Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Otázky a odpovede

Máte otázku o dianí v meste či v našej samospráve?
Tu je priestor na položenie vašej otázky.

V rámci slušnej komunikácie odporúčame o podpísanie sa celým menom, nie iba prezývkou. V prípade vulgárnosti, urážok, alebo osobných invektív bude Váš príspevok zmazaný !

Tento priestor nie je určený na prezentáciu osobných a politických názorov alebo anonymných prispievateľov. Táto rubrika neslúži ako diskusné fórum. V prípade, že niekto chce položiť otázku a nechce byť verejne prezentovaný, môže tak urobiť zaslaním e-mailu na adresu: mesto@teplice.sk
Neváhajte. Pýtajte sa!

Priestor pre vaše otázky

Pridať príspevok

 
pridané 22.11.2018 17:10:12

Nová primátorka

Dobrý deň prajem, kedy sa ujme funkcie novozvolená primátorka?
S pozdravom
Kňažek


 

Prvé slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva sa uskutoční 10.12.2018 (pondelok) o 15.00 h. v jedálni Základnej školy. Na tomto zasadnutí bude menovaná do funkcie nová primátorka mesta.

pridané 2.10.2018 07:38:50

Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat ,když přijedu k vám do města ,ubytují se někde na hotelu mimo lázně,můžu se jít někam jen tak okoupat na pár hodin nebo se může člověk v lázních koupat,jen když je ubytován v lázeňském komplexu .Děkuji ty odpověď

Natálie Křenková


 

Dobrý deň. Budeme radi, keď naše mesto bude cieľom Vašej cesty. Je na Vás, či sa ubytujete v penzióne, hoteli, liečebnom dome, domčeku na strome alebo v súkromí. Termálne bazény môžete navštíviť v každom prípade. Treba si vybrať z ponuky voľnopredajných procedúr, ktoré nájdete na www.kupele-teplice.sk
S pozdravom Silvia Havelková

pridané 9.9.2018 20:46:38

Vystavba

Dakujem pekne za odpoved k vystavbe bytov z byvalej nemocnice, nakolko mam zaujem o kupu bytu v tak krasnom meste ako su Teplice a zaroven nasledne poziadat o trvaly pobyt. dakujem s pozdravom Gabriela

GABRIELA


 
pridané 28.8.2018 13:41:48

Stavba v tepliciach

Dobry den,
chcem sa spytat, ci vystavba bytov z byvalej nemocnice na zaciatku namestia teplic bude urcena aj na komercnu kupu, nakolko mi je zname ze sa tam aj pristavuje pre najomne byty.
Bude mozne ak budu komercne byty si aj odkupit?
Este chcem vediet kto to stavia aka spolocnost, rsp. kto to bude pripadne odpredavat.
dakujem Gabriela

Gabriela


 

Dobrý deň, stavba „Polyfunkčný objekt PRO SALUTE, Trenčianske Teplice, prestavba, nadstavba a prístavba objektu nemocnica“ sa člení na dva bloky A a B. V bloku B budú po dokončení nájomné byty, v bloku A (podľa informácií od investora stavby) sa budú po dokončení nachádzať apartmány a byty, ktoré bude možné previesť do osobného vlastníctva. Stavebníkom stavby je MANO INVEST a. s., Ivánska cesta 15/A, 821 04 Bratislava 2 – IČO 47 239 239.
Gabriela Porubčanová, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 17.8.2018 22:52:54

cesta ? tankodrom

Dokedy mam chodit po tej rozbitej ceste na Baracke ? sak to neni normalne nic sa tam nerobi a nikoho to nezaujima ...To je teda bordel !

Robo Doricka


 

Dobrý deň, v k. ú. Trenčianske Teplice v časť Baračka sa momentálne realizuje líniová stavba „Rekonštrukcia plynovodov Trenčianske Teplice – Na Baračke, ÚO00641“, stavba sa realizuje na ceste III/5161 a miestnej komunikácii Baračka, časť Kamenica.
Stavba bola povolená Stavebným povolením vydaným Mesto Trenčianske Teplice dňa 18.9.2017 pod č. s. 7983/681/BVDS/2017.

Cesta III/5161 je vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja, spravuje ju Správa ciest TSK a cestným správnym orgánom je Okresný úrad, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Zvláštne užívanie cesty III/5161 – rozkopávku povolil Okresný úrad Trenčín, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Dňa 5.9.2018 bol vykonaný zo strany Okresného úradu na stavbe štátny stavebný dohľad, ktorý nariadil technologický postup upravenia výkopovej ryhy a následných povrchových úprav. Predpokladaný termín ukončenia týchto prác je koniec septembra 2018.

Miestna komunikácia Baračka, časť Kamenica je vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice, cestným správnym orgánom je Mesto Trenčianske Teplice. Zvláštne užívanie tejto komunikácie – rozkopávka je povolené od 4.6. 2018 do 28.9. 2018.

Gabriela Porubčanová, Stavebný úrad Tr.Teplice

pridané 14.8.2018 16:35:23

Ubytovanie v meste.

Ako častý návštevník vášho mesta si vyhľadávam ubytovanie cez váš web, záložku Ubytovanie v meste. Posledné dva týždne sa stránka nedá otvoriť. Prečo ?

Alexander


 

Dobrý deň, áno máte pravdu, tento portál momentálne nefunguje. Pracujeme na odstránení poruchy. Ďakujeme za upozornenie.

pridané 12.8.2018 18:03:13

Slovenská sporiteľňa

Dobrý deň pán primátor, chcela by som sa spýtať, či je to pravda, že "Slovenská sporiteňa" , ktorá je umiestnená v priestoroch Slovakia dostala odtiaľ výpoveď a odchádza z Trenčianskych Teplíc? Čo urobili predstavitelia mesta Trenčianske Teplice pre to, aby sa s touto inštitúciou dohodli, aby nemusela odísť z Trenč.Teplíc? Uvedomujete si vôbec, že z Trenčianskych Teplíc odchádza posledná banka? To budú starí ľudia chodiť po okolí a hľadať banku? Čo nám tu nakoniec zostane? Všetko sa z Teplíc už odsťahovalo.......

Šimová Anna


 

Vážená panie Šimová.
Slovenská sporiteľňa a.s. je súkromná banková inštitúcia, ktorá sa riadi svojimi vlastnými pravidlami a stratégiou.
Verejná správa, či už v zastúpení mesta/obce/kraja alebo centrálnej vlády nemá žiadny vplyv na rozhodovanie o počte pobočiek v tejto spoločnosti.
Slovenská sporiteľňa a.s. už dlhodobo avizuje trend znižovania pobočiek po celom Slovensku. Zároveň treba povedať, že je to všeobecný trend v bankovníctve.

pridané 25.7.2018 13:44:19

beseda a autogramiada marcely laiferovej

Prosím vas na internete sa píše že bude s Marcelou laiferovou beseda a autogramiada a neviem to medzi vašimi akciami Prosím napíšte mi či bude tuto sobotu ďakujem

Zdenka


 

Dobrý deň.
Nemáme vedomosť, že by pani Laiferová mala v blízkom období účinkovať v Trenčianskych Tepliciach. Naposledy tu bola počas Literárnej jari 2018. Vieme však, že 22. 7. vystupovala na Mierovom námestí v Trenčíne.

