Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Akcie

22.3.2018   14:00

Diabetes 22-3-2018.jpg

Mestská knižnica

DIABETES A RIZIKOVÉ FAKTORY ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

Diabetes mellitus má dnes stúpajúci trend a môžeme ho zaradiť medzi chronické neinfekčné ochorenia. Kvalita života človeka s týmto ochorením je do značnej miery ovplyvnená vedomosťami, ktorými jedinec disponuje. Týmto príspevkom chceme poukázať na potrebu vzdelávania ľudí s týmto ochorením, predovšetkým z hľadiska životného štýlu, ktorý dokáže do značnej miery ovplyvniť kvalitu života diabetika.


 

20.3.2018   19:00

Lady Bird 2.jpg

Kino Prameň

LADY BIRD

Keby ste si chceli Christine (Saoirse Ronan) zaškatuľkovať, zaradili by ste ju medzi rebelky. Nie je nejako zvlášť pekná a tvár plnú vyrážok maskuje ružovými vlasmi. Nie je ani nejako zvlášť múdra a tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Asi najzaujímavejšie je na nej to, že ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno, sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali aj všetci ostatní. Keď sa s ňou stretneme prvýkrát, zažijeme jej brutálnu hádku s matkou, po ktorej naštvane vystúpi z auta. Idúceho. A pritom je táto večne naštvaná puberťáčka so zlomenou rukou (následok vyššie uvedeného incidentu) v skutočnosti citlivá duša, ktorá by sa len chcela správne zamilovať a nájsť zmysel života, a je nervózna z toho, že sa jej ani jedno zatiaľ príliš nedarí.

Vstupné: 5€
Vstupenky je možné zakúpiť hodinu pred premietaním každého filmu v pokladni kina alebo online: http://www.kino.teplice.sk/


 

Smútočné oznamy

Smútočné oznamy

webygroup
ÚvodÚvodná stránka