika Guzoňová -ilustrátorka a grafička, Silvia Havelková spisovateľka,
Terézia Kulová-futbalistka.............atď
Vopred ďakujem za odpoveď

Marta Pristačová


 

Dobrý deň.
Ďakujeme za tento podnet, určite sa ním budeme zaoberať. Je to otázka aj pomeru množstva príspevkov, ktoré máme k dispozícii a kapacity novín. Chceme Vás však ubezpečiť, že všetky úspechy našich spoluobčanov, o ktorých sa dozvieme, sa dostanú aj na stránky trenčianskoteplických novín. Tiež nás úprimne teší, že naši mladí spoluobčania sa presadzujú za hranicami mesta a kraja. Je to krásna reklama pre Trenčianske Teplice.
S pozdravom
Silvia Havelková

pridané 20.3.2019 12:06:45

Nový panelák?

Že vraj na mieste kde je futbalové ihrisko vyrastie nový 13 poschodový panelák. Je to pravda pani Primátorka?

Mgr. Lukáš Macík


 

Dobrý deň. Mesto má eminentný záujem podporovať šport a športové aktivity v našom meste. V tomto kontexte vnímame aj fakt, že areál „MARACANA“ bol vždy určený najmä pre športové aktivity. Mesto určite nepodporuje výstavbu akýchkoľvek výškových budov v danom priestore a v súčasnosti ani nedisponuje informáciami o plánovanej výstavbe v lokalite areálu „MARACANA“.
Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková

pridané 18.3.2019 09:08:43

Noviny

Už sa teším na Teplické noviny. Kedy bude ďalšie číslo? Ďakujem

Mária Vantovičová


 

Dobrý deň. Ďakujeme za Vašu pozitívnu reakciu. Ide o dvojmesačník, ďalšie, t. j. druhé číslo si v schránkach nájdete na prelome mesiacov apríl – máj.
Mgr. Silvia Havelková

pridané 15.3.2019 18:00:07

Lesy v okolí Trenčianskych Teplíc

Dovoľujem si aj ja touto cestou upozorniť na problémy so správcom mestských lesov firmou IBO, s.r.o. pána Boledoviča.
Na ich činnosť som sa už niekoľko krát sťažoval. Bývalé vedenie mesta mi neodpovedalo na žiadnu z mojich otázok.
Obraciam sa opäť s tými istými otázkami na nové vedenie mesta, snáď sa dočkám nielen odpovede ale aj riešenie problémov,
ktoré správca lesa spôsobuje obyvateľom Trenčianskych Teplíc...
- aký význam plnia mestské lesy? Sú klasifikované len na hospodárske účely, ktoré prinášajú finančný prospech mestu a prenajímateľovi, alebo plnia aj inú funkciu? (napr. rekreačnú)
- po sťažnostiach viacerých občanov bola na web. stránke mesta už dávnejšie avizovaná kontrola správy lesov...
Podalo mesto v minulosti žiadosť o kontrolu na Okresný úrad - odbor opravných prostriedkov, či prebieha ťažba v súlade s predpismi a zákonmi pri správe lesa? Ak áno, s akým výsledkom?
- Niekoľkoročná agresívna, permanentná ťažba má za následok žalostný stav lesov. Odvážané sú len kmene stromov - guľatina, orezané konáre zostávajú v lese. Sú zničené lesné cesty. Spôsob ťažby z nich vytvoril korytá, ktoré sa v prípade intenzívnych dažďov stávajú potokmi. V prípade požiaru sa do lesa nedostane žiadna technika, znemožnený je prístup majiteľom na ich pozemky. Nevadí mestu, že týmto prenajímateľ sústavne porušuje uzatvorenú Nájomnú zmluvu v odst. VI. / bod č. 11?
- Malo mesto pred podpísaním Nájomnej zmluvy urobenú pasportizáciu lesov, koľko drevnej hmoty obsahujú?
Pri takej intenzívnej celoročnej ťažbe, kedy sú stromy v jeden a ten istý deň zrezané a hneď odvezené, bez štandardného
merania, spisovania a označenia, vzniká podozrenie, že sa prekračuje povolená ťažba.
V súvislosti s lesmi v okolí Tr. Teplíc ešte jedna otázka, či bola povolená miestnym stavebným úradom stavba rezidenčných víl v lese nad kúpeľným parkom. (boli už tieto lesné pozemky vyňaté z lesného fondu?) Majitelia okolitých lesov sa menia za záhadné spoločnosti z USA alebo fyzické osoby z Česka. Je mesto v kontakte s novými majiteľmi?
ďakujem vopred za odpovede
s pozdravom

Roman Repa


 

Dobrý deň pán Repa,
Téma mestských lesov je veľmi rozsiahla, napriek tomu sa pokúsime zodpovedať stručne na Vaše otázky :

Podľa § 12 zákona č. 326/2005 Z. z. o lesoch v znení neskorších predpisov sa lesy z hľadiska využívania ich funkcií členia na ochranné lesy, lesy osobitného určenia a hospodárske lesy. Mestské lesy sú kategorizované ako hospodárske lesy.

Vykonanie odborného dozoru pri hospodárení v lesoch vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice vykonal na základe objednávky zo strany Mesta Trenčianske Teplice v mesiacoch február – apríl 2018 odborný lesný hospodár Ing. Juraj Adamus, Bánovce nad Bebravou. Kontrola sa zameriavala najmä na dodržanie druhu ťažby a množstva metrov kubických vyťažených v danom poraste. V záverečnej správe z kontroly sa konštatuje : „V priebehu kontroly nebolo zistené žiadne pochybenie pri ťažbe a objem vyťaženého dreva je v súlade s Programom starostlivosti o les. Poukázal by som len na možnosť zvýšiť starostlivosť o lesnú dopravnú sieť, ktorá je dôležitá pre optimálne hospodárenie na lesných pozemkoch“

Na základe uvedených záverov z kontroly Mesto Trenčianske Teplice dňa 17.7.2018 písomne upozornilo prenajímateľa – spoločnosť IBO, s. r. o. Trenčín na dodržiavanie čl. VI. ods. 11 nájomnej zmluvy a tiež na možnosť zvýšiť starostlivosť o lesnú dopravnú sieť, ktorá je dôležitá pre optimálne hospodárenie na lesných pozemkoch.

V súčasnosti Mesto na základe mnohých sťažností občanov, ktoré boli opakovane vyjadrené aj na zasadnutí Komisie pre životné prostredie a ochranu prírody, (zápisnice z ich zasadnutí, nájdete tu :
https://www.teplice.sk/download_file_f.php?id=1096920 https://www.teplice.sk/download_file_f.php?id=1124756 ),

listom dňa 11.3.2019 požiadalo Okresný úrad Trenčín, pozemkový a lesný odbor o vyjadrenie, či bol v týchto lesoch za predchádzajúce obdobie vykonaný štátny dozor – kontrola dodržiavania predpisov Programu starostlivosti o les, ktorý bol schválený na obdobie rokov 2012 – 2021.

Okresný úrad Trenčín, pozemkový a lesný odbor dňa 2.4.2019 zaslal mestu vyjadrenie, že v rokoch 2013 – 2018 podľa zákona o lesoch a zákona o lesnom reprodukčnom materiáli štátny dozor v mestských lesoch nevykonal a že nemá vedomosť o vykonaní štátneho dozoru v lesoch ani iným oprávneným orgánom štátnej správy lesného hospodárstva.

Na základe vyššie uvedeného vyjadrenia požiadalo Mesto Trenčianske Teplice Okresný úrad Trenčín, pozemkový a lesný odbor o vykonanie štátneho dozoru – kontrolu dodržiavania predpisov Programu starostlivosti o les, ktorý bol schválený na obdobie rokov 2012 – 2021, a to najmä na dodržiavanie predpísaného objemu ťažby – predrubnej a rubnej a zabezpečenia lesných porastov za uvedené obdobie.

Zo zaslanej žiadosti uvádzame : „ Mesto Trenčianske Teplice prenajalo lesný majetok nájomnou zmluvou zo dňa 14.9.2012 nájomcovi IBO, s.r.o. Trenčín do konca roka 2021. Nájomca sa zaviazal užívať naše lesy striktne v súlade s predpismi schváleného Programu starostlivosti o les a v súlade s platnými zákonmi na úseku hospodárstva. Máme však dôvodné podozrenie, že zo strany nájomcu dochádza v našich lesoch k výrazným preťažbám a k necitlivému prístupu a nadmernému poškodzovaniu pôdneho krytu pri ťažbe, približovaní a odvoze dreva. Na tieto skutočnosti sme opakovane upozorňovaní ako laickou verejnosťou, tak aj odborníkmi na úseku lesného hospodárstva.“

Mesto bude o výsledkoch vykonaného štátneho dozoru širokú verejnosť informovať.

Ing. Anna Hudcovská, správa majetku a zmluvné vzťahy MsÚ
JUDr. Eva Hroncová, prednostka MsÚ

Čo sa týka Vašej otázky, či bola povolená miestnym stavebným úradom stavba rezidenčných víl v lese nad kúpeľným parkom odpovedáme, že žiadna výstavba rezidenčných víl nad Jazerom Baračka v lesnom území doteraz nebola povolená. Tu treba však dať do pozornosti, že tento les z väčšej časti spadá do katastra obce Omšenie.

Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenčianske Teplice.

pridané 15.3.2019 10:08:39

Ochotnícke divadlo v meste.

Otázka ja viac menej pre odbor kultúry. Chcel by som vedieť, či by bolo možné, v prípade záujmu občanov vrátane školskej mládeže o vytvorenie amatérskeho, ochotníckeho divadla. S amatérskym divadlom mám dlhoročné skúsenosti, sám píšem hry, režírujem (zatiaľ v Dubnici n/V) a píšem aj scénickú hudbu. Neviem, či pri ZUŠ existuje dramatický odbor, ak áno, rád by som sa angažoval. Pokiaľ by to bolo možné, chcel by som poznať aj podmienky mesta, za akých by sa súbor mohol vytvoriť a či by bolo mesto ochotné pomôcť pre realizácii tohoto, nazvime ho-projektu.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň pán Sedlár. V Základnej umeleckej škole máme dramatický odbor. Môžete kontaktovať p. riaditeľku ZUŠ, t. č.: 032/6553512, e -mail: zus@teplice.sk.
Doteraz nikto neprejavil záujem o vytvorenie amatérskeho divadla na území mesta, v ktorom by účinkovali občania a mládež.
Najlepšie bude ak si dohodneme osobné stretnutie v ZUŠ alebo na MsÚ, aby sme prerokovali všetky požiadavky a podmienky vytvorenia
ochotníckeho divadla. Mgr. Z. Bunčáková, referát školstva, športu a kultúry, t. č.: 032/6556720.

pridané 8.3.2019 09:31:59

Devastovanie lesov v blízkom okolí Trenčianskych Teplíc

Dobrý den prajem,
chcem požiadať komisiu životné prostredie o informáciu a vysvetlenie prečo dochádza v okolí Trenčianskych Teplíc už dlhodobo k "drancovaniu" nášho spoločného majetku a životného prostredia. Mesto, ktoré profitu z cestovného ruchu a kúpeľníctva by to nemalo dopustiť. Toto sa deje už dlhší čas a nič sa s tým nerobí. Pokiaľ sa nemýlim tak tie práce robí firma IBO. Drevárske ťažobné práce sa robili aj v minulosti, ale veľmi citlivo. Les zostal uprataný, neboli zdevastované cesty, vysádzali sa nové stromčeky... Firma IBO z týchto činností nerobí nič, len vyťaží drevo a nechá po sebe "spúšť". Treba sa osobne presvedčiť v oblasti Červené Kopanice, Pavelková, hlavná cesta smer Machnáč oblasť Hlboká dolina, pútnické miesto Panenka Mária - úplne zanesený mestský potok, zničený most cez potok...