pridané 20.7.2018 10:23:12

cesty

dobrý den .Už roky chodim do teplíc lebo je to krásne mesto len ako prvé pri vstupe do teplíc ma privíta rozbitá cesta. je to snad neschopnosť primatora ? ked sa idem prejst smer baračka,tam je hotový chaos na cestach. prebiehaju tam výkopové práce a ...nepochopím prečo tam nieje ani jeden semafor ? ked som sa ich na to pýtal tak povedali že primator s tým nesuhlasil..je to postavené na hlavu.tak pekné kúpelné mesto prichádza o klientov,pacientov a cestovný ruch nie je dobrý.obluda na námestí namiestoo nejakej peknej fontanky....no hnus.nechcem biť ani drzí ani arogantný no ruku na srdce...nieje vhodne posadiť na kreslo niekoho kto si to miesto naozaj zaslúži ?...dakujem za prečítanie..váš dlhoročný návštevník

Jan Salaj


 

Vážený pán Salaj,
je verejne známe informácia, že cesty II a III. triedy nespravuje mesto (teda miestna samospráva) , ale tieto komunikácie sú v správe vyšších územných celkov. V tomto prípade Trenčianskeho samosprávneho kraja. Téma príjázdovej komunikácie bola aj v tejto rubrike niekoľko krát diskutovaná (viď archív). Výkopové práce prebiehajú v časti Kamenica. Stavebné práce aj doprava je tam organizovaná v rámci daných možností. Žiadny chaos na komunikáciách nie je a celý priebeh je pravidelne monitorovaný Mestskou políciou. Primátor mesta nerozhoduje o regulácii dopravy počas stavebných prác. Veľmi nás teší, že pravidelne navštevujete naše mesto, aj keď je veľmi zvláštne, že máte potrebu prezentovať len negatívne (a zároveň nepravdivé) informácie o tomto meste a jeho vedení. O tom kto bude vo vedení mesta rozhodujú občania tohto mesta svojim hlasovaním v tajných voľbách.

pridané 27.6.2018 20:22:27

Nájomné byty

Dobrý deň,mala by som zaujem o byt, evidujete nejake momentálne volne? Pripadne,kedy sa dokončí rekonštrukcia nových nájomných bytov? A je pravda, že keď ho platím x rokov, môžem ho dostať do vlastníctva? Ďakujem

Zuzana Knota


 

Dobrý deň,
momentálne neevidujeme voľne nájomné byty v bytovom dome Narcis a rekonštrukcia nájomných bytov v priestoroch bývalej nemocnice momentálne prebieha, predpokladaný termín ukončenia je v roku 2019.
Nájomné byty v Narcise mesto nebude, resp. nemôže, z dôvodu ich financovania zo ŠFRB a dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR odpredávať po dobu minimálne 30 rokov odo dňa ich skolaudovania, t. j. rok 2014.
V prípade Vášho záujmu o nájomný byt je potrebné vyplniť žiadosť o pridelenie bytu, formulár nájdete na https://www.teplice.sk/download_file_f.php?id=840704 a vyplnenú žiadosť doručiť na Mestský úrad.
Podrobnosti k tejto problematike nájdete taktiež na: https://www.teplice.sk/najomne-byty-narcis.html

pridané 27.6.2018 17:57:52

Káblová televízia

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, kto je v meste správcom káblovej televízie a rozvodov. Bývam na Hurbanovej ulici,za káblovku si riadne platím, ale nemám z nej skoro nič. HD programy sa mi objavujú iba ako rôznofarebná machuľa, v analógových programoch ATV nie sú ani všetky základné TV programy, chýba mi tu napríklad STV 1. Je táto stanica ako DTV (digitálna), ale ako som vyššie napísal, iba farebná machuľa bez zvuku. Je za to niekto zodpovedný, čo by sa na to pozrel a dal to do poriadku?
Ďakujem za porozumenie.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň, káblovú TV na Hurbanovej ulici spravuje spoločnosť SWAN, kontakt: 0650 123456

pridané 24.6.2018 20:49:35

Kúpeľní hostia

Pripájam sa k predchádzajúcemu príspevku, tiež chodíme do kúpeľov skoro 20 rokov veľmi sa nám v Tr.Tepliciach páči, ale majú mnohé nedostatky, ktoré sa rokmi nemenia.
Najhoršie je na tom bezbariérovosť a to sa tam lieči pohybové ústrojenstvo a ľudia chodiaci na vozíkoch a ťažko chodiaci.
O chodníkoch už ani nehovoriac. Tráva sa kosí a okolie upravuje len vďaka festivalu.
Mestu Tr. Teplice nezáleží na návštevnosti a spokojnosti hostí? možno by bolo vhodné si zobrať príklad od susedov z ČR.
Pevne dúfam v nápravu a o rok budeme spokojnejší.

Beata Taberyová


 

Dobrý deň. Váš názor, ktorý ste uviedli v rubrike plne rešpektujeme a sme vďační za každý podnet, príp. kritiku, ktorá je vecná a konštruktívna. S mnohými vašimi tvrdeniami však nemôžeme súhlasiť. Za posledné obdobie Mesto Trenčianske Teplice investovalo státisíce Eur do úpravy a obnovy centrálnej časti mesta – vybudovalo nové námestie a pešiu zónu. Pešia zóna a námestie sú bezbariérové a je na nich realizovaná pravidelná údržba s cieľom zabezpečiť čistotu a poriadok. Samospráva nemá oprávnenie starať sa o cudzí majetok. Môže len v zmysle príslušnej legislatívy vyzývať majiteľov na dodržiavanie ich povinností. Trávnatý porast v centre mesta, ako aj kúpeľný park nikdy neboli a nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice (Kúpeľný park – vlastníkom je spol. Kúpele Trenčianske Teplice a.s., vlastníkom trávnatého porastu v centre meste je pán Martin Miškolci).
Zároveň dodávam, že kúpeľný park je pravidelne kosený, bez ohľadu na organizovanie festivalu alebo iných podujatí. Mesto Trenčianske Teplice investuje tisícky eur do údržby a čistoty v meste, ako aj do podpory cestovného ruchu, čoho dôkazom je každoročný nárast počtu prenocovaní v našom meste. Tiež si ale uvedomujeme, že musíme neustále podnikať kroky na zlepšenie prostredia pre návštevníkov a hostí.

pridané 15.6.2018 21:27:58

Kupelny host

Dobry den,
Vase mesto navstevujem ako kupelny host viac ako 15 rokov, bohuzial neupravenost a spina v meste ma inspirovali k napisaniu tejto otazky:
Kazdy kupelny host plati poplatok mestu 1 euro je to denne viac ako 1000 hosti krat 30 dni to je 30 000eur na mesiac. V meste je parkovisko, ktore je neupravene pocitam skoro 15 rokov vsetko je spoplatnene, ale nikde nie jevidno, ze je to kupelne mesto, nepokosena trava v parku aj v centre, nepozametane ! Mesto vyzera ako bez gazdu. Ako keby nikomu nic nepatrilo!!!
Zastal tu cas???? Prosim o odpoved v roku 2017 bolo
400000 prenocovani v Trencianskych tepliciach je to
400000 eur do mestskeho rozpoctu ,prosim vas kde su???
Farba na zabradlie na Hurbanovej ul.kosenie travy , uprava parku , cistota mesta a mohla by som pokracovat do nekonecna. Najhorsie je , ze za tie roky co tu chodim je to stale horsie!!!!!!

Jana Sivakova


 

Dobrý deň. Váš názor, ktorý ste uviedli v rubrike plne rešpektujeme a sme vďační za každý podnet, príp. kritiku, ktorá je vecná a konštruktívna. S mnohými vašimi tvrdeniami však nemôžeme súhlasiť. Za posledné obdobie Mesto Trenčianske Teplice investovalo státisíce Eur do úpravy a obnovy centrálnej časti mesta – vybudovalo nové námestie a pešiu zónu. Pešia zóna a námestie sú bezbariérové a je na nich realizovaná pravidelná údržba s cieľom zabezpečiť čistotu a poriadok. Samospráva nemá oprávnenie starať sa o cudzí majetok. Môže len v zmysle príslušnej legislatívy vyzývať majiteľov na dodržiavanie ich povinností. Trávnatý porast v centre mesta, ako aj kúpeľný park nikdy neboli a nie sú vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice (Kúpeľný park – vlastníkom je spol. Kúpele Trenčianske Teplice a.s., vlastníkom trávnatého porastu v centre meste je pán Martin Miškolci).
Zároveň dodávam, že kúpeľný park je pravidelne kosený. Mesto Trenčianske Teplice investuje tisícky eur do údržby a čistoty v meste, ako aj do podpory cestovného ruchu, čoho dôkazom je každoročný nárast počtu prenocovaní v našom meste. Tiež si ale uvedomujeme, že musíme neustále podnikať kroky na zlepšenie prostredia pre návštevníkov a hostí.

pridané 11.6.2018 13:31:00

dopravna znacka

Dobry den, mam iba taky navrh.. dali by sa medzi Teplou a Teplicami osadit na zaciatku dopravne znacky "Pozor zver"? Najma v noci potme tadial pravidelne prebieha vela zvierat, hlavne vysokej.. myslim ze domaci uz vedia, ale pre tych, ktori tento usek nepoznaju by to bolo urcite prospesne, kedze tam nie su krajnice, zviera skoci z "priekopy" rovno na cestu a je to tam vo vyssej (ale stale povolenej) rychlosti nebezpecne.. Neviem v koho kompetencii to presne je, ale mesto uz urcite vie komu a akym sposobom to komunikovat.. Vdaka

Monika Papanova


 

Dobrý deň. Mestská polícia v tejto veci osloví správcu komunikácie s návrhom na osadenie príslušnej dopravnej značky.

pridané 2.6.2018 20:49:06

Mala vodná elektráreň v parku

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, kto je vlastníkom bývalej vodnej elektrárne v parku a či mesto neuvažuje nad rekonštrukciou ? ďakujem.

Martin Herda


 

Dobrý deň. Mesto Trenčianske Teplice neuvažuje na rekonštrukciou vodnej elektrárne v parku. Stavba je vo v súkromnom vlastníctve, vlastníkom je spoločnosť REZIDENT REAL s.r.o., Piaristická 6, Trenčín, PSČ 911 01, SR.

pridané 22.5.2018 13:09:36

Problém s opravou dlažby na námestí ?_

Chcel by som sa spýtať kompetentných na opravu vypadnutých kociek (na viacerých miestach) a odlepených a pohybujúcich sa častí dlažby medzi Paxom a Oravou na pešej zóne. Na tento problém upozorňujem v pravidelných intervaloch technické služby mesta. Nič sa nedeje. Okrem estetickej roviny ide aj o bezpečnosť chodcov, bicyklistov či skatebordistov a s pokračujúcim časom aj so zväčšovaním problému, t.j. zvyšovaním počtu vypadnutých kociek. Je problém 1x ročne poslať murára a vyspraviť chýbajúcu časť dlažby, prípadne podlepiť uvoľnené dlaždice ? Je to robota max. na 4 hodiny.

Peter Janík


 

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie.
Problémy s dlažbou na Kúpeľnej ulici už evidujeme a pracuje sa na ich odstránení.

pridané 22.5.2018 08:47:34

Ružový záhon

kto je zodpovedný za údržbu a kosenie okolo záhona ruží, ktoré sú vysadené pri ceste, neďaleko budovaného polyfunkčného objektu, ktorého okolie je tiež mimochodom v katastrofálnom stave a po chodníku vedúcom popri ňom sa nedá vôbec prejsť.

Eva Šebová


 

Dobrý deň.
Údržbu trávnika okolo záhona ruží v blízkosti budovaného polyfunkčného objektu zabezpečujú Technické služby mesta Trenčianske Teplice.
Z kapacitných dôvodov sa nestíhajú pokosiť a upraviť všetky trávnaté plochy načas. V konkrétnom prípade budú vykonané úpravy trávnika do piatka 25.5.2018.
Ing. Vojtáš Karol, riaditeľ TsM

pridané 19.5.2018 08:04:53

autovraky

Dobrý deň, každý deň chodím po Hurbanke do práce. V priestore vedľa poslednej bytovky smerom k parku, naproti Viktórii už niekoľko rokov stojí vrak auta Nissan, ktoré nemá značky a neznámo, komu patrí, Divím sa obyvateľom predmetnej bytovky, že im tam ten vrak nezavadzia. Pýtam sa predstaviteľov mesta, či sa s tým nedá niečo urobiť, veď to iba špatí. Kto to má v meste na starosti?

Alojz Bruno


 

Dobrý deň pán Bruno.
MsP zistila vlastníka vraku vozidla a následne bol vyzvaný na jeho odstránenie.

pridané 8.5.2018 07:19:50

Obchodná sieť v Trenčianskych Tepliciach

Mal by som prosbu, nemohol by byť na tejto stránke aj zoznam obchodných prevádzok s otváracími hodinami? Mnohí turisti by si radi nakúpili aj iný tovar, aký ich čaká na námestí. Tam sú samé handry, upomienkové predmety, ale napríklad potraviny tam nekúpia. Možno na začiatku v CBA-čke, ale ďalej nič. To isté sa týka aj ostatných tovarov, kaderníctiev a celkovo služieb. Prispelo by to k lepšej informovanosti ako obyvateľov, tak v prvom rade návštevníkov mesta.