S pozdravom

Anton Makiš


 
pridané 8.3.2019 01:16:05

Športový areál na sídlisku SNP

Vzhľadom k tomu, že v ostatnom čase vznikla veľká polemika ohľadom financovania "Združenia MŠK Slovan" (futbalu v Tepliciach) a v uplynulom roku bol mestom prezentovaný zámer odpredať "Športový areál na sídlisku SNP" za jedno Euro, chcel by som týmto požiadať mesto o niekoľko informácií, aby si občan vedel urobiť verný obraz súčasného stavu.
Je to 10 rokov, čo mesto podpísalo nájomnú zmluvu na prenájom "Športového areálu na sídlisku SNP" pánovi Ing. Norbertovi Tanoczkému. (spoločnosti Nomar - Bianka Plus)
Doba nájmu 40 rokov (respektíve 20 rokov) s prednostným právom na odkúpenie. Znalecká hodnota nehnuteľného majetku bola stanovená vo výške ca.600 tisíc Euro, nájomca sa zaviazal preinvestovať ca. 664 tisíc euro. Ročný nájom vo výške ca 16 597,- Euro.
V súvislosti s predajom sa pýtam, prečo mesto prejavilo záujem o predaj športového areálu?
Zo zmluvy vyplýva, že nájomca je oprávnený až po 20 rokoch nájmu uplatniť predkupné právo. Mesto môže kedykoľvek počas trvania nájmu ponúknuť nájomcovi nehnuteľnosť na odkúpenie. Z toho vyplýva, že iniciátorom predaja bolo mesto.
Moja druhá otázka je, koľko euro mesto zinkasovalo za nájom k dnešnému dňu. Za tých 10 rokov by to malo byť ca. 166 tisíc Euro?
Tretia otázka koľko euro mesto uhradilo na dotáciách "Združeniu MŠK Slovan", respektíve koľko zaplatilo za nájom MŠK Slovan pánovi Tanoczkému za rovnaké obdobie?
Je nedôveryhodné ak na zmluvách figuruje jedena a tá istá osoba - primátor - ako poskytovateľ i príjemca dotácie.
Predpokladám, že dotácie bývali odsúhlasené mestským zastupiteľstvom? Na základe akých kritérií sa odvíjala výška dotácií?
Ďakujem za Vaše odpovede.

Roman Repa


 

Dobrý deň prajem pán Repa.
V ostatnom čase sa šírilo veľa neprávd a dezinformácií ohľadne financovania občianskeho združenia MŠK Trenčianske Teplice (ďalej len „MŠK“), preto pani primátorka zvolala na deň 12.3.2019 mestské zastupiteľstvo, na ktorom boli poslanci i verejnosť podrobne informovaní o závažných skutočnostiach súvisiacich s financovaním MŠK . Celý záznam z tohto MsZ nájdete na : https://www.youtube.com/watch?v=i2nGLseJD8I

Z dostupných materiálov nachádzajúcich sa na MsÚ v Trenčianskych Tepliciach môžem potvrdiť, že dňa 21.12.2017 bola Mestu Trenčianske Teplice zaslaná „Žiadosť o vysporiadanie práv k Športovému areálu na sídl. SNP v Trenčianskych Tepliciach“ od spoločnosti BianKa plus, s.r.o. (právny nástupca NOMAR s.r.o.).
Na mestskom úrade sa nenachádza žiadna písomná listina, z ktorej by bolo zrejmé aký postoj k predmetnej žiadosti bývalé vedenie mesta zaujalo a či vôbec bolo žiadateľovi odpovedané.

Napriek tomu, že výška nájmu za športový areál bola dohodnutá v nájomnej zmluve na sumu 16.596,96,-EUR, nie je možné uviesť presnú sumu, ktorá bola na účet mesta zaplatená, nakoľko niektorý nájom sa vzájomne započítaval s nákladmi MŠK za využívanie športového areálu bez toho, aby bolo mestu predložené vyúčtovanie dotácie, ktorú MŠK od mesta obdržalo resp. písomné relevantné podklady o skutočných nákladoch MŠK za využívanie športového areálu alebo bol nájom započítaný s vynaloženými investíciami nájomcu napr. pri rekonštrukcii kotla v údajnej hodnote 23.236,00,-EUR (k relevantnosti ceny kotla sa nevieme vyjadriť, pretože na MsÚ sa nenachádza žiadny písomný doklad o jeho cene, či cene jeho rekonštrukcii). V praxi sa to realizovalo tak, že nájomca nezaplatil na účet mesta nájomné a časť dotácie pre činnosť MŠK sa započítala so sumou údajne vynaloženou za kotol. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že kotol neslúžil len pre MŠK ale pre celý športový areál, teda aj pre komerčné aktivity nájomcu, preto je v rozpore so zákonom o rozpočtových pravidlách financovať aj komerčné využitie kotla z dotácie určenej na verejnoprospešný účel.

Mesto pod vedením primátora Štefana Škultétyho zaplatilo MŠK, ktorého predsedom je tiež Štefan Škultéty, z verejných zdrojov za obdobie rokov 2009 – 2018 sumu 335.347,-EUR.
Občianske združenie MŠK bolo financované v rozpore so zákonom o rozpočtových pravidlách, t.j. nie ako ostatné občianske združenia, ktorým sa dotácie poskytovali podľa platného Všeobecne záväzného nariadenia, dotácia určená pre MŠK sa rozpočtovala v samostatnej položke rozpočtu a jej použitie nebolo kontrolované hlavným kontrolórom.
Dotácia pre MŠK bola schvaľovaná mestským zastupiteľstvom priamo v rozpočte na príslušný kalendárny rok.

Na základe akých argumentov sa výška dotácie pre MŠK každoročne zvyšovala (2009 – 12.985,-EUR, 2010 – 17.000,-EUR, 2011 – 17.000,-EUR, 2012 – 31.642,-EUR, 2013 – 40.350,-EUR, 2014 – 48.500,-EUR, 2015 – 42.073,-EUR, 2016 – 39.100,-EUR, 2017 – 40.100,-EUR, 2018 – 46.597,-EUR) nie je súčasnému vedeniu známe.

S pozdravom JUDr. Eva Hroncová, prednostka MsÚ

pridané 8.3.2019 01:09:29

Polyfunkčný objekt Stred

Je to už 10 rokov, čo mesto odpredalo pozemky v strede mesta bez výberového konania.
Všetci si pamätáme ako bývalý primátor obhajoval tento rýchly predaj lakonickými poznámkami, že 25 rokov o tieto pozemky nikto neprejavil záujem a pod. Pohádali sa tu aj miestny členovia SDKU (ktorého bol vtedy primátor členom) a ako sekundárny dôsledok týchto sporov nám tu následne vyrástol nový "Most Slávy" - akési zábradlie na trávniku v parku.
Nízka cena za predaj pozemkov bola obhajovaná viac ako 30 podmienkami ktoré si mesto určilo pri predaji. (medzi inými, bol zbúraný starý MÚ a mali tu napr. vyrásť podzemné garáže aj pre mesto)
Tak sme sa tu podaktorí tešili na nové centrum mesta "Polyfunkčný objekt Stred". Lenže ako roky ubiehali nič sa nedialo, len majitelia sa menili a primátor to vysvetľoval finančnou krízou.
Teraz sa od pani primátorky dozvieme, že pozemky odkúpila pani majiteľka hotela Panoráma a treba riešiť kde budú v budúcnosti nové autobusové zastávky.
Žiadam týmto mesto, aby vysvetlilo celú genézu občanom Tr. Teplíc. Prečo keď sa nerealizoval tento projekt, mesto neodkúpilo pozemky naspäť? Aký podnikateľský zámer má nová majiteľka na uvedených pozemkoch? Vybudovať len parkovisko pre svoj hotel?
V uplynulom roku zastupiteľstvo prejednávalo zmeny v územnom pláne tejto lokality, čoho sa týkali?

Ďakujem za odpovede.

Roman Repa


 
pridané 7.3.2019 09:36:47

Kino Prameň

Dobrý deň prajem, v mesiaci apríl nastupujem na kúpeľnú liečbu do Trenčianskych Teplíc. Chcela by som sa spýtať, či funguje kino Prameň, nakoľko na webe nie sú zverejnené relevantné informácie o programe kina, údaje o filmoch niekoľko rokov staré, neaktuálne.

Ďakujem pekne za odpoveď

Romana Valentovičová


 

Dobrý deň, v kine Prameň sme prerušili prevádzku z dôvodu rekonštrukcie kina aj budovy, v ktorej sa kino nachádza.
Prevádzka kina bude obnovená až po ukončení rekonštrukcie.
S pozdravom Mgr. Zdena Bunčáková, Referát školstva, športu a kultúry.

pridané 6.3.2019 08:39:40

Kúpeľný park

Prečo v parku nesvietia všetky lampy? Bojíte sa tých oligarchov,mafianov čo tam majú vili, aby im svetlo nesvietilo do okien? Alebo ste sa s nimi spolčili? Máme najväčší park na slovensku ktorý je národná kultúrna pamiatka, tak prečo to nevyužiť?

Ing. Pavol Kamenčák


 

Dobrý deň. Kúpeľný park vrátane príslušenstva je vo vlastníctve spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice a.s. a iných subjektov, ale nie Mesta Trenčianske Teplice.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenčianske Teplice.

pridané 25.2.2019 18:06:34

Psie výkaly

Pani Kresánková!
Dnes som mala odvahu napomenúť psíčkara, ktorého už dlhšie vidím pod našimi oknami, ako venčí psa, ktorému sa podľa čuchu tu páči urobiť svoju potrebu. Pán však nikdy nepoužije sáčok, aby odstránil po svojom psíkovi nádielku, a ani mu nevadí, že psík ocikáva lampu, ktorá nám zhrdzavelá už v lete spadla, našťastie nikoho nezasiahla.
A čo povedal na moju otázku prečo sa nechová tak, ako treba: - že som nejaká drzá.
Takže tak. Prosím, prečo nevidíme viac sa pohybovať medzi domami mestskú políciu? Tej by toto určite nepovedal.

Jana Kyjovská


 

Dobrý deň pani Kyjovská,
mrzí ma, že ste mali takúto nepríjemnú skúsenosť. Priznám sa, mne sa to stalo tiež. Ľudí môžeme vychovávať rôzne, ale najlepšie svojím príkladom. Dúfam, že tento pán si prečítal našu komunikáciu a uvedomí si, že znečisťuje vlastne prostredie v ktorom žije aj on sám. Prajem vám veľa trpezlivosti a verím, že väčšina obyvateľov – psíčkarov žijúcich v našom meste je slušných a po svojom „miláčikovi“ si upracú.
Čo s týka práce mestskej polície, k tomuto sa neviem vyjadriť.
S pozdravom PaedDr.Soňa Kresánková

pridané 22.2.2019 07:16:16

Detské ihriská

Detská preliezka, 2 zvislé hojdačky, kolotoč, hojdacia kladka a hojdacia trojsedačka,
boli odstránené z priestoru na sídlisku SNP, pri činžiakoch 7 a 8. To sa udialo minulý rok na jeseň 2018. Na tom mieste je teraz parkovisko pre autá. Bude toto detské ihrisko niekde na sídlisku premiestnené? Ešte v lete 2018 bolo odstránené aj detské ihrisko, 2 hojdacie koníky a preliezka so šmýkačkou, v priestore „za slížom“. Len detské pieskovisko tam dodnes zostalo, samozrejme nefunkčné. Tento priestor, tichšie a slnečné miesto, by možno aj bol vhodný, aby tu boli nainštalované detské preliezky, ktoré boli pre parkovisko pri činžiakoch 7 a 8 odstránené. Vytvárajme v našom meste a hlavne na sídlisku, kde nám našťastie pribúda veľa mladých rodín s detičkami, vhodné priestory pre najmenších.

Mgr. Mária Holičková


 
pridané 21.2.2019 11:53:18

Hudobné slávnosti

Dobry den,

chcem sa opytat, ci sa konali hudobne slavnosti v roku 1939 a ak ano, v ktorom termine ?

Dakujem

Miroslav Bachratý


 

Dobrý deň, zistili sme že prvý Europský festival komornej hudby bol 14.-29.augusta 1937, bol aj druhý, ale chýba zmienka o dátume konania. Možno v roku 1938 alebo 1939. Skúste sa so svojou otázkou obrátiť na Kúpele Trenčianske Teplice, ktoré by vo svojom archíve mohli mať Vami požadovanú informáciu.
S pozdravom Juraj Škvarka

pridané 20.2.2019 11:45:10

Vencenie psov na sidlisku snp

Preco sa nevyhradi miesto pre vencenie psov mimo obytnej casti . Malo psickarov si po svojich psoch cisti ich vykali.Dakujem za odpoved.

Milan Orszagh


 

Dobrý deň,
Znečisťovanie verejných priestranstiev exkrementami psov je problém, ktorý trápi mnohých občanov. Ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, je ten, kto psa vedie povinný výkaly bezprostredne odstrániť do najbližšej zbernej nádoby, inak sa dopúšťa priestupku. Mnohí tak žiaľ nerobia.
Mesto na sídlisku SNP upevnilo smetné koše so zásobníkmi na psie exkrementy, ktoré pravidelne dopĺňa. Ich rozmiestnenie tvorí prílohu VZN 3/2015 o podmienkach držania psov na území mesta Trenčianske Teplice, ktoré je momentálne v platnosti.
V zmysle zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, môže obec vo svojom VZN vymedziť iba miesta kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný a
b) vstup so psom zakázaný.
Mesto momentálne nemá vhodný priestor, ktorý by bol vyhradený iba na venčenie psov. Prípadné podnety v tejto veci môžete podať na klientskom centre mesta.

Majme však aj občiansku odvahu napomenúť psíčkara, ktorý po svojom psovi neuprace!!!
S pozdravom PaedDr. Soňa Kresánková

pridané 18.2.2019 18:13:52

Garáže na sídlisku

Uvažuje sa s rekonštrukciou osvetlenia, kanalizácie a povrchu vozovky pri garážach na sídlisku pri tenisových kurtoch ???
Jediné svetlo verejného osvetlenia zabezpečuje bezpečnosť cca pre 6 garáží z celkového počtu 51, kanalizácia je nefunkčná a zapadnuté poklopy znamenajú riziko poškodenia auta a povrch vozovky ešte nikdy opravovaný nebol - tankodromom by som ho ani nenazval. Príďte sa pozrieť !!!
Ďakujem za vyjadrenie.

ing. Peter Hovorka


 

Dobrý deň, riešenie je v kompetencii poslancov MsZ a financií vyčlenených v Rozpočte mesta na tento účel. V súčasnosti sa na predmetných veciach nepracuje, nakoľko na to nie sú vyčlenené finančné prostriedky.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenčianske Teplice.

pridané 7.2.2019 08:29:50

ART IN PARK 2019

Chcel by som si naplánovať svoj pobyt v Trenčianskych Tepliciach počas festivalu ART IN PARK. Je už známy termín jeho konania v roku 2019 ?

Ďakujem

Peter Krajňák


 

Dobrý deň. Termín konania podujatia ART IN PARK je 20. – 23. 6. 2019.
S pozdravom Silvia Havelková

pridané 5.2.2019 11:20:54

komín teplárne

Prosím o informáciu, či odstránenie komína nefunkčnej teplárne je na programe dňa., Problém vraj je s premiestnením zariadenia mobilného operátora na iné miesto. Teplickú dolinu tento socialistický monument výrazne esteticky degraduje a veľmi prajem všetkým občanom, aby sa vedeniu mesta v čo najkratšom čase podarilo komín odstrániť. Scenéria Teplíc tým nesmierne získa.

Peter Janík


 

Dobrý deň. Komín je vo vlastníctve Spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. /list vlastníctva č.18/. V súčasnosti neevidujeme žiadnu požiadavku zo strany vlastníka na jeho odstránenie. Mesto Trenčianske Teplice by však takúto požiadavku z hľadiska vzhľadu mesta uvítalo. V prípade nových informácií bude o tom obyvateľov mesta príslušným spôsobom informovať.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 27.1.2019 21:22:57

historicku informaciu

v n
meste trenčianske teplice určitý čas žil naš občan filip vietoris vlastnik panstva v Horovciach kaštiela ,hospodarskych budov zahrad a pozemkou. V roku 1926-27 majetok predal a kupil si vilu v trenčianskych tepliciach Letohradska štvrť ,ulica č.30 prosim Vas o informaciu kde to asi je alebo ktorý objekt ,vila to bola...?rekonštruujeme rodinnu hrobku a mapujeme historiu rodu Vietoris ...dakujem

Ing melišík anton 0905802822,antonmelisik@gmail.com


 

Dobrý deň, podarilo sa nám zistiť že ide o Vilu Ivana, predtým Ingeborg .. posledný majiteľ bol Dr. Lenoch...Filip Vietoris bol predchádzajúci majiteľ. S pozdravom Juraj Škvarka

pridané 17.1.2019 11:06:29

Dobrý deň

Dobrý deň,

mám otázku na pani primátorku.

Prečo na sídlisku raz za 4mesiace nepristavíte veľký zelený kontajner na nepotrebné veci ,aby ľudia mohli povyhadzovať z panelákov alebo pivnic nepotrebné veci do veľkého zeleného kontajnera ako sa to robievalo kedysi.

Ďakujem za kladnú odpoveď. Matej Pavlíček SNP 12

p. Pavlíček


 

Dobrý deň.
V zmysle zákona 79/2015 o odpadoch sa na obec, ktorá má menej ako 5 000 obyvateľov a na jej území je zriadený zberný dvor, nevzťahuje povinnosť zabezpečiť dvakrát do roka zber a prepravu objemných odpadov.
Napriek tomu sa mesto rozhodlo, že umožní občanom v dňoch 5.4. a 6.4. 2019 „vyčistiť si mesto“, ktorého súčasťou bude aj rozmiestnenie veľkoobjemových kontajnerov. O tejto akcii budú občania podrobnejšie informovaní.
Počas celého roka má fyzická osoba, ktorá je poplatníkom mesta, možnosť odovzdať objemný odpad z domácností, ktorý nie je možné vložiť do bežných 120 l alebo 1100 l kontajnerov (koberce, nábytok....) na zbernom dvore, ktorý sa nachádza v areáli Technických služieb mesta Trenčianske Teplice a to v čase prevádzkovej doby.
V prípade, že občania nemajú možnosť vlastného odvozu tohto odpadu na zberný dvor, službu im zabezpečia TSmTT za odplatu.
S pozdravom Soňa Kresánková

pridané 15.1.2019 15:05:09

Inzercia

Dobrý deň!

Rád by som vedel, kde môžem dať inzerát na predaj radovej garáže na sídlisku pri ihrisku. Ďakujem"

Lucinka611


 

Dobrý deň, inzerát môžete podať aj v Mestskej televízii. Kontakt: 0908 929 828 (p.Marjenková)

pridané 10.1.2019 12:34:52

Hazard

Je to hanba, že oproti katolíckemu kostolu stojí herňa! Je to veľká hanba pre Trenčianske Teplice, že mesto podporuje hazard!!! To naozaj musí mesto zarábať na hazarde? HM???? Pani primátorka Ďurmeková, neuvažovali ste o zrušený herne na námestí? Mesto Trenčianske Teplice sa zaobíde aj bez HAZARDU !!! Ďakujem za odpoveď ... a teším sa na reakciu s pozdravom Paťo.

Patrik Lužinský, SNP 8, Trenčianske Teplice 914 51


 

Vážený pán Lužinský.
Prevádzkovanie hazardných hier upravuje zákon č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Predmetná norma presne upravuje aj práva a povinnosti prevádzkovateľov hazardných hier. Budova, v ktorom je Vami uvádzaná prevádzka umiestnená, je v súkromnom vlastníctve a v tomto smere mesto nemôže nijakým spôsobom zasahovať do vlastníckych práv vlastníka a do nájomného vzťahu medzi prenajímateľom ako vlastníkom a príslušným nájomcom. Samotný primátor mesta nemá v právomoci rozhodovať o prevádzkovaní, či neprevádzkovaní hazardných hier na jeho území.

S pozdravom Zuzana Frajková Ďurmeková.

pridané 8.1.2019 10:15:23

protišmyková úprava komunikácií

Dobrý deň,
Som vo Vašom meste na liečebnom pobyte po zlomeninách a následných operáciách. Vybrala som si Vaše kúpele ako jedny z najlepších /podľa recenzií/ na liečenie pohybového ústrojenstva, ako aj mnohí, ktorí sú tu na liečení práve v tomto období.Prechádzka vašim krásnym mestom, parkom a kúpelným areálom by bola okrem procedúr jedna z liečebných aktivít, žiaľ, v tomto období skoro nemožná . Všade je súvislý ľad, občas prerušený malou nešmykľavou časťou, ale len veľmi zriedka. Nemám odvahu /a mnohí/nielen ísť na zdravotnú prechádzku, ale prejsť cez cestu k ďalšej procedúre.Za tých pár dní, čo som tu, sa stalo už pár úrazov nielen pacientom, ale aj zamestnancom kúpeľov pri páde na ľade. Skúšala som prosiť o nápravu u manažérky, ktorá sľúbila, že skúsi túto tému predniesť na zasadaní predstavenstva, ale posyp soľou nie je možný, kôli prírodným danostiam tohoto regiónu. Neviem, či sa takto niečo podarí, Najnovšie vraj patrí táto téma do kompetencie miest a obcí. Preto si dovoľujem Vás osloviť s prosbou o nápravu tejto situácie nielen vo svojom mene, ale v mene ostatných pacientov a zamestnancov tiež. Nie každý má možnosť prísť k Vám mimo zimného obdobia, ale aj teraz je tu krásne a radi by sme si tú krásu užili.
Ďajujem za poshopenie
Erika Szabóová

Erika Szabóová


 
pridané 4.1.2019 17:16:21

Najomne byty - nemocnica

Dobrý deň. Bude aj na www stranke mesta podoris bytov ako to bolo pri Narcise? Bolo napisané v prispevkoch ze v roku 2019 to bude dokončene. Neviete presný mesiac cca?

Jozef


 

Dobrý deň. Mesto Trenčianske Teplice nie je stavebníkom stavby „Polyfunkčný objekt PRO SALUTE, Trenčianske Teplice, prestavba, nadstavba a prístavba objektu nemocnica“ a v súčasnosti nemá informáciu, kedy bude dokončená. V najbližších dňoch vykoná kroky k zisteniu aktuálneho stavu rozostavanosti stavby.
K zverejnenia pôdorysu bytov Mesto Trenčianske Teplice pristúpi až na základe predpokladu, že stavebník splní termíny pre dokončenie stavby, teda keď bude zrejmé, že Mesto Trenčianske Teplice sa stane vlastníkom nájomných bytov.
Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenčianske Teplice.

pridané 2.1.2019 16:18:45

fašiangy

Dobrý deň.chcem sa spýtať či a kedy bude fasiangové podujatie v meste.Boli sme minule a velmi sa nám páčilo.Ďakujem.

Nadaský


 

Dobrý deň. Áno, podujatie s fašiangovou tématikou sa bude konať 23. 2. 2019 (sobota). Tentoraz privítame sprievod masiek so zvykmi z Liptova.
Silvia Havelková, OOCR Trenč.Teplice

pridané 1.1.2019 08:49:53

vydarena prilezitost

Seckym stastny a zdravym naplneny Novy Rok! Tolko Teplicarov naraz pokope som ozaj uz dlho nevidel!! Silvester na kupelnom namesti sa skutocne vydaril. Skvela myslienka p. primatorky tuto akciu v meste znovu obnovit! Len tak dalej. Ti co neprisli ozaj mozu banovat. Prihovor p. primatorky bol priami, strucny a vystizny. Umelecke vystupenie p.Moniky Lizbetin bolo kvalitne. Jozko v R Clube nas dobre obcerstvil za co dakujeme. Aka radost s tolkymi priatelmi spolocne pozerat velkolepy ohnostroj. Akcia dobre vydarena- dakujeme!! Skoda ze Silvester je len raz za rok!!