Mgr. Viliam Sedlár


 
pridané 16.4.2018 08:42:25

Vykurovanie

Dobrý deň,
chcela by som vedieť na základe čoho Termia, s.r.o. spúšťa a ukončuje vykurovaciu prevádzku. Existuje nejaké VZN, ktoré to definuje? Kde sa bežný občan dozvie na základe akých pravidiel to funguje? Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Gavalierová

Gavalierová Dana


 

Dobrý deň.
„ Spoločnosť Termia s.r.o. Trenčianske Teplice ako výrobca tepla je povinný dodržiavať všetky zákony a vyhlášky týkajúce sa výroby a dodávky tepla odberateľom . Je to najmä Zákon 657/2004 Z.Z. o tepelnej energetike a jeho novely. Vyhláška 152/2005 MH SR o určenom čase a o určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa okrem iného uvádza v § 1 dĺžku vykurovacej sezóny od 1. septembra do 31. mája príslušného kalendárneho roku. V ods. 2 a/ určuje povinnosť začať vykurovať, ak priemerná teplota vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dňoch pod 13° C a podľa dlhodobej predpovede vývoja počasia atď. To isté platí aj pre ukončenie, ak dlhodobá predpoveď predpokladá vyššie priemerné denné teploty, ktoré sa počítajú podľa vzorca. Vzhľadom na polohu mesta a klímu je v prechodnom období nutné temperovať počas noci, ráno a večer. Centrálnu kotolňu riadi riadiaci systém, ktorý vyhodnocuje vonkajšie teploty a požiadavku na teplo v domoch vlastníkmi bytov. Každý jeden byt v správe Termie s.r.o na Sídlisku má vyregulovanú tepelnú sústavu, regulačné hlavice na radiátoroch a pomerové merače. Takže nie je problém si vypnúť radiátor, ak odberateľ nechce odoberať teplo, ktoré ma merané. Je ešte dosť chladnejších bytov nezateplených, na severnej strane, prípadne na prízemí. Každý odberateľ má takto možnosť si sám rozhodnúť o tom, či chce odoberať teplo alebo nie.“

Ing. Malíková Vlasta, konateľka Termie s.r.o Tr. Teplice

pridané 12.4.2018 08:44:03

Nonstop linka mestskej polície.

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, ako funguje tzv. nonstop linka Mestskej polície Trenč. Teplíc, je uvedené že NONSTOP. Uplynulú sobotu ráno okolo 04.00 hod. ráno som na ňu volala, chcela som ohlásiť výtržnosť a nikto mi telefón nezdvihol, ani sa neozval naspäť. Pán náčelník si zrejme spomenie na dôvod, ktorý som s ním preberala
a o koho ide. Podľa tejto skúsenosti to bohužiaľ vyzerá tak, že sa nedá na funkčnosť tejto linky spoľahnúť..... ostatné podrobnosti v prípade záujmu môžem povedať osobne.

Viera Bratková


 

Dobrý deň p. Bratková,
Mestskú políciu v Trenčianskych Tepliciach je možné kontaktovať buď prostredníctvom známeho bezplatného čísla 159, pevnej linky 032/6552233, alebo priamo na mobilný telefón 0903 645 803 a to 24 hodín denne počas celého roka.
Z praxe evidujeme prípady kedy sa oznamovateľ volajúci na číslo 159 omylom dovolal na MsP v Novej Dubnici. Je to spôsobené blízkosťou obvodu a systém telekomunikácií zle lokalizuje polohu volajúceho a omylom hovor presmeruje na susediaci obvod mestskej polície. Taktiež je potrebné pri volaní na číslo 159, alebo pevnú linku ponechať vyzváňací tón 30 sekúnd, nakoľko dochádza k presmerovaniu hovoru na mobilný telefón hliadky. Z uvedeného dôvodu má Mestská polícia v Trenčianskych Tepliciach zverejnené aj priame mobilné číslo na hliadku, ktoré som Vám pri poslednom stretnutí poskytol.
V histórii hovorov v mobilnom telefóne som nezaznamenal žiadny neprijatý hovor dňa 7.4.2018 v čase okolo 04:00 hod. V prípade ak Ste boli svedkom akéhokoľvek porušovania zákonov môžete toto prísť riadne oznámiť na oddelenie Mestskej Polície v Trenčianskych Tepliciach.
Michal Hollý, náčelník MsP

pridané 11.4.2018 16:34:13

Klepáč

Po zimnej prestávke som si spravil jarnú vychádzka na Klepáč.
Bol som milo prekvapený schodnosťou voľných chodníkov až na vrchol. Vďaka skupine asi turistických nadšencov sú všetky vývraty stromov a nebolo ich málo z chodníkov odstránene.
Veľká vďaka mestu za nainštalovaný pozorovaci ďalekohľad, už nám tu slúži k spokojnosti turistov niekoľko rokov. Lan neviem dokedy ešte?
Vegetácia za 5 rokov hodne podrástla a výhľady na mesto a okolitú prírodu sú obmedzené. A z roka na rok to bude ešte horšie.
Naši predkovia tu pred 100 rokmi vybudovali vyhliadkovú rozhladňu. Neuvažuje mesto nad vybudovaním podobnej rozhladne na Klepáči?
V letných mesiacoch sa môžeme kochať výhľadom z 80% na okolité vršáky stromov. Pohľad na mesto je tiež žalostný.10 až 15m rozhladňa by tomu hodne pomohla.
V prípade obmedzených finančných zdrojov navrhujem verejnú zbierku. Verim, že občania by na tento účel prispeli.

Martin Pikna


 

Dobrý deň. Mesto Trenčianske Teplice v súčasnosti neuvažuje o rozhľadni na vrchu Klepáč. Orez vrchných častí stromov bol uskutočnený v roku 2016 a radi by sme ho zopakovali, aby sa zlepšil výhľad do okolia.

pridané 4.4.2018 09:23:49

Rekonštrukcia cesty II/516

Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy sa začne rekonštrukcia cesty II/516 z Trenčianskej Teplej na Teplice, resp. kedy je plánované dokončenie tejto cesty/úseku za Tr. Teplice.

Ďakujem

Jakub


 

Dobrý deň, cesta II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice je vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja a jej správu zabezpečuje Správa ciest TSK.
Rekonštrukcia tejto cesty je naplánovaná už dlhšiu dobu, z tohto dôvodu už sú postupne vykonávané výruby poškodených stromov v jej ochrannom pásme (Machnáč a okolie).
Termín začiatku realizácie samotných stavebných prác však závisí od ukončenia procesu verejného obstarávania. Mesto Trenčianske Teplice nemá vedomosť, že by tento proces už bol ukončený.

pridané 18.3.2018 10:34:19

Parkovanie

Dobrý deň.
Prosím o informáciu ohladne parkovania vo Vašom kúpeľnom meste počas kúpeľného pobytu. Ako držiteľ preukazu ZTP s parkovaciou kartou, som dostal od VZP poukaz na kúpeľnú liečbu sk.B, na dobu 21 dní,ktorý by som rád využil vo Vašom kúpeľnom meste.
Mám počas môjho pobytu u Vás možnosť bezplatného parkovania?
Za odpoveď ďakujem.
.

R.Schotter,Senica.