Dusan Cavic s rodinou


 
pridané 20.12.2018 20:28:12

Parkovisko park

Dobrý deň pani primátorka,

vo Vašich predvolebných sľuboch bolo, že zastavíte prestavbu nášho parku na parkovisko a v budúcnosti bude slúžiť park občanom a návštevníkom mesta tak ako v minulosti, na prechádzky, oddych bez ohrozovania rôznymi dopravnými prostriedkami, či posedenie pri hudbe v príjemnom prostredí nášho parku.
Ako teda mám chápať stavebné povolenie Prístavba a prestavba Kursalon, spevnené plochy, časť PARKOVISKO, ktoré je na stránke mesta?

Občan Trenč. Teplíc


 

Dobrý deň. Stavebné povolenie na parkovisko je len logickým a právnym pokračovaním už začatého procesu. Prestavba Kursalónu v sebe zahŕňa viacero stavebných povolení napr. objekt, trafostanica, ale aj parkovanie. Bez parkovísk by nebolo možné užívať objekt po jeho rekonštrukcii. Mimo iného sa nejedná o zásah do zelene Kúpeľného parku.
Ing. Miloš Mičega, Stavebný úrad Trenč.Teplice.

Vážený pán „Občan Trenč. Teplíc“ – anonymný prispievateľ,
v rubrike „Otázky a odpovede“ je uvedené, že príspevky anonymných prispievateľov nebudú zverejňované. Napriek tomu vaša otázka zverejnená bola a odpoviem vám na ňu. Nemyslím si, že písanie anonymov môže viesť k slušnej a konštruktívnej diskusii.
Vaša otázka sa týka pravdepodobne Verejnej vyhlášky – Stavebné povolenie, zverejnenej na úradnej tabuli Č.s. : 233/936/BVDS/2018 – dátum zverejnenia 7.12.2018. Z uvedeného vyplýva, že ho vydalo a podpísalo bývalé vedenie mesta, nakoľko ja som do funkcie primátorky mesta nastúpila 10.12.2018.
Ako občana nášho mesta, ktorý si pamätá „náš“ park z minulosti ma veľmi trápi, čo sa tam v posledných rokoch deje. Aj dnes vidím, ako parkujú autá pri Kursalóne neorganizovane, dokonca na trávnikoch.
Odporúčam vám v tejto problematike (prípadne aj v inej) obrátiť sa na stavebnú komisiu, ktorá bude kreovaná v mesiaci január 2019, ako poradný orgán mestského zastupiteľstva. Prípadne sa môžete zúčastniť rokovania mestského zastupiteľstva a tam predniesť svoje návrhy.
Ale prosím vás, správajme sa k sebe korektne, nehanbime sa za svoje názory a podpisujme sa svojimi menami.
Prajem vám príjemné prežitie medzi sviatočného obdobia a všetko dobré v roku 2019
Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková, primátorka mesta

pridané 16.12.2018 09:21:23

parkovisko

Dobrý deň,
Chcel by som sa na Vás pani primátorka obrátiť so žiadosťou o úrýchlené riešenie nedokončeného parkoviska na ul. SNP 1-5.
Ako obyvateľ domu na ul. SNP 2 a prvom rade volič a plátca mestkých dani v Trenčianskych Tepliciach sa nemôžem prizerať na nečinnosť zodpovedných (Stavebný úrad v Tr. Tepliciach a v neposlednom rade aj Mestský úrad v Tr. Tepliciach / Je nemysliteľné aby parkovisko bolo alebo nebolo odovzdané ako nedokončené bez dopravného značenia ,určenia miesta odpadových kontajnerov ,ktore zaberajú aj tak min. množstvo parkovacích miest pre obyvateľov ul. SNP a čo je vrchol bez nezabezpečených kanalizačných poklopov !!!!!!!!!
Verím ,že sa budete tomuto problému urýchlene venovať !!!!!!!!!!!!

Mikuš Robert


 

Dobrý deň,
parkovisko pred bytovými domami Štvrť SNP 1 až 5 t.č. nie je ešte skolaudované.
V súčasnosti prebieha kolaudačné konanie, ktorého predmetom je aj zistenie skutkového stavu. S dodávateľom bol vyhotovený záznam o prevzatí diela s tým, že boli zistené závady. Tieto nebránia užívaniu, ale budú sa musieť odstrániť hneď, ako to klimatické podmienky umožnia.
Predpokladá sa v termíne do 30.4.2019.
S pozdravom Ing. Miloš Mičega

pridané 22.11.2018 17:10:12

Nová primátorka

Dobrý deň prajem, kedy sa ujme funkcie novozvolená primátorka?
S pozdravom
Kňažek


 

Prvé slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva sa uskutoční 10.12.2018 (pondelok) o 15.00 h. v jedálni Základnej školy. Na tomto zasadnutí bude menovaná do funkcie nová primátorka mesta.

pridané 2.10.2018 07:38:50

Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat ,když přijedu k vám do města ,ubytují se někde na hotelu mimo lázně,můžu se jít někam jen tak okoupat na pár hodin nebo se může člověk v lázních koupat,jen když je ubytován v lázeňském komplexu .Děkuji ty odpověď

Natálie Křenková


 

Dobrý deň. Budeme radi, keď naše mesto bude cieľom Vašej cesty. Je na Vás, či sa ubytujete v penzióne, hoteli, liečebnom dome, domčeku na strome alebo v súkromí. Termálne bazény môžete navštíviť v každom prípade. Treba si vybrať z ponuky voľnopredajných procedúr, ktoré nájdete na www.kupele-teplice.sk
S pozdravom Silvia Havelková

pridané 9.9.2018 20:46:38

Vystavba

Dakujem pekne za odpoved k vystavbe bytov z byvalej nemocnice, nakolko mam zaujem o kupu bytu v tak krasnom meste ako su Teplice a zaroven nasledne poziadat o trvaly pobyt. dakujem s pozdravom Gabriela

GABRIELA


 
pridané 28.8.2018 13:41:48

Stavba v tepliciach

Dobry den,
chcem sa spytat, ci vystavba bytov z byvalej nemocnice na zaciatku namestia teplic bude urcena aj na komercnu kupu, nakolko mi je zname ze sa tam aj pristavuje pre najomne byty.
Bude mozne ak budu komercne byty si aj odkupit?
Este chcem vediet kto to stavia aka spolocnost, rsp. kto to bude pripadne odpredavat.
dakujem Gabriela

Gabriela


 

Dobrý deň, stavba „Polyfunkčný objekt PRO SALUTE, Trenčianske Teplice, prestavba, nadstavba a prístavba objektu nemocnica“ sa člení na dva bloky A a B. V bloku B budú po dokončení nájomné byty, v bloku A (podľa informácií od investora stavby) sa budú po dokončení nachádzať apartmány a byty, ktoré bude možné previesť do osobného vlastníctva. Stavebníkom stavby je MANO INVEST a. s., Ivánska cesta 15/A, 821 04 Bratislava 2 – IČO 47 239 239.
Gabriela Porubčanová, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 17.8.2018 22:52:54

cesta ? tankodrom

Dokedy mam chodit po tej rozbitej ceste na Baracke ? sak to neni normalne nic sa tam nerobi a nikoho to nezaujima ...To je teda bordel !

Robo Doricka


 

Dobrý deň, v k. ú. Trenčianske Teplice v časť Baračka sa momentálne realizuje líniová stavba „Rekonštrukcia plynovodov Trenčianske Teplice – Na Baračke, ÚO00641“, stavba sa realizuje na ceste III/5161 a miestnej komunikácii Baračka, časť Kamenica.
Stavba bola povolená Stavebným povolením vydaným Mesto Trenčianske Teplice dňa 18.9.2017 pod č. s. 7983/681/BVDS/2017.

Cesta III/5161 je vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja, spravuje ju Správa ciest TSK a cestným správnym orgánom je Okresný úrad, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Zvláštne užívanie cesty III/5161 – rozkopávku povolil Okresný úrad Trenčín, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Dňa 5.9.2018 bol vykonaný zo strany Okresného úradu na stavbe štátny stavebný dohľad, ktorý nariadil technologický postup upravenia výkopovej ryhy a následných povrchových úprav. Predpokladaný termín ukončenia týchto prác je koniec septembra 2018.

Miestna komunikácia Baračka, časť Kamenica je vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice, cestným správnym orgánom je Mesto Trenčianske Teplice. Zvláštne užívanie tejto komunikácie – rozkopávka je povolené od 4.6. 2018 do 28.9. 2018.

Gabriela Porubčanová, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 14.8.2018 16:35:23

Ubytovanie v meste.

Ako častý návštevník vášho mesta si vyhľadávam ubytovanie cez váš web, záložku Ubytovanie v meste. Posledné dva týždne sa stránka nedá otvoriť. Prečo ?

Alexander


 

Dobrý deň, áno máte pravdu, tento portál momentálne nefunguje. Pracujeme na odstránení poruchy. Ďakujeme za upozornenie.

pridané 12.8.2018 18:03:13

Slovenská sporiteľňa

Dobrý deň pán primátor, chcela by som sa spýtať, či je to pravda, že "Slovenská sporiteňa" , ktorá je umiestnená v priestoroch Slovakia dostala odtiaľ výpoveď a odchádza z Trenčianskych Teplíc? Čo urobili predstavitelia mesta Trenčianske Teplice pre to, aby sa s touto inštitúciou dohodli, aby nemusela odísť z Trenč.Teplíc? Uvedomujete si vôbec, že z Trenčianskych Teplíc odchádza posledná banka? To budú starí ľudia chodiť po okolí a hľadať banku? Čo nám tu nakoniec zostane? Všetko sa z Teplíc už odsťahovalo.......

Šimová Anna


 

Vážená panie Šimová.
Slovenská sporiteľňa a.s. je súkromná banková inštitúcia, ktorá sa riadi svojimi vlastnými pravidlami a stratégiou.
Verejná správa, či už v zastúpení mesta/obce/kraja alebo centrálnej vlády nemá žiadny vplyv na rozhodovanie o počte pobočiek v tejto spoločnosti.
Slovenská sporiteľňa a.s. už dlhodobo avizuje trend znižovania pobočiek po celom Slovensku. Zároveň treba povedať, že je to všeobecný trend v bankovníctve.

pridané 25.7.2018 13:44:19

beseda a autogramiada marcely laiferovej

Prosím vas na internete sa píše že bude s Marcelou laiferovou beseda a autogramiada a neviem to medzi vašimi akciami Prosím napíšte mi či bude tuto sobotu ďakujem

Zdenka


 

Dobrý deň.
Nemáme vedomosť, že by pani Laiferová mala v blízkom období účinkovať v Trenčianskych Tepliciach. Naposledy tu bola počas Literárnej jari 2018. Vieme však, že 22. 7. vystupovala na Mierovom námestí v Trenčíne.

pridané 20.7.2018 10:23:12

cesty

dobrý den .Už roky chodim do teplíc lebo je to krásne mesto len ako prvé pri vstupe do teplíc ma privíta rozbitá cesta. je to snad neschopnosť primatora ? ked sa idem prejst smer baračka,tam je hotový chaos na cestach. prebiehaju tam výkopové práce a ...nepochopím prečo tam nieje ani jeden semafor ? ked som sa ich na to pýtal tak povedali že primator s tým nesuhlasil..je to postavené na hlavu.tak pekné kúpelné mesto prichádza o klientov,pacientov a cestovný ruch nie je dobrý.obluda na námestí namiestoo nejakej peknej fontanky....no hnus.nechcem biť ani drzí ani arogantný no ruku na srdce...nieje vhodne posadiť na kreslo niekoho kto si to miesto naozaj zaslúži ?...dakujem za prečítanie..váš dlhoročný návštevník

Jan Salaj


 

Vážený pán Salaj,
je verejne známe informácia, že cesty II a III. triedy nespravuje mesto (teda miestna samospráva) , ale tieto komunikácie sú v správe vyšších územných celkov. V tomto prípade Trenčianskeho samosprávneho kraja. Téma príjázdovej komunikácie bola aj v tejto rubrike niekoľko krát diskutovaná (viď archív). Výkopové práce prebiehajú v časti Kamenica. Stavebné práce aj doprava je tam organizovaná v rámci daných možností. Žiadny chaos na komunikáciách nie je a celý priebeh je pravidelne monitorovaný Mestskou políciou. Primátor mesta nerozhoduje o regulácii dopravy počas stavebných prác. Veľmi nás teší, že pravidelne navštevujete naše mesto, aj keď je veľmi zvláštne, že máte potrebu prezentovať len negatívne (a zároveň nepravdivé) informácie o tomto meste a jeho vedení. O tom kto bude vo vedení mesta rozhodujú občania tohto mesta svojim hlasovaním v tajných voľbách.

pridané 27.6.2018 20:22:27

Nájomné byty

Dobrý deň,mala by som zaujem o byt, evidujete nejake momentálne volne? Pripadne,kedy sa dokončí rekonštrukcia nových nájomných bytov? A je pravda, že keď ho platím x rokov, môžem ho dostať do vlastníctva? Ďakujem

Zuzana Knota


 

Dobrý deň,
momentálne neevidujeme voľne nájomné byty v bytovom dome Narcis a rekonštrukcia nájomných bytov v priestoroch bývalej nemocnice momentálne prebieha, predpokladaný termín ukončenia je v roku 2019.
Nájomné byty v Narcise mesto nebude, resp. nemôže, z dôvodu ich financovania zo ŠFRB a dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR odpredávať po dobu minimálne 30 rokov odo dňa ich skolaudovania, t. j. rok 2014.
V prípade Vášho záujmu o nájomný byt je potrebné vyplniť žiadosť o pridelenie bytu, formulár nájdete na https://www.teplice.sk/download_file_f.php?id=840704 a vyplnenú žiadosť doručiť na Mestský úrad.
Podrobnosti k tejto problematike nájdete taktiež na: https://www.teplice.sk/najomne-byty-narcis.html

pridané 27.6.2018 17:57:52

Káblová televízia

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, kto je v meste správcom káblovej televízie a rozvodov. Bývam na Hurbanovej ulici,za káblovku si riadne platím, ale nemám z nej skoro nič. HD programy sa mi objavujú iba ako rôznofarebná machuľa, v analógových programoch ATV nie sú ani všetky základné TV programy, chýba mi tu napríklad STV 1. Je táto stanica ako DTV (digitálna), ale ako som vyššie napísal, iba farebná machuľa bez zvuku. Je za to niekto zodpovedný, čo by sa na to pozrel a dal to do poriadku?
Ďakujem za porozumenie.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň, káblovú TV na Hurbanovej ulici spravuje spoločnosť SWAN, kontakt: 0650 123456

pridané 24.6.2018 20:49:35

Kúpeľní hostia

Pripájam sa k predchádzajúcemu príspevku, tiež chodíme do kúpeľov skoro 20 rokov veľmi sa nám v Tr.Tepliciach páči, ale majú mnohé nedostatky, ktoré sa rokmi nemenia.
Najhoršie je na tom bezbariérovosť a to sa tam lieči pohybové ústrojenstvo a ľudia chodiaci na vozíkoch a ťažko chodiaci.
O chodníkoch už ani nehovoriac. Tráva sa kosí a okolie upravuje len vďaka festivalu.
Mestu Tr. Teplice nezáleží na návštevnosti a spokojnosti hostí? možno by bolo vhodné si zobrať príklad od susedov z ČR.
Pevne dúfam v nápravu a o rok budeme spokojnejší.

Beata Taberyová


 

Dobrý deň. Váš názor, ktorý ste uviedli v rubrike plne rešpektujeme a sme vďační za každý podnet, príp. kritiku, ktorá je vecná a konštruktívna. S mnohými vašimi tvrdeniami však nemôžeme súhlasiť. Za posledné obdobie Mesto Trenčianske Teplice investovalo státisíce Eur do úpravy a obnovy centrálnej časti mesta – vybudovalo nové námestie a pešiu zónu. Pešia zóna a námestie sú bezbariérové a je na nich realizovaná pravidelná údržba s cieľom zabezpečiť čistotu a poriadok. Samospráva nemá oprávnenie starať sa o cudzí majetok. Môže len v zmysle príslušnej legislatívy vyzývať majiteľov na dodržiavanie ich povinností. Trávnatý porast v centre mesta, ako aj kúpeľný park nikdy neboli a nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice (Kúpeľný park – vlastníkom je spol. Kúpele Trenčianske Teplice a.s., vlastníkom trávnatého porastu v centre meste je pán Martin Miškolci).
Zároveň dodávam, že kúpeľný park je pravidelne kosený, bez ohľadu na organizovanie festivalu alebo iných podujatí. Mesto Trenčianske Teplice investuje tisícky eur do údržby a čistoty v meste, ako aj do podpory cestovného ruchu, čoho dôkazom je každoročný nárast počtu prenocovaní v našom meste. Tiež si ale uvedomujeme, že musíme neustále podnikať kroky na zlepšenie prostredia pre návštevníkov a hostí.

pridané 15.6.2018 21:27:58

Kupelny host

Dobry den,
Vase mesto navstevujem ako kupelny host viac ako 15 rokov, bohuzial neupravenost a spina v meste ma inspirovali k napisaniu tejto otazky:
Kazdy kupelny host plati poplatok mestu 1 euro je to denne viac ako 1000 hosti krat 30 dni to je 30 000eur na mesiac. V meste je parkovisko, ktore je neupravene pocitam skoro 15 rokov vsetko je spoplatnene, ale nikde nie jevidno, ze je to kupelne mesto, nepokosena trava v parku aj v centre, nepozametane ! Mesto vyzera ako bez gazdu. Ako keby nikomu nic nepatrilo!!!
Zastal tu cas???? Prosim o odpoved v roku 2017 bolo
400000 prenocovani v Trencianskych tepliciach je to
400000 eur do mestskeho rozpoctu ,prosim vas kde su???
Farba na zabradlie na Hurbanovej ul.kosenie travy , uprava parku , cistota mesta a mohla by som pokracovat do nekonecna. Najhorsie je , ze za tie roky co tu chodim je to stale horsie!!!!!!

Jana Sivakova


 

Dobrý deň. Váš názor, ktorý ste uviedli v rubrike plne rešpektujeme a sme vďační za každý podnet, príp. kritiku, ktorá je vecná a konštruktívna. S mnohými vašimi tvrdeniami však nemôžeme súhlasiť. Za posledné obdobie Mesto Trenčianske Teplice investovalo státisíce Eur do úpravy a obnovy centrálnej časti mesta – vybudovalo nové námestie a pešiu zónu. Pešia zóna a námestie sú bezbariérové a je na nich realizovaná pravidelná údržba s cieľom zabezpečiť čistotu a poriadok. Samospráva nemá oprávnenie starať sa o cudzí majetok. Môže len v zmysle príslušnej legislatívy vyzývať majiteľov na dodržiavanie ich povinností. Trávnatý porast v centre mesta, ako aj kúpeľný park nikdy neboli a nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice (Kúpeľný park – vlastníkom je spol. Kúpele Trenčianske Teplice a.s., vlastníkom trávnatého porastu v centre meste je pán Martin Miškolci).
Zároveň dodávam, že kúpeľný park je pravidelne kosený. Mesto Trenčianske Teplice investuje tisícky eur do údržby a čistoty v meste, ako aj do podpory cestovného ruchu, čoho dôkazom je každoročný nárast počtu prenocovaní v našom meste. Tiež si ale uvedomujeme, že musíme neustále podnikať kroky na zlepšenie prostredia pre návštevníkov a hostí.

pridané 11.6.2018 13:31:00

dopravna znacka

Dobry den, mam iba taky navrh.. dali by sa medzi Teplou a Teplicami osadit na zaciatku dopravne znacky "Pozor zver"? Najma v noci potme tadial pravidelne prebieha vela zvierat, hlavne vysokej.. myslim ze domaci uz vedia, ale pre tych, ktori tento usek nepoznaju by to bolo urcite prospesne, kedze tam nie su krajnice, zviera skoci z "priekopy" rovno na cestu a je to tam vo vyssej (ale stale povolenej) rychlosti nebezpecne.. Neviem v koho kompetencii to presne je, ale mesto uz urcite vie komu a akym sposobom to komunikovat.. Vdaka

Monika Papanova


 

Dobrý deň. Mestská polícia v tejto veci osloví správcu komunikácie s návrhom na osadenie príslušnej dopravnej značky.

pridané 2.6.2018 20:49:06

Mala vodná elektráreň v parku

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, kto je vlastníkom bývalej vodnej elektrárne v parku a či mesto neuvažuje nad rekonštrukciou ? ďakujem.

Martin Herda


 

Dobrý deň. Mesto Trenčianske Teplice neuvažuje na rekonštrukciou vodnej elektrárne v parku. Stavba je vo v súkromnom vlastníctve, vlastníkom je spoločnosť REZIDENT REAL s.r.o., Piaristická 6, Trenčín, PSČ 911 01, SR.

pridané 22.5.2018 13:09:36

Problém s opravou dlažby na námestí ?_

Chcel by som sa spýtať kompetentných na opravu vypadnutých kociek (na viacerých miestach) a odlepených a pohybujúcich sa častí dlažby medzi Paxom a Oravou na pešej zóne. Na tento problém upozorňujem v pravidelných intervaloch technické služby mesta. Nič sa nedeje. Okrem estetickej roviny ide aj o bezpečnosť chodcov, bicyklistov či skatebordistov a s pokračujúcim časom aj so zväčšovaním problému, t.j. zvyšovaním počtu vypadnutých kociek. Je problém 1x ročne poslať murára a vyspraviť chýbajúcu časť dlažby, prípadne podlepiť uvoľnené dlaždice ? Je to robota max. na 4 hodiny.

Peter Janík


 

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie.
Problémy s dlažbou na Kúpeľnej ulici už evidujeme a pracuje sa na ich odstránení.

pridané 22.5.2018 08:47:34

Ružový záhon

kto je zodpovedný za údržbu a kosenie okolo záhona ruží, ktoré sú vysadené pri ceste, neďaleko budovaného polyfunkčného objektu, ktorého okolie je tiež mimochodom v katastrofálnom stave a po chodníku vedúcom popri ňom sa nedá vôbec prejsť.

Eva Šebová


 

Dobrý deň.
Údržbu trávnika okolo záhona ruží v blízkosti budovaného polyfunkčného objektu zabezpečujú Technické služby mesta Trenčianske Teplice.
Z kapacitných dôvodov sa nestíhajú pokosiť a upraviť všetky trávnaté plochy načas. V konkrétnom prípade budú vykonané úpravy trávnika do piatka 25.5.2018.
Ing. Vojtáš Karol, riaditeľ TsM

pridané 19.5.2018 08:04:53

autovraky

Dobrý deň, každý deň chodím po Hurbanke do práce. V priestore vedľa poslednej bytovky smerom k parku, naproti Viktórii už niekoľko rokov stojí vrak auta Nissan, ktoré nemá značky a neznámo, komu patrí, Divím sa obyvateľom predmetnej bytovky, že im tam ten vrak nezavadzia. Pýtam sa predstaviteľov mesta, či sa s tým nedá niečo urobiť, veď to iba špatí. Kto to má v meste na starosti?

Alojz Bruno


 

Dobrý deň pán Bruno.
MsP zistila vlastníka vraku vozidla a následne bol vyzvaný na jeho odstránenie.

pridané 8.5.2018 07:19:50

Obchodná sieť v Trenčianskych Tepliciach

Mal by som prosbu, nemohol by byť na tejto stránke aj zoznam obchodných prevádzok s otváracími hodinami? Mnohí turisti by si radi nakúpili aj iný tovar, aký ich čaká na námestí. Tam sú samé handry, upomienkové predmety, ale napríklad potraviny tam nekúpia. Možno na začiatku v CBA-čke, ale ďalej nič. To isté sa týka aj ostatných tovarov, kaderníctiev a celkovo služieb. Prispelo by to k lepšej informovanosti ako obyvateľov, tak v prvom rade návštevníkov mesta.