 

Dobrý deň,
držiteľ preukazu ZŤP s parkovacou kartou je v zmysle VZN 8/2016 – o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na miestnych komunikáciách v Trenčianskych Tepliciach zbavený povinnosti na úhradu poplatku za parkovanie.

pridané 12.3.2018 12:37:57

Parkovisko Tesco

Dobrý deň,
dnes pracovníci niečo vymeriavali pred Tescom a povedali, že vymeriavajú parkovisko pre Tesco.
Je obava, že tu bude postavené parkovisko na úkor zelených plôch pred domom SNP 1,2,3.
Môžete vysvetliť, aký je plán výstavby?
Ďakujem

Adamovič


 

Dobrý deň. V teréne sa mohli pohybovať geodeti, ktorý robia zameranie skutkového stavu pre projektanta. Nebude sa robiť parkovisko pre TESCO, ale pre bytovku 1-5. Všetky informácie boli poskytnuté na verejnom zasadnutí stavebnej komisie dňa 26.2.2018. Jej členovia, teda aj niektorí poslanci MsZ majú všetky relevantné informácie. Mesto zváži ešte ďalší spôsob informovania aj nad rámec zákonných povinností.

pridané 11.3.2018 18:43:07

stretnutie spolužiakov po 50 rokoch

dobry den mam otazku chceli by sme spravit stretnutie spolužiakov zo zš po 50 rokokoch žial pomenili sa nam priezviska ktore nam niesu zname dalo by sa to u vas zistit

vlasta behanová rodena tomanová


 

Dobrý deň, informácie Vám môžu byť poskytnuté v prípade, že spĺňate náležitosti nižšie uvedeného § 23 Zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky:
§ 23
(1) Ministerstvo, okresné riaditeľstvá Policajného zboru a obce poskytujú na základe písomnej žiadosti právnickej osoby alebo fyzickej osoby oznámenie o mieste pobytu obyvateľa. V žiadosti musí byť uvedené
a) meno a priezvisko, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu alebo iného dokladu preukazujúceho totožnosť a miesto trvalého pobytu žiadateľa; ak ide o právnickú osobu, obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo,
b) meno a priezvisko, prípadne dátum narodenia alebo rodné číslo obyvateľa, ktorého pobyt sa požaduje oznámiť,
c) odôvodnenie žiadosti.
(2) Obyvateľ môže na základe písomného vyhlásenia doručeného ohlasovni zakázať poskytovanie údajov podľa odseku 1. Vo vyhlásení sa uvedie lehota, na ktorú sa má zakázať vydávanie údajov; táto lehota nesmie byť dlhšia ako tri roky. Ohlasovňa o zákaze poskytovania údajov vyrozumie okresné riaditeľstvo Policajného zboru, ktorý zabezpečí zaznamenanie tohto zákazu do registra.
(3) O poskytnutí údajov podľa odseku 1 sa v registri alebo v evidencii pobytu občanov urobí záznam.
(4) Orgán, ktorý poskytol informáciu o pobyte obyvateľa podľa odseku 1, je povinný na požiadanie obyvateľa poskytnúť mu údaje, komu a na aký účel bola informácia o jeho pobyte poskytnutá.

pridané 28.2.2018 09:24:11

krčma vedľa Tesca

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať aká prevádzka sa bude nachádzať vedľa vchodu Tesca, namiesto krčmy čo tam donedávna bola.

Ďakujem za odpoveď.

Jakub


 

Dobrý deň, k dnešnému dňu neevidujeme žiaden ďalší podnikateľský zámer v uvedených priestoroch.

pridané 26.2.2018 09:28:45

herňa admiral

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadne rekonštrukcie priestorov kde bola doteraz herňa admiral(v parku , vedľa predajne kúpelných oplátok), bude v priestoroch niečo iné alebo opäť herňa, ktorá kazí celý dojem z krásnej prechádzky?

Ďakujem za odpoveď.

Zuzana


 

Dobrý deň. Priestory sú v súčasnosti predmetom stavebných úprav. Ich budúce užívanie je predmetom ďalšieho samostatného konania. Podľa predložených podkladov sa objekt nebude užívať ako herňa.

pridané 27.1.2018 18:27:06

parkování

Prosím o sdělení, kde je možné parkovat v blízkosti hotelu Pax při týdenním pobytu v lázních. Má hotel Pax vlastní parkoviště?

Miloslav Jedlička , Pardubice


 

Dobrý deň. Parkovanie ubytovaných hostí v hoteli Pax je možné na ul. Ľ Štúra, prip. na Hurbanovej ulici.
Ubytovaný hosť si zakúpi na recepcii hotela parkovaciu kartu podľa dĺžky pobytu, ktorú umiestni na viditeľnom mieste vo svojom vozidle.
Táto karta oprávňuje držiteľa k státiu na vyhradených parkoviskách pre ubytovaných hostí a taktiež na verejných platených parkoviskách v meste Trenčianske Teplice

pridané 21.1.2018 08:44:39

kúpele v regióne

naša obec Žitná-Radiša patrí medzi obce zaradené do MAS Strážovské vrchy a nenašla som ju v zozname miest a obcí, ktoré majú zľavu na termálne bazény v tomto období...prečo?

Erika Škultétyová, Žitná-Radiša


 

Dobrý deň.
Zmluvy podpisuje spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a. s. vždy s konkrétnou obcou, nie MAS. To znamená, že Vaša obec neprejavila záujem o podpísanie zmluvy, a tým prišla o využívanie cenovo zvýhodnených služieb pre svojich občanov. Ešte stále je však možné sa do projektu Kúpele v regióne zapojiť. Stačí, aby sa štatutár Vašej obce obrátil na spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a. s., podpísal zmluvu a následne by občania mohli využívať finančne zvýhodnené služby – ešte v januári a februári 2018.

pridané 18.1.2018 13:02:32

Trencianske Teplice

Prosim Vas,kedy sa bude konat v tomto roku 2018 filmovy festival ?
Vzdy sa kona okolo 20 juna,bude tomu tak i tento rok ?

Dalogova Anna ,E-mail > anka@svf.stuba.sk


 

Dobrý deň. Plánovaný termín tohtoročného filmového festivalu je 21. – 24. 6. 2018.

pridané 17.1.2018 21:17:19

Zimna udrzba

Dobry den Kto ma na starost zimnu udrzbu v parku?

Miroslav Kohut


 

Dobrý deň, o zimnú údržbu sa starí vlastník Kúpeľného parku - Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.

pridané 15.1.2018 07:57:01

Výrub stromov pod ZO Sady pod Dedovcom

Dobrý deň. Všimol som som si, že nastal dosť veľký výrub stromov pod záhradkárskou osadou Sady pod Dedovcom. Bude sa tam niečo stavať?, alebo prečo taký veľký zásah do toho lesa?

Jozef Krovina


 

Dobrý deň, Mesto Trenčianske Teplice zatiaľ neeviduje žiadnu žiadosť o povolenie stavby na predmetných pozemkoch. Pozemky pod záhradkárskou osadou Sady pod Dedovcom sú podľa LV lesnými pozemkami. Obhospodarovateľom je Spoločnosť urbárnikov – pozemkové spoločenstvo Trenčianske Teplice. Na lesných pozemkoch sa hospodári podľa plánu starostlivosti o lesy v zmysle Zákona o lesoch. Mesto vydáva povolenie na výrub drevín rastúcich mimo lesa podľa Zákona o ochrane prírody a krajiny.

pridané 4.1.2018 23:54:58

Vila Nizza

Dobrý den,

jsem rodák z Teplic. Chtěl jsem se přijet podívat na svůj rodný dům (vila Nizza v ulici Šrobárova), ale doslechl jsem se, že tento dům již nestojí ač na mapě Google jsem ho ještě našel.
Jelikož jsem z poměrně vzdálené Plzně, byl bych rád za jakoukoliv informaci.
Byl bych rád i za informaci, na koho bych se případně v této záležitosti mohl obrátit.

S pozdravem
Miroslav Bednář, Plzeň
mbhr@seznam.cz

Miroslav Bednář


 

Dobrý deň.
Dopočuli ste sa správne. Objekt vily Nizza, ktorý bol postavený na pozemku parcela KN „C“ 793/2 v katastrálnom území Trenčianske Teplice, bol odstránený. V súčasnosti sa na predmetnom pozemku nenachádza žiadna stavba.

pridané 13.12.2017 16:08:02

parkovisko

dobrý deň,to parkovisko ca sa robí za domom snp1 je už dokončene?

frantisek


 

V danej lokalite došlo len k ďalšej úprave plochy medzi bytovým domom na Štvrť SNP 1 a oplotením areálu spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice a.s. Riešenie parkoviska a celkovej dopravnej situácie pred bytovymi domami SNP 1-5 bude predmetom nasledovných krokov v roku 2018. V prvom kroku bude vypracovaný projekt možnosti riešenia statickej a dynamickej dopravy na danom území. O tomto projekte bude verejnosť informovaná.

pridané 9.11.2017 19:26:04

Stary cintorin

Ako sa da opravit meno na virtualnom cintorine ? Nas otecko je pochovany na starom cintorine na H-48 a jeho meno bolo Jozef HUNDAK.

Jozef Hundak (syn). Jozef_hundak@hotmail.com


 

Dobrý deň. Kontaktujte prosím Technické služby na tel. 0326552542, určite chybu radi opravia v systéme.

pridané 19.10.2017 16:50:04

Mestský pozemok 708/1

Dobrý deň prajem,
moja otázka znie, či mestu nevadí, že firma SESTAV okupuje majetok mesta parcelu 708/1 pred obytným domom SNP 8. Dnes, dňa 19.10.2017 firma oplotila ďalšiu časť mestského pozemku a úplne zablokovala komunikáciu k obytnému domu SNP 8. Pýtam sa, ako sa má dostať sanitka, hasiči, smetiari a obyvatelia domu do obytného domu? Alebo sa to bude riešiť, keď sa niečo stane a už bude neskoro? Lebo pokiaľ to mestu nevadí, tak obyvateľom obytného domu SNP 8 to veru vadí. Žiadam mesto, ako majiteľa danej parcely, aby stav napravilo a umožnilo prístup cez mestský pozemok obyvateľom obytného domu SNP 8 a záchranným zložkám cez mestský pozemok.

Ľubomír Malacha


 

Dobrý deň.
Spomínaná vec bola riešená operatívne a prístup a príjazd k obytnému domu Štvrť SNP 8 je zabezpečený v maximálnej možnej miere z ohľadom na štádium výstavby.

pridané 22.8.2017 10:01:24

Cesta na Salaš

Dobrý deň prajem už v predošlom príspevku je spomínaná výstavba v k.ú.Kolačín s predpokladaním dátumom ukončenia 03/18. Chcela by som sa spýtať či sa plánuje aj oprava cesty smerom od Kaňovej smerom na Salaš. Nakoľko cesta je v dezolátnom stave (treba vidieť) a v letných mesiacoch chodíme veľmi radi s rodinou opekať na "salaš". Nakoľko sme z dubnice a je nám predá lepšie ist cez Kaňovu ako cez Teplice. A taktiež veľmi neprehľadná situácia v zákrutách pretože priľahlé porasty kríky stromy zasahujú do cesty. Ďakujem za odpoveď Lezová V.

Lezová V. Dubnica nad Váhom


 

Dobrý deň. Mesto neplánuje opravu danej komunikácie. Investor stavebného projektu v k.u. Kolačín prisľúbil, ze po skončení stavebných prac zrealizuje aj opravu najkritickejších častí tejto komunikácie.

pridané 7.8.2017 17:26:07

kosenie trávy

Dobrý deň pán primátor, chcem sa spýtať, kedysi nám pri dome kosili trávu technicke služby, dnes tomu tak nieje, dochádza ku konfliktom medzi rodinami. Chcem sa spýtať, či by to bol až taký veľký problém keby raz za čas pokosia. Jedná sa o uličku vedľa domu Pani Sirotnej na Partizánskej ulici / Červené Kopanice.

Ďakujem

Zuzana Janíková


 

Dobrý deň. Uvedenú uličku pokosili pracovníci Technických služieb mesta na základe upozornenia občanov a to 1x v priebehu leta 2017.
Do budúcnosti máme v pláne kosiť predmetnú uličku častejšie, hlavne
vo vegetačnom období.

S pozdravom
Ing. Vojtáš Karol, riaditeľ TsM

pridané 17.7.2017 16:04:09

parkovacie miesta

Pán primátor namiesto otázky Vám chcem poďakovať za rozšírenie miestnej komunikácie o pás na parkovanie na sídlisku SNP od pohostinstva Dubinka po predajňu CBA.Na pohľad malá vec,ale týmto ste určite prispeli k zvýšeniu bezpečnosti premávky na danej komunikácii.Ešte raz Vám ďakujem a myslím,že podobne zmýšľa každý obyvateľ tejto lokality.Vďaka!

D.KUŤKA


 

Vážený pán Kuťka,
ďakujem za Váš postreh a poďakovanie. Zároveň Vás chcem informovať , že vytvorenie parkovacích miest pri predajni CBA je súčasťou celkového rozširovania a vytvárania parkovacích miest v tejto časti sídliska. Okrem zvýšenia počtu parkovacích miest jednotlivé križovatky budú prehľadnejšie, pohyb účastníkov dopravnej premávky bude bezpečnejší. Všetky práce by mali byť ukončené v priebehu mesiaca august. Štefan Škultéty https://www.facebook.com/trencianske.teplice/?fref=ts

pridané 2.7.2017 11:50:31

Hazard (výherné automaty) v Trenčianskych Tepliciach ...

Pán Primátor, mám na Vás jednu otázku.
Prečo v našom malom krásnom kúpeľnom mestečku je toľko veľa herni s hracími automatmi? (v meste + na sídlisku) Viem, že mesto Trenčianske Teplice má z hazardu prospech vo forme vyberania dane z hazardu...
Na zváženie, stojí to naozaj zato, že ľudia (mladý + starý) si ničia svoj život, ale najmä ničia svoje rodiny a prichádzajú o svoje ťažko zarobené peniaze na hracích automatoch. Len kvôli tomu, aby mesto malo v pokladnici (v mestskej kase) o niečo viac finančných prostriedkov na rozpočet mesta...
Pán primátor, nedalo by sa to obmedziť na iba jednu herňu v celých Trenčianskch Tepliciach? Najlepšie riešenie by bolo úplne zakázať hazard (hracie automaty) v meste Trenčianske Teplice...
Nemyslím si, že je dobrý nápad zarábať peniaze na neštastí iných ľudí (gamblerstvo - závislosť na hracích automatoch), ktorý zato v podstate ani nemôžu a ani si nepripusita, že majú takú chorobu. Lepšie by bolo keby mesto efektívnejšie vyberalo daň za parkovanie. (v meste ale aj na sídlisku) Podľa mňa by išlo oveľa viac peňazí do mestskej pokladne za daň z parkovania ako za daň z hazardu...
Prosím Vás o odpoveď. Ďakujem S pozdravom,
Váš verný volič Norbert F. z Trenčianskych Teplíc