Mgr. Viliam Sedlár


 
pridané 16.4.2018 08:42:25

Vykurovanie

Dobrý deň,
chcela by som vedieť na základe čoho Termia, s.r.o. spúšťa a ukončuje vykurovaciu prevádzku. Existuje nejaké VZN, ktoré to definuje? Kde sa bežný občan dozvie na základe akých pravidiel to funguje? Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Gavalierová

Gavalierová Dana


 

Dobrý deň.
„ Spoločnosť Termia s.r.o. Trenčianske Teplice ako výrobca tepla je povinný dodržiavať všetky zákony a vyhlášky týkajúce sa výroby a dodávky tepla odberateľom . Je to najmä Zákon 657/2004 Z.Z. o tepelnej energetike a jeho novely. Vyhláška 152/2005 MH SR o určenom čase a o určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa okrem iného uvádza v § 1 dĺžku vykurovacej sezóny od 1. septembra do 31. mája príslušného kalendárneho roku. V ods. 2 a/ určuje povinnosť začať vykurovať, ak priemerná teplota vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dňoch pod 13° C a podľa dlhodobej predpovede vývoja počasia atď. To isté platí aj pre ukončenie, ak dlhodobá predpoveď predpokladá vyššie priemerné denné teploty, ktoré sa počítajú podľa vzorca. Vzhľadom na polohu mesta a klímu je v prechodnom období nutné temperovať počas noci, ráno a večer. Centrálnu kotolňu riadi riadiaci systém, ktorý vyhodnocuje vonkajšie teploty a požiadavku na teplo v domoch vlastníkmi bytov. Každý jeden byt v správe Termie s.r.o na Sídlisku má vyregulovanú tepelnú sústavu, regulačné hlavice na radiátoroch a pomerové merače. Takže nie je problém si vypnúť radiátor, ak odberateľ nechce odoberať teplo, ktoré ma merané. Je ešte dosť chladnejších bytov nezateplených, na severnej strane, prípadne na prízemí. Každý odberateľ má takto možnosť si sám rozhodnúť o tom, či chce odoberať teplo alebo nie.“

Ing. Malíková Vlasta, konateľka Termie s.r.o Tr. Teplice

pridané 12.4.2018 08:44:03

Nonstop linka mestskej polície.

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, ako funguje tzv. nonstop linka Mestskej polície Trenč. Teplíc, je uvedené že NONSTOP. Uplynulú sobotu ráno okolo 04.00 hod. ráno som na ňu volala, chcela som ohlásiť výtržnosť a nikto mi telefón nezdvihol, ani sa neozval naspäť. Pán náčelník si zrejme spomenie na dôvod, ktorý som s ním preberala
a o koho ide. Podľa tejto skúsenosti to bohužiaľ vyzerá tak, že sa nedá na funkčnosť tejto linky spoľahnúť..... ostatné podrobnosti v prípade záujmu môžem povedať osobne.

Viera Bratková


 

Dobrý deň p. Bratková,
Mestskú políciu v Trenčianskych Tepliciach je možné kontaktovať buď prostredníctvom známeho bezplatného čísla 159, pevnej linky 032/6552233, alebo priamo na mobilný telefón 0903 645 803 a to 24 hodín denne počas celého roka.
Z praxe evidujeme prípady kedy sa oznamovateľ volajúci na číslo 159 omylom dovolal na MsP v Novej Dubnici. Je to spôsobené blízkosťou obvodu a systém telekomunikácií zle lokalizuje polohu volajúceho a omylom hovor presmeruje na susediaci obvod mestskej polície. Taktiež je potrebné pri volaní na číslo 159, alebo pevnú linku ponechať vyzváňací tón 30 sekúnd, nakoľko dochádza k presmerovaniu hovoru na mobilný telefón hliadky. Z uvedeného dôvodu má Mestská polícia v Trenčianskych Tepliciach zverejnené aj priame mobilné číslo na hliadku, ktoré som Vám pri poslednom stretnutí poskytol.
V histórii hovorov v mobilnom telefóne som nezaznamenal žiadny neprijatý hovor dňa 7.4.2018 v čase okolo 04:00 hod. V prípade ak Ste boli svedkom akéhokoľvek porušovania zákonov môžete toto prísť riadne oznámiť na oddelenie Mestskej Polície v Trenčianskych Tepliciach.
Michal Hollý, náčelník MsP

pridané 11.4.2018 16:34:13

Klepáč

Po zimnej prestávke som si spravil jarnú vychádzka na Klepáč.
Bol som milo prekvapený schodnosťou voľných chodníkov až na vrchol. Vďaka skupine asi turistických nadšencov sú všetky vývraty stromov a nebolo ich málo z chodníkov odstránene.
Veľká vďaka mestu za nainštalovaný pozorovaci ďalekohľad, už nám tu slúži k spokojnosti turistov niekoľko rokov. Lan neviem dokedy ešte?
Vegetácia za 5 rokov hodne podrástla a výhľady na mesto a okolitú prírodu sú obmedzené. A z roka na rok to bude ešte horšie.
Naši predkovia tu pred 100 rokmi vybudovali vyhliadkovú rozhladňu. Neuvažuje mesto nad vybudovaním podobnej rozhladne na Klepáči?
V letných mesiacoch sa môžeme kochať výhľadom z 80% na okolité vršáky stromov. Pohľad na mesto je tiež žalostný.10 až 15m rozhladňa by tomu hodne pomohla.
V prípade obmedzených finančných zdrojov navrhujem verejnú zbierku. Verim, že občania by na tento účel prispeli.

Martin Pikna


 

Dobrý deň. Mesto Trenčianske Teplice v súčasnosti neuvažuje o rozhľadni na vrchu Klepáč. Orez vrchných častí stromov bol uskutočnený v roku 2016 a radi by sme ho zopakovali, aby sa zlepšil výhľad do okolia.

pridané 4.4.2018 09:23:49

Rekonštrukcia cesty II/516

Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy sa začne rekonštrukcia cesty II/516 z Trenčianskej Teplej na Teplice, resp. kedy je plánované dokončenie tejto cesty/úseku za Tr. Teplice.

Ďakujem

Jakub


 

Dobrý deň, cesta II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice je vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja a jej správu zabezpečuje Správa ciest TSK.
Rekonštrukcia tejto cesty je naplánovaná už dlhšiu dobu, z tohto dôvodu už sú postupne vykonávané výruby poškodených stromov v jej ochrannom pásme (Machnáč a okolie).
Termín začiatku realizácie samotných stavebných prác však závisí od ukončenia procesu verejného obstarávania. Mesto Trenčianske Teplice nemá vedomosť, že by tento proces už bol ukončený.

pridané 18.3.2018 10:34:19

Parkovanie

Dobrý deň.
Prosím o informáciu ohladne parkovania vo Vašom kúpeľnom meste počas kúpeľného pobytu. Ako držiteľ preukazu ZTP s parkovaciou kartou, som dostal od VZP poukaz na kúpeľnú liečbu sk.B, na dobu 21 dní,ktorý by som rád využil vo Vašom kúpeľnom meste.
Mám počas môjho pobytu u Vás možnosť bezplatného parkovania?
Za odpoveď ďakujem.
.

R.Schotter,Senica.


 

Dobrý deň,
držiteľ preukazu ZŤP s parkovacou kartou je v zmysle VZN 8/2016 – o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na miestnych komunikáciách v Trenčianskych Tepliciach zbavený povinnosti na úhradu poplatku za parkovanie.

pridané 12.3.2018 12:37:57

Parkovisko Tesco

Dobrý deň,
dnes pracovníci niečo vymeriavali pred Tescom a povedali, že vymeriavajú parkovisko pre Tesco.
Je obava, že tu bude postavené parkovisko na úkor zelených plôch pred domom SNP 1,2,3.
Môžete vysvetliť, aký je plán výstavby?
Ďakujem

Adamovič


 

Dobrý deň. V teréne sa mohli pohybovať geodeti, ktorý robia zameranie skutkového stavu pre projektanta. Nebude sa robiť parkovisko pre TESCO, ale pre bytovku 1-5. Všetky informácie boli poskytnuté na verejnom zasadnutí stavebnej komisie dňa 26.2.2018. Jej členovia, teda aj niektorí poslanci MsZ majú všetky relevantné informácie. Mesto zváži ešte ďalší spôsob informovania aj nad rámec zákonných povinností.

pridané 11.3.2018 18:43:07

stretnutie spolužiakov po 50 rokoch

dobry den mam otazku chceli by sme spravit stretnutie spolužiakov zo zš po 50 rokokoch žial pomenili sa nam priezviska ktore nam niesu zname dalo by sa to u vas zistit

vlasta behanová rodena tomanová


 

Dobrý deň, informácie Vám môžu byť poskytnuté v prípade, že spĺňate náležitosti nižšie uvedeného § 23 Zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky:
§ 23
(1) Ministerstvo, okresné riaditeľstvá Policajného zboru a obce poskytujú na základe písomnej žiadosti právnickej osoby alebo fyzickej osoby oznámenie o mieste pobytu obyvateľa. V žiadosti musí byť uvedené
a) meno a priezvisko, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu alebo iného dokladu preukazujúceho totožnosť a miesto trvalého pobytu žiadateľa; ak ide o právnickú osobu, obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo,
b) meno a priezvisko, prípadne dátum narodenia alebo rodné číslo obyvateľa, ktorého pobyt sa požaduje oznámiť,
c) odôvodnenie žiadosti.
(2) Obyvateľ môže na základe písomného vyhlásenia doručeného ohlasovni zakázať poskytovanie údajov podľa odseku 1. Vo vyhlásení sa uvedie lehota, na ktorú sa má zakázať vydávanie údajov; táto lehota nesmie byť dlhšia ako tri roky. Ohlasovňa o zákaze poskytovania údajov vyrozumie okresné riaditeľstvo Policajného zboru, ktorý zabezpečí zaznamenanie tohto zákazu do registra.
(3) O poskytnutí údajov podľa odseku 1 sa v registri alebo v evidencii pobytu občanov urobí záznam.
(4) Orgán, ktorý poskytol informáciu o pobyte obyvateľa podľa odseku 1, je povinný na požiadanie obyvateľa poskytnúť mu údaje, komu a na aký účel bola informácia o jeho pobyte poskytnutá.

pridané 28.2.2018 09:24:11

krčma vedľa Tesca

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať aká prevádzka sa bude nachádzať vedľa vchodu Tesca, namiesto krčmy čo tam donedávna bola.

Ďakujem za odpoveď.

Jakub


 

Dobrý deň, k dnešnému dňu neevidujeme žiaden ďalší podnikateľský zámer v uvedených priestoroch.

pridané 26.2.2018 09:28:45

herňa admiral

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadne rekonštrukcie priestorov kde bola doteraz herňa admiral(v parku , vedľa predajne kúpelných oplátok), bude v priestoroch niečo iné alebo opäť herňa, ktorá kazí celý dojem z krásnej prechádzky?

Ďakujem za odpoveď.

Zuzana


 

Dobrý deň. Priestory sú v súčasnosti predmetom stavebných úprav. Ich budúce užívanie je predmetom ďalšieho samostatného konania. Podľa predložených podkladov sa objekt nebude užívať ako herňa.

pridané 27.1.2018 18:27:06

parkování

Prosím o sdělení, kde je možné parkovat v blízkosti hotelu Pax při týdenním pobytu v lázních. Má hotel Pax vlastní parkoviště?

Miloslav Jedlička , Pardubice


 

Dobrý deň. Parkovanie ubytovaných hostí v hoteli Pax je možné na ul. Ľ Štúra, prip. na Hurbanovej ulici.
Ubytovaný hosť si zakúpi na recepcii hotela parkovaciu kartu podľa dĺžky pobytu, ktorú umiestni na viditeľnom mieste vo svojom vozidle.
Táto karta oprávňuje držiteľa k státiu na vyhradených parkoviskách pre ubytovaných hostí a taktiež na verejných platených parkoviskách v meste Trenčianske Teplice

pridané 21.1.2018 08:44:39

kúpele v regióne

naša obec Žitná-Radiša patrí medzi obce zaradené do MAS Strážovské vrchy a nenašla som ju v zozname miest a obcí, ktoré majú zľavu na termálne bazény v tomto období...prečo?

Erika Škultétyová, Žitná-Radiša


 

Dobrý deň.
Zmluvy podpisuje spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a. s. vždy s konkrétnou obcou, nie MAS. To znamená, že Vaša obec neprejavila záujem o podpísanie zmluvy, a tým prišla o využívanie cenovo zvýhodnených služieb pre svojich občanov. Ešte stále je však možné sa do projektu Kúpele v regióne zapojiť. Stačí, aby sa štatutár Vašej obce obrátil na spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a. s., podpísal zmluvu a následne by občania mohli využívať finančne zvýhodnené služby – ešte v januári a februári 2018.

pridané 18.1.2018 13:02:32

Trencianske Teplice

Prosim Vas,kedy sa bude konat v tomto roku 2018 filmovy festival ?
Vzdy sa kona okolo 20 juna,bude tomu tak i tento rok ?

Dalogova Anna ,E-mail > anka@svf.stuba.sk


 

Dobrý deň. Plánovaný termín tohtoročného filmového festivalu je 21. – 24. 6. 2018.

pridané 17.1.2018 21:17:19

Zimna udrzba

Dobry den Kto ma na starost zimnu udrzbu v parku?

Miroslav Kohut


 

Dobrý deň, o zimnú údržbu sa starí vlastník Kúpeľného parku - Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.

pridané 15.1.2018 07:57:01

Výrub stromov pod ZO Sady pod Dedovcom

Dobrý deň. Všimol som som si, že nastal dosť veľký výrub stromov pod záhradkárskou osadou Sady pod Dedovcom. Bude sa tam niečo stavať?, alebo prečo taký veľký zásah do toho lesa?

Jozef Krovina


 

Dobrý deň, Mesto Trenčianske Teplice zatiaľ neeviduje žiadnu žiadosť o povolenie stavby na predmetných pozemkoch. Pozemky pod záhradkárskou osadou Sady pod Dedovcom sú podľa LV lesnými pozemkami. Obhospodarovateľom je Spoločnosť urbárnikov – pozemkové spoločenstvo Trenčianske Teplice. Na lesných pozemkoch sa hospodári podľa plánu starostlivosti o lesy v zmysle Zákona o lesoch. Mesto vydáva povolenie na výrub drevín rastúcich mimo lesa podľa Zákona o ochrane prírody a krajiny.

pridané 4.1.2018 23:54:58

Vila Nizza

Dobrý den,

jsem rodák z Teplic. Chtěl jsem se přijet podívat na svůj rodný dům (vila Nizza v ulici Šrobárova), ale doslechl jsem se, že tento dům již nestojí ač na mapě Google jsem ho ještě našel.
Jelikož jsem z poměrně vzdálené Plzně, byl bych rád za jakoukoliv informaci.
Byl bych rád i za informaci, na koho bych se případně v této záležitosti mohl obrátit.

S pozdravem
Miroslav Bednář, Plzeň
mbhr@seznam.cz

Miroslav Bednář


 

Dobrý deň.
Dopočuli ste sa správne. Objekt vily Nizza, ktorý bol postavený na pozemku parcela KN „C“ 793/2 v katastrálnom území Trenčianske Teplice, bol odstránený. V súčasnosti sa na predmetnom pozemku nenachádza žiadna stavba.

pridané 13.12.2017 16:08:02

parkovisko

dobrý deň,to parkovisko ca sa robí za domom snp1 je už dokončene?

frantisek


 

V danej lokalite došlo len k ďalšej úprave plochy medzi bytovým domom na Štvrť SNP 1 a oplotením areálu spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice a.s. Riešenie parkoviska a celkovej dopravnej situácie pred bytovymi domami SNP 1-5 bude predmetom nasledovných krokov v roku 2018. V prvom kroku bude vypracovaný projekt možnosti riešenia statickej a dynamickej dopravy na danom území. O tomto projekte bude verejnosť informovaná.

pridané 9.11.2017 19:26:04

Stary cintorin

Ako sa da opravit meno na virtualnom cintorine ? Nas otecko je pochovany na starom cintorine na H-48 a jeho meno bolo Jozef HUNDAK.

Jozef Hundak (syn). Jozef_hundak@hotmail.com


 

Dobrý deň. Kontaktujte prosím Technické služby na tel. 0326552542, určite chybu radi opravia v systéme.

pridané 19.10.2017 16:50:04

Mestský pozemok 708/1

Dobrý deň prajem,
moja otázka znie, či mestu nevadí, že firma SESTAV okupuje majetok mesta parcelu 708/1 pred obytným domom SNP 8. Dnes, dňa 19.10.2017 firma oplotila ďalšiu časť mestského pozemku a úplne zablokovala komunikáciu k obytnému domu SNP 8. Pýtam sa, ako sa má dostať sanitka, hasiči, smetiari a obyvatelia domu do obytného domu? Alebo sa to bude riešiť, keď sa niečo stane a už bude neskoro? Lebo pokiaľ to mestu nevadí, tak obyvateľom obytného domu SNP 8 to veru vadí. Žiadam mesto, ako majiteľa danej parcely, aby stav napravilo a umožnilo prístup cez mestský pozemok obyvateľom obytného domu SNP 8 a záchranným zložkám cez mestský pozemok.

Ľubomír Malacha


 

Dobrý deň.
Spomínaná vec bola riešená operatívne a prístup a príjazd k obytnému domu Štvrť SNP 8 je zabezpečený v maximálnej možnej miere z ohľadom na štádium výstavby.

pridané 22.8.2017 10:01:24

Cesta na Salaš

Dobrý deň prajem už v predošlom príspevku je spomínaná výstavba v k.ú.Kolačín s predpokladaním dátumom ukončenia 03/18. Chcela by som sa spýtať či sa plánuje aj oprava cesty smerom od Kaňovej smerom na Salaš. Nakoľko cesta je v dezolátnom stave (treba vidieť) a v letných mesiacoch chodíme veľmi radi s rodinou opekať na "salaš". Nakoľko sme z dubnice a je nám predá lepšie ist cez Kaňovu ako cez Teplice. A taktiež veľmi neprehľadná situácia v zákrutách pretože priľahlé porasty kríky stromy zasahujú do cesty. Ďakujem za odpoveď Lezová V.

Lezová V. Dubnica nad Váhom


 

Dobrý deň. Mesto neplánuje opravu danej komunikácie. Investor stavebného projektu v k.u. Kolačín prisľúbil, ze po skončení stavebných prac zrealizuje aj opravu najkritickejších častí tejto komunikácie.

pridané 7.8.2017 17:26:07

kosenie trávy

Dobrý deň pán primátor, chcem sa spýtať, kedysi nám pri dome kosili trávu technicke služby, dnes tomu tak nieje, dochádza ku konfliktom medzi rodinami. Chcem sa spýtať, či by to bol až taký veľký problém keby raz za čas pokosia. Jedná sa o uličku vedľa domu Pani Sirotnej na Partizánskej ulici / Červené Kopanice.

Ďakujem

Zuzana Janíková


 

Dobrý deň. Uvedenú uličku pokosili pracovníci Technických služieb mesta na základe upozornenia občanov a to 1x v priebehu leta 2017.
Do budúcnosti máme v pláne kosiť predmetnú uličku častejšie, hlavne
vo vegetačnom období.

S pozdravom
Ing. Vojtáš Karol, riaditeľ TsM

pridané 17.7.2017 16:04:09

parkovacie miesta

Pán primátor namiesto otázky Vám chcem poďakovať za rozšírenie miestnej komunikácie o pás na parkovanie na sídlisku SNP od pohostinstva Dubinka po predajňu CBA.Na pohľad malá vec,ale týmto ste určite prispeli k zvýšeniu bezpečnosti premávky na danej komunikácii.Ešte raz Vám ďakujem a myslím,že podobne zmýšľa každý obyvateľ tejto lokality.Vďaka!

D.KUŤKA


 

Vážený pán Kuťka,
ďakujem za Váš postreh a poďakovanie. Zároveň Vás chcem informovať , že vytvorenie parkovacích miest pri predajni CBA je súčasťou celkového rozširovania a vytvárania parkovacích miest v tejto časti sídliska. Okrem zvýšenia počtu parkovacích miest jednotlivé križovatky budú prehľadnejšie, pohyb účastníkov dopravnej premávky bude bezpečnejší. Všetky práce by mali byť ukončené v priebehu mesiaca august. Štefan Škultéty https://www.facebook.com/trencianske.teplice/?fref=ts

pridané 2.7.2017 11:50:31

Hazard (výherné automaty) v Trenčianskych Tepliciach ...

Pán Primátor, mám na Vás jednu otázku.
Prečo v našom malom krásnom kúpeľnom mestečku je toľko veľa herni s hracími automatmi? (v meste + na sídlisku) Viem, že mesto Trenčianske Teplice má z hazardu prospech vo forme vyberania dane z hazardu...
Na zváženie, stojí to naozaj zato, že ľudia (mladý + starý) si ničia svoj život, ale najmä ničia svoje rodiny a prichádzajú o svoje ťažko zarobené peniaze na hracích automatoch. Len kvôli tomu, aby mesto malo v pokladnici (v mestskej kase) o niečo viac finančných prostriedkov na rozpočet mesta...
Pán primátor, nedalo by sa to obmedziť na iba jednu herňu v celých Trenčianskch Tepliciach? Najlepšie riešenie by bolo úplne zakázať hazard (hracie automaty) v meste Trenčianske Teplice...
Nemyslím si, že je dobrý nápad zarábať peniaze na neštastí iných ľudí (gamblerstvo - závislosť na hracích automatoch), ktorý zato v podstate ani nemôžu a ani si nepripusita, že majú takú chorobu. Lepšie by bolo keby mesto efektívnejšie vyberalo daň za parkovanie. (v meste ale aj na sídlisku) Podľa mňa by išlo oveľa viac peňazí do mestskej pokladne za daň z parkovania ako za daň z hazardu...
Prosím Vás o odpoveď. Ďakujem S pozdravom,
Váš verný volič Norbert F. z Trenčianskych Teplíc

Norbert F. (Trenčianske Teplice)


 

Vážený pán Norbert,
v súvislosti s prevádzkou hracích automatov bola prijatá nová legislatíva, ktorá v značnej miere obmedzí podnikanie v tejto oblasti. Od 01. 01. 2018 už nebudú môcť byť hracie automaty v pohostinstvách a reštauračných zariadeniach. Naviac, vstup do herní bude prísne regulovaný a nebudú vpúšťaní napr. ľudia závislí na gamblerstve alebo osoby odkázané na sociálne dávky. Garantom udeľovania licencií pre tieto herne zostáva Ministerstvo financií SR (ďalej len MF), ako aj hlavným príjemcom poplatkov za tieto automaty. Na základe uvedeného budeme sledovať ako sa nové opatrenia MF uvedú do praxe a podľa tohto budeme prijímať opatrenia tak, aby bol tento druh podnikania regulovaný v rámci spoločensky akceptovaných noriem. Štefan Škultéty.

pridané 2.7.2017 11:47:55

Prenajom bytov v Narcise

Dobry den,chcela by som sa opytat ci je momentalne na prenajom volny niektory z bytov v Narcise? Dakujem.

Sandra Kissova


 

Vážená pani Kissová,
mestské nájomné byty na ul. M. R. Štefánika č. 2 (Narcis) sú momentálne obsadené. V prípade Vášho záujmu o pridelenie bytu si môžete podať na tunajší úrad na predpísanom tlačive žiadosť o pridelenie bytu.
V prípade, že Vaša žiadosť doplnená o predpísané doklady bude spĺňať podmienky čl. 2 a čl. 3 VZN č. 10/2014 o spôsobe prideľovania nájomných bytov, Vaša žiadosť môže byť vedená v evidencii žiadateľov o nájomný byt.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:45:37

Výstavba na salaši?