Norbert F. (Trenčianske Teplice)


 

Vážený pán Norbert,
v súvislosti s prevádzkou hracích automatov bola prijatá nová legislatíva, ktorá v značnej miere obmedzí podnikanie v tejto oblasti. Od 01. 01. 2018 už nebudú môcť byť hracie automaty v pohostinstvách a reštauračných zariadeniach. Naviac, vstup do herní bude prísne regulovaný a nebudú vpúšťaní napr. ľudia závislí na gamblerstve alebo osoby odkázané na sociálne dávky. Garantom udeľovania licencií pre tieto herne zostáva Ministerstvo financií SR (ďalej len MF), ako aj hlavným príjemcom poplatkov za tieto automaty. Na základe uvedeného budeme sledovať ako sa nové opatrenia MF uvedú do praxe a podľa tohto budeme prijímať opatrenia tak, aby bol tento druh podnikania regulovaný v rámci spoločensky akceptovaných noriem. Štefan Škultéty.

pridané 2.7.2017 11:47:55

Prenajom bytov v Narcise

Dobry den,chcela by som sa opytat ci je momentalne na prenajom volny niektory z bytov v Narcise? Dakujem.

Sandra Kissova


 

Vážená pani Kissová,
mestské nájomné byty na ul. M. R. Štefánika č. 2 (Narcis) sú momentálne obsadené. V prípade Vášho záujmu o pridelenie bytu si môžete podať na tunajší úrad na predpísanom tlačive žiadosť o pridelenie bytu.
V prípade, že Vaša žiadosť doplnená o predpísané doklady bude spĺňať podmienky čl. 2 a čl. 3 VZN č. 10/2014 o spôsobe prideľovania nájomných bytov, Vaša žiadosť môže byť vedená v evidencii žiadateľov o nájomný byt.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:45:37

Výstavba na salaši?

Dobrý deň,
prosím Vás čo za výstavba sa chystá na Salaši? (na lúke nad Salašom resp. nad tým altánkom, kúsok od asfaltky z Gogolky na bývalé smetisko). Je tam postavená unimobunka so strážnym psom, Toi-toika, zaparkované bágre a veľká tatrovka.. Oficiálne sú tieto miesta stále evidované ako Orná pôda, prípadne TTP a tabuľka kúsok odtiaľ zakazuje jazdu na štvorkolkách, tak kto povolil vstup takýmto ťažkých mechanizmom?
Ďakujem

Monika Olejníková


 

Vážená pani Olejníková,
v katastri mesta Trenčianske Teplice nie je plánovaná žiadna výstavba. Takúto výstavbu neumožňuje ani platný Územný plán mesta Trenčianske Teplice, keďže uvedené plochy sú definované ako trvalé trávnaté porasty a orná pôda. Tieto pozemky sú však primárne vo vlastníctve súkromných osôb. Tieto majú právo nakladať s týmto majetkom a aj si ho označovať.
Stavba „SÍDELNÝ ÚTVAR PRI SALAŠI“ povolená Mestom Nová Dubnica rozhodnutiami vydanými dňa 18.2.2016 pod č. s. VÚPaD/2621/2015/Gá a VÚPaD/2622/2015/Gá v katastrálnom území Veľký Kolačín sa začala realizovať v 04/16. Miestna komunikácia začínajúca pri Kaňovej (napojená na cestu II/516 Trenčianska Teplá – Bánovce nad Bebravou) vedúca cez k. ú. Trenčianske Teplice je záložnou komunikáciou pre prejazd mechanizmov a občasný prejazd nákladných vozidiel zabezpečujúcich odvoz drevnej hmoty, dopravu stavebného materiálu na stavenisko a zásobovanie PHM podľa POV (projektu organizácie výstavby). Časť nespevnenej prístupovej komunikácie sa spevní štrkodrvou a po ukončení výstavby bude upravená do pôvodného stavu. Predpokladaný termín využívania komunikácie 11/2015 až 3/2018.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:43:36

Zámky lásky

Dobrý deň!
Prosila by som odpoveď na moju otázku, týkajúcu sa "zámkov lásky", ktoré sme pri prechádzke v parku objavili na Novom Moste slávy. Prečo sú tam? Všimol si to niekto z kompetentných? Doposiaľ sa tam nikdy nenachádzali a domnievam sa, že by tomu malo byť tak i naďalej. Nie je predsa dôstojné, aby sa tento Most slávy, kde sú umiestňované plakety ocenených umelcov, časom zmenil na miesto plné kovových zámkov. S týmto neduhom si poradili i väčšie metropoly - Paríž, Praha... Bolo by teda správne, aby spomínaný Most naďalej slúžil len poslaniu, pre ktoré bol určený. S pozdravom Dr.Zlatošová.

Dagmar Zlatošová


 

Dobrý deň pani Zlatošová,
ďakujeme za Váš postreh. Samozrejme, tak ako aj Vy píšete, aj z našej strany považujeme „zámky lásky“ na Moste slávy za nedôstojné. Tie, ktoré sa tam nachádzali, boli odstránené.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:41:25

Nebezpečná jednosmerka

Dobrý deň, dnes mi skoro zrazilo syna letiace auto asi 60km rýchlosťou v jednosmerke popri železničnej trati! Nedá sa s tým niečo urobiť? Dať značku povolenu rýchlosť 30km? šak toto je nemožné ako tú lietajú. Alebo namontovať aspon tri spomalovače. Ďakujem. Bajzíková

Jana Bajzíková


 

Vážená pani Bajzíková,
Mesto nemá právomoc si svojvoľne určovať maximálnu rýchlosť na cestných komunikáciách. Avšak v najbližšom období (mesiac október) plánuje umiestniť spomaľovače, ktorých cieľom bude obmedziť rýchlosť vodičov prechádzajúcich týmto úsekom.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:38:55

Ochotnícke divadlo

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či tu v Tepliciach existuje nejaký ochotnícky divadelný súbor. Ak áno, prosil by som o kontakt.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Vážený pán Sedlár,
divadelný ochotnícky súbor v našom meste neexistuje. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o kultúrnych aktivitách v našom meste, kontaktujte, prosím, Mgr. Zdenu Bunčákovú (mail: zdena.buncakova@teplice.sk; tel. č.: 032/6556720).
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 11:36:16

Hurbanova ulica

Dobrý deň, chcel by som sa kompetentných spýtať, či sa neuvažuje o oprave Hurbanovej ulice, medzi obyvateľmi nazývanej TANKODROM. Vodič neznalý pomerov tu ľahko môže prísť o nápravu. Po Hurbanke treba jazdiť veľmi opatrne. Ulica je dosť frekventovaná aj tým, že je po celej dĺžke ako parkovacia zóna.

Mgr. Viliam Sedlár


 

Dobrý deň pán Sedlár,
Mesto Trenčianske Teplice momentálne nedisponuje finančnými prostriedkami na generálnu opravu Hurbanovej ulice. Pri príprave rozpočtu mesta na rok 2017 bude snaha vyčleniť prostriedky na opravu najkritickejších častí tejto ulice.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:30:22

poďme sa zamyslieť ...

Vážený pán primátor. Chcem sa Vás opýtať, že či Vám nieje "blbé" vyberať peniaze na parkoviskách, ktoré sú v katastrofálnom stave... Určite viete, že na hlavnom parkovisku sú jamy pri ktorých si neznalý vodič, akurát auto poškodí. Ďalej ul, Hurbanova, ako to už bolo spomenuté: jamy, výtlky no skrátka krásna vizitka, za ktorú treba platiť 1€ na 2 hod. Stále tvrdíte, že niesu peniaze... no ja sa pýtam, kam smerujú peniažky z parkovného ??? Nebolo by vhodné tie peniaze investovať do vytvárania nových p. miest a nie stále len skracovať pôvodné ??? Prečo sa nepozriete na parkovanie pred bytovkami SNP 78 - 88, kde keď sa vrátim večer z práce tak darmo krúžim a hľadám miesto. Nemyslím si a to nie som sám, že táto p. politika v našom meste prinesie pozitívum, jak pre hostí, tak pre domácich.

Ján Krčalík


 

Vážený pán Krčalík,
dovolím si Vám zodpovedať na Vaše otázky.
Občania Trenčianskych Teplíc ako držitelia rezidenčných parkovacích kariet majú bezplatné parkovanie na celom území mesta Trenčianske Teplice okrem ulíc Štúrovej a Jesenského.
Vami spomínané jamy v centrálnej časti parkoviska boli odstránené.
Taktiež treba povedať, že nemôžem súhlasiť s Vaším hodnotením Hurbanovej ulice. Značná časť tejto komunikácie je vo veľmi dobrom stave a nevyžaduje žiadne opravy. Niektoré úseky druhej časti tejto komunikácie sa bude snažiť Mesto riešiť v nasledovnom období.
Mesto má intenzívny záujem riešiť problém statickej a dynamickej dopravy na sídlisku. Preto pripravuje projektovú dokumentáciu na vytvorenie nových parkovacích miest, ktoré by mohli byť vybudované už v roku 2017.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:28:16

Parkovanie na uliciach Bagarova a Pod Klepáčom

Dobrý deň !
V poslednej dobe sa rozmohlo parkovanie ubytovaných hostí v penziónoch na týchto dvoch uliciach, kde obmedzujú domácich v prejazde, parkovaní a vjazdoch do garáží. Keď ich upozorníme že tu nie je parkovisko, a požiadame ich aby zaparkovali na Hurbanovej ulici - odpoveď znie že tam je parkovanie spoplatnené. Nemali by majitelia penziónov zabezpečiť parkovanie svojich hostí ? - nech im zaplatia parkovné ! Najhoršie je, že začali parkovať v kopci hneď v križovatke ulíc Bagarova a Pod Klepáčom, kde nebezpečne obmedzujú plynulosť a bezpečnosť premávky a to nehovoriac že začína zimné obdobie. Pevne dúfam že s tým niečo urobíte v prospech občanov týchto ulíc. Veľmi pekne Vám ďakujem. PS : dúfam že to nevyriešite zase kvetináčmi. Ďakujem

Vladimír Blaho


 

Vážený pán Blaho,
tento problém už evidujeme aj vďaka ďalším podnetom občanov bývajúcich v danej lokalite. Uvedenou témou sa v najbližšom období bude zaoberať príslušná komisia, na ktorú budú pozvaní aj samotní občania. O jej zasadnutí budeme informovať prostredníctvom internetovej stránky mesta.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:24:22

Kondicia mesta

Preco su Teplice v tak zlej kondicii? Co je za tym? nie je to pekna vizitka pre mesto.

Peter Novák


 

Dobrý deň pán Novák,
na otázku ohľadom finančnej kondície nášho mesta som odpovedal priamo na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach, ktoré sa uskutočnilo dňa 30. 11. 2016. Záznam si môžete pozrieť v rubrike Videoarchív zasadnutí MsZ.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:20:44

WEB Kamera

Dobrý deň. Keď chodím po meste vidím občas na domoch kamery. Na internete sa mi ukáže pri "Trenč.Tepliciach" obrázok Mierového v TN.

Peter Dlhoš


 

Dobrý deň,
priznám sa, že nerozumieme Vašej otázke. Mesto Trenčianske Teplice disponuje bezpečnostnými kamerami, ktoré sú inštalované na verejných priestranstvách a spravuje ich mestská polícia. Prenos z nich nie je voľne šíriteľný cez internet.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:15:42

STROMY V PARKU OREZ

Chcem sa spytať kedy budete vykonavat bezpečnostný orez stromov v kupelnom parku? alebo čakate kým zase snoha niekoho zabije? Krasny park ale tie stromy nikto sa one nestara ziadny arboretista ..niektore stare konare vo vetre priamo ohrozuju zivot a zdravie obyvatelov a navstevnikov mesta a kupelov..neviem komu patri park..treba to riesit! dakujem

Marián Pačikovský


 

Dobrý deň pán Pačikovský,
park je vo vlastníctve spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice a.s. Mesto Trenčianske Teplice v súčasnosti hľadá s majiteľom riešenia revitalizácie tohto parku. Zároveň Vás môžem informovať, že bol vykonaný dendrologický prieskum – inventarizácia drevín a tiež i funkčno-priestorová analýza, z ktorých vyplynuli určité povinnosti vlastníka parku a ktoré bude postupne realizovať.
Štefan Škultéty

pridané 2.7.2017 10:08:08

Neporiadok po ťažbe v lese

Dobrý deň prajem, pán primátor,
keďže ste ignorovali moju otázku zo 14.10.2016, týkajúcu sa povinnosti nájomcu vyčistiť les po ťažbe dreva, vraciam sa opätovne k tomuto problému. Dal som si tú prácu a v registri zmlúv som našiel, že podľa Nájomnej zmluvy o prenájme lesných pozemkov zo 14.9.2012 vyplýva nájomcovi IBO s.r.o. Trenčín podľa Článku VI. bod 11 nasledovná povinnosť: Nájomca sa zaväzuje priebežne čistiť mestské lesy, predmet nájmu od odpadu, ktorý vznikol pri užívaní predmetu nájmu v zmysle odst. IV. tejto zmluv...atď.
Ako a kedy zabezpečíte, aby si nájomca túto povinnosť v lesoch na Červených Kopaniciach (neviem, ako to je v ostatných častiach v okolí Teplíc)bezo zvyšku splnil? Ďakujem

Milan Kňažek


 

Vážený pán Kňažek,
na otázky ohľadne ťažby a údržby mestských lesov sme sa už niekoľkokrát vyjadrovali v tejto sekcii. Tak ako píšete, Mesto Trenčianske Teplice má podpísanú zmluvu so spoločnosťou IBO s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejnej obchodnej súťaže „Prenájom mestských pozemkov vo vlastníctve Mesta Trenčianske Teplice v k. ú. Trenčianske Teplice“. Z tejto zmluvy vyplývajú jednotlivé práva a povinnosti oboch účastníkov uvedenej zmluvy. Mesto Trenčianske Teplice na pravidelnej báze vyhodnocuje jednotlivé povinnosti tohto nájomcu. Na najbližšom rokovaní so spol. IBO s.r.o. bude prerokovaná aj táto povinnosť, ktorú uvádzate v lokalite Červené Kopanice. Následne Vás budeme informovať.
Štefan Škultéty

ÚvodÚvodná stránka