Dobrý deň,
prosím Vás čo za výstavba sa chystá na Salaši? (na lúke nad Salašom resp. nad tým altánkom, kúsok od asfaltky z Gogolky na bývalé smetisko). Je tam postavená unimobunka so strážnym psom, Toi-toika, zaparkované bágre a veľká tatrovka.. Oficiálne sú tieto miesta stále evidované ako Orná pôda, prípadne TTP a tabuľka kúsok odtiaľ zakazuje jazdu na štvorkolkách, tak kto povolil vstup takýmto ťažkých mechanizmom?
Ďakujem

Monika Olejníková


 

Vážená pani Olejníková,
v katastri mesta Trenčianske Teplice nie je plánovaná žiadna výstavba. Takúto výstavbu neumožňuje ani platný Územný plán mesta Trenčianske Teplice, keďže uvedené plochy sú definované ako trvalé trávnaté porasty a orná pôda. Tieto pozemky sú však primárne vo vlastníctve súkromných osôb. Tieto majú právo nakladať s týmto majetkom a aj si ho označovať.
Stavba „SÍDELNÝ ÚTVAR PRI SALAŠI“ povolená Mestom Nová Dubnica rozhodnutiami vydanými dňa 18.2.2016 pod č. s. VÚPaD/2621/2015/Gá a VÚPaD/2622/2015/Gá v katastrálnom území Veľký Kolačín sa začala realizovať v 04/16. Miestna komunikácia začínajúca pri Kaňovej (napojená na cestu II/516 Trenčianska Teplá – Bánovce nad Bebravou) vedúca cez k. ú. Trenčianske Teplice je záložnou komunikáciou pre prejazd mechanizmov a občasný prejazd nákladných vozidiel zabezpečujúcich odvoz drevnej hmoty, dopravu stavebného materiálu na stavenisko a zásobovanie PHM podľa POV (projektu organizácie výstavby). Časť nespevnenej prístupovej komunikácie sa spevní štrkodrvou a po ukončení výstavby bude upravená do pôvodného stavu. Predpokladaný termín využívania komunikácie 11/2015 až 3/2018.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:43:36

Zámky lásky

Dobrý deň!
Prosila by som odpoveď na moju otázku, týkajúcu sa "zámkov lásky", ktoré sme pri prechádzke v parku objavili na Novom Moste slávy. Prečo sú tam? Všimol si to niekto z kompetentných? Doposiaľ sa tam nikdy nenachádzali a domnievam sa, že by tomu malo byť tak i naďalej. Nie je predsa dôstojné, aby sa tento Most slávy, kde sú umiestňované plakety ocenených umelcov, časom zmenil na miesto plné kovových zámkov. S týmto neduhom si poradili i väčšie metropoly - Paríž, Praha... Bolo by teda správne, aby spomínaný Most naďalej slúžil len poslaniu, pre ktoré bol určený. S pozdravom Dr.Zlatošová.

Dagmar Zlatošová


 

Dobrý deň pani Zlatošová,
ďakujeme za Váš postreh. Samozrejme, tak ako aj Vy píšete, aj z našej strany považujeme „zámky lásky“ na Moste slávy za nedôstojné. Tie, ktoré sa tam nachádzali, boli odstránené.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:41:25

Nebezpečná jednosmerka

Dobrý deň, dnes mi skoro zrazilo syna letiace auto asi 60km rýchlosťou v jednosmerke popri železničnej trati! Nedá sa s tým niečo urobiť? Dať značku povolenu rýchlosť 30km? šak toto je nemožné ako tú lietajú. Alebo namontovať aspon tri spomalovače. Ďakujem. Bajzíková

Jana Bajzíková


 

Vážená pani Bajzíková,
Mesto nemá právomoc si svojvoľne určovať maximálnu rýchlosť na cestných komunikáciách. Avšak v najbližšom období (mesiac október) plánuje umiestniť spomaľovače, ktorých cieľom bude obmedziť rýchlosť vodičov prechádzajúcich týmto úsekom.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:38:55

Ochotnícke divadlo

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či tu v Tepliciach existuje nejaký ochotnícky divadelný súbor. Ak áno, prosil by som o kontakt.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Vážený pán Sedlár,
divadelný ochotnícky súbor v našom meste neexistuje. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o kultúrnych aktivitách v našom meste, kontaktujte, prosím, Mgr. Zdenu Bunčákovú (mail: zdena.buncakova@teplice.sk; tel. č.: 032/6556720).
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:36:16

Hurbanova ulica

Dobrý deň, chcel by som sa kompetentných spýtať, či sa neuvažuje o oprave Hurbanovej ulice, medzi obyvateľmi nazývanej TANKODROM. Vodič neznalý pomerov tu ľahko môže prísť o nápravu. Po Hurbanke treba jazdiť veľmi opatrne. Ulica je dosť frekventovaná aj tým, že je po celej dĺžke ako parkovacia zóna.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň pán Sedlár,
Mesto Trenčianske Teplice momentálne nedisponuje finančnými prostriedkami na generálnu opravu Hurbanovej ulice. Pri príprave rozpočtu mesta na rok 2017 bude snaha vyčleniť prostriedky na opravu najkritickejších častí tejto ulice.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:30:22

poďme sa zamyslieť ...

Vážený pán primátor. Chcem sa Vás opýtať, že či Vám nieje "blbé" vyberať peniaze na parkoviskách, ktoré sú v katastrofálnom stave... Určite viete, že na hlavnom parkovisku sú jamy pri ktorých si neznalý vodič, akurát auto poškodí. Ďalej ul, Hurbanova, ako to už bolo spomenuté: jamy, výtlky no skrátka krásna vizitka, za ktorú treba platiť 1€ na 2 hod. Stále tvrdíte, že niesu peniaze... no ja sa pýtam, kam smerujú peniažky z parkovného ??? Nebolo by vhodné tie peniaze investovať do vytvárania nových p. miest a nie stále len skracovať pôvodné ??? Prečo sa nepozriete na parkovanie pred bytovkami SNP 78 - 88, kde keď sa vrátim večer z práce tak darmo krúžim a hľadám miesto. Nemyslím si a to nie som sám, že táto p. politika v našom meste prinesie pozitívum, jak pre hostí, tak pre domácich.

Ján Krčalík


 

Vážený pán Krčalík,
dovolím si Vám zodpovedať na Vaše otázky.
Občania Trenčianskych Teplíc ako držitelia rezidenčných parkovacích kariet majú bezplatné parkovanie na celom území mesta Trenčianske Teplice okrem ulíc Štúrovej a Jesenského.
Vami spomínané jamy v centrálnej časti parkoviska boli odstránené.
Taktiež treba povedať, že nemôžem súhlasiť s Vaším hodnotením Hurbanovej ulice. Značná časť tejto komunikácie je vo veľmi dobrom stave a nevyžaduje žiadne opravy. Niektoré úseky druhej časti tejto komunikácie sa bude snažiť Mesto riešiť v nasledovnom období.
Mesto má intenzívny záujem riešiť problém statickej a dynamickej dopravy na sídlisku. Preto pripravuje projektovú dokumentáciu na vytvorenie nových parkovacích miest, ktoré by mohli byť vybudované už v roku 2017.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:28:16

Parkovanie na uliciach Bagarova a Pod Klepáčom

Dobrý deň !
V poslednej dobe sa rozmohlo parkovanie ubytovaných hostí v penziónoch na týchto dvoch uliciach, kde obmedzujú domácich v prejazde, parkovaní a vjazdoch do garáží. Keď ich upozorníme že tu nie je parkovisko, a požiadame ich aby zaparkovali na Hurbanovej ulici - odpoveď znie že tam je parkovanie spoplatnené. Nemali by majitelia penziónov zabezpečiť parkovanie svojich hostí ? - nech im zaplatia parkovné ! Najhoršie je, že začali parkovať v kopci hneď v križovatke ulíc Bagarova a Pod Klepáčom, kde nebezpečne obmedzujú plynulosť a bezpečnosť premávky a to nehovoriac že začína zimné obdobie. Pevne dúfam že s tým niečo urobíte v prospech občanov týchto ulíc. Veľmi pekne Vám ďakujem. PS : dúfam že to nevyriešite zase kvetináčmi. Ďakujem

Vladimír Blaho


 

Vážený pán Blaho,
tento problém už evidujeme aj vďaka ďalším podnetom občanov bývajúcich v danej lokalite. Uvedenou témou sa v najbližšom období bude zaoberať príslušná komisia, na ktorú budú pozvaní aj samotní občania. O jej zasadnutí budeme informovať prostredníctvom internetovej stránky mesta.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:24:22

Kondicia mesta

Preco su Teplice v tak zlej kondicii? Co je za tym? nie je to pekna vizitka pre mesto.

Peter Novák


 

Dobrý deň pán Novák,
na otázku ohľadom finančnej kondície nášho mesta som odpovedal priamo na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach, ktoré sa uskutočnilo dňa 30. 11. 2016. Záznam si môžete pozrieť v rubrike Videoarchív zasadnutí MsZ.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:20:44

WEB Kamera

Dobrý deň. Keď chodím po meste vidím občas na domoch kamery. Na internete sa mi ukáže pri "Trenč.Tepliciach" obrázok Mierového v TN.

Peter Dlhoš


 

Dobrý deň,
priznám sa, že nerozumieme Vašej otázke. Mesto Trenčianske Teplice disponuje bezpečnostnými kamerami, ktoré sú inštalované na verejných priestranstvách a spravuje ich mestská polícia. Prenos z nich nie je voľne šíriteľný cez internet.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:15:42

STROMY V PARKU OREZ

Chcem sa spytať kedy budete vykonavat bezpečnostný orez stromov v kupelnom parku? alebo čakate kým zase snoha niekoho zabije? Krasny park ale tie stromy nikto sa one nestara ziadny arboretista ..niektore stare konare vo vetre priamo ohrozuju zivot a zdravie obyvatelov a navstevnikov mesta a kupelov..neviem komu patri park..treba to riesit! dakujem

Marián Pačikovský


 

Dobrý deň pán Pačikovský,
park je vo vlastníctve spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice a.s. Mesto Trenčianske Teplice v súčasnosti hľadá s majiteľom riešenia revitalizácie tohto parku. Zároveň Vás môžem informovať, že bol vykonaný dendrologický prieskum – inventarizácia drevín a tiež i funkčno-priestorová analýza, z ktorých vyplynuli určité povinnosti vlastníka parku a ktoré bude postupne realizovať.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:08:08

Neporiadok po ťažbe v lese

Dobrý deň prajem, pán primátor,
keďže ste ignorovali moju otázku zo 14.10.2016, týkajúcu sa povinnosti nájomcu vyčistiť les po ťažbe dreva, vraciam sa opätovne k tomuto problému. Dal som si tú prácu a v registri zmlúv som našiel, že podľa Nájomnej zmluvy o prenájme lesných pozemkov zo 14.9.2012 vyplýva nájomcovi IBO s.r.o. Trenčín podľa Článku VI. bod 11 nasledovná povinnosť: Nájomca sa zaväzuje priebežne čistiť mestské lesy, predmet nájmu od odpadu, ktorý vznikol pri užívaní predmetu nájmu v zmysle odst. IV. tejto zmluv...atď.
Ako a kedy zabezpečíte, aby si nájomca túto povinnosť v lesoch na Červených Kopaniciach (neviem, ako to je v ostatných častiach v okolí Teplíc)bezo zvyšku splnil? Ďakujem

Milan Kňažek


 

Vážený pán Kňažek,
na otázky ohľadne ťažby a údržby mestských lesov sme sa už niekoľkokrát vyjadrovali v tejto sekcii. Tak ako píšete, Mesto Trenčianske Teplice má podpísanú zmluvu so spoločnosťou IBO s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejnej obchodnej súťaže „Prenájom mestských pozemkov vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice v k. ú. Trenčianske Teplice“. Z tejto zmluvy vyplývajú jednotlivé práva a povinnosti oboch účastníkov uvedenej zmluvy. Mesto Trenčianske Teplice na pravidelnej báze vyhodnocuje jednotlivé povinnosti tohto nájomcu. Na najbližšom rokovaní so spol. IBO s.r.o. bude prerokovaná aj táto povinnosť, ktorú uvádzate v lokalite Červené Kopanice. Následne Vás budeme informovať.
Štefan Škultéty

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka