Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Aktuality

Prvý nočný beh v Trenčianskych Tepliciach prebehol úspešneVytlačiť
 

DSC_5118.JPGUplynulú sobotu, 5. augusta 2017, si v Trenčianskych Tepliciach zmerali svoje sily milovníci bežeckého športu na 1. ročníku Night Runu Trenčianske Teplice – Memoriál Košeckého. Štartovný výstrel zaznel o 21.00 a pretekári sa rozbehli z Kúpeľného námestia po Kúpeľnej ulici okolo historickej dominanty mesta- tureckého kúpeľa Hammam a ďalej do parku, kde sa pri Kursalone otočili a bežali naspäť na námestie, kde bol umiestnený štart a cieľ podujatia.
V desiatich kategóriách súťažilo celkovo 128 bežcov. Seniori bežali okruhy dlhé päť, juniori okruhy dlhé dva kilometre. Pódiové umiestnenia v absolútnom poradí na 5 km obsadili Tomáš Benko z ŠK Achiles Handlová (15:50), Ján Križák z Atletika ŠK Skalica (15:47) a najrýchlejší Miroslav Ilavský z Jogging klubu Dubnica nad Váhom (15:29).
V detských kategóriách (2 km) obsadil tretie miesto absolútneho poradia Martin Daňo zo Sedmerovca (6:52), druhý dobehol Dávid Labo z AK Spartak Dubnica nad Váhom (6:25). Prvé miesto získal Krištof Kocman, takisto z dubnického Spartaku (6:13).
Zo žien sa najvyššie umiestnila Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica nad Váhom s časom 16:42, čo jej stačilo na 7. miesto v absolútnom poradí. Medzi žiačkami skončila na celkovom 4. mieste Dáša Štroffeková z BK-MI Trenčín, s časom 8:03.
Víťazi jednotlivých kategórií si okrem športového zážitku odniesli z Trenčianskych Teplíc i vecné ceny. Ďalší ročník teplického Night Runu sa uskutoční opäť v lete 2018.


 
 

Letné tenisové tábory v našom mesteVytlačiť
 

P1260457.JPGŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice, o.z. za podpory Mesta Trenčianske Teplice a Západoslovenského tenisového zväzu opäť zorganizovalo v prázdninových mesiacoch pre deti vo veku od 5 do 13 rokov Letné tenisové tábory. Hlavným cieľom bolo vyplniť deťom počas prázdnin program a aspoň trochu pomôcť rodičom, aby v čase, keď sú v práci bolo o ich deti plnohodnotne postarané. O tom že o tábory je veľký záujem hovorí rekordný počet účastníkov - 115. Tento rok prišli deti aj z Bratislavy. Dovolenku si plánovali kvôli táborom a spojili to s kúpaním na Žabe a prechádzkami v malebných Tepliciach. Primárne sú tábory určené pre deti z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Ale prišli aj z Bratislavy, Čiech a dve deti dokonca z Kanady. Účastníci si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlet do prírody, vyskúšali si hru s nahrávacím tenisovým delom, naučili sa základy z tenisu, ale hlavne sa zabavili a spoznali veľa nových kamarátov. Svoju spokojnosť dávali najavo úsmevom na tvárach. Tento rok dostali od organizátora všetci účastníci krásne tričká. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile, ale diplomy, sladkosť a darček si zaslúžili všetci, takže nikto neodišiel naprázdno. Fotky jednotlivých turnusov  si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke www.sportovegymnazium.sk.


 
 

Kone v parkuVytlačiť
 

DSC03904.jpgKaždoročné tradičné jazdecké preteky sa tento rok v Trenčianskych Tepliciach nekonali. Nahradilo ich nové podujatie, ktoré prinieslo nečakaný úspech. Aj keď aj v ňom mal hlavnú úlohu kôň, išlo skôr o myšlienku ukázať rôznorodosť, dôležitosť a postavenie koňa v spoločnosti.

Prvý deň bol spojený s pracovnými koňmi. Deväť záprahov s furmanmi ukázalo prekvapeným divákom, čo všetko tieto nádherné zvieratá dokážu doviesť či utiahnuť, ako vedia zacúvať, ako pomáhať ľuďom. Na vlastné oči sme sa mohli presvedčiť, že zvieratá sú nám aj veľmi podobné – nie každé s každým vychádza. Keď sa pár koní nenávidí, je to nebezpečné nie len pre nich samotných, ale aj pre furmana. Väčšina párov záprahových koní však pracovala v úplnej symbióze a prekvapovala svojimi výsledkami.

V troch blokoch súťaží sa napokon celkovým víťazom stal furman Ľuboš Dobrotka z Chrenovca-Brusna.

Druhý deň sa spočiatku skákal parkúr. Diváci nadšene tlieskali poníkom i veľkým koňom. Svoje jazdecké umenie ukázali hobby jazdci  a deti.

Druhá polovica nedele bola vyslovene exhibíciou. Dvojzáprah lipicanov a reprezentanti SR Miroslav Matuška a Juraj Katrinec predvádzali umenie z európskych i svetových kolbísk, pri ktorom diváci ani nedýchali. Národný žrebčín Topoľčianky ukázal drezúru a skoky  koní. Najviac zaujal kozí skok, ktorý zvládnu len najšikovnejšie kone. Divácky úspešná bola aj voltíž.

Počas víkendu si deti s rodičmi mohli pohladiť poníka, somárika, ovečky i kozičky, povoziť sa na koňovi či koči. Deti odchádzali z podujatia s balónikmi, pexesom i džúsmi, ktoré pre nich nachystali sponzori. No najväčšou odmenou za to, že prišli, bol zážitok zo stretnutia so skutočnými koníkmi. 


 
 

Ohliadnutie sa za festivalom Park film fest 2017Vytlačiť
 

19466254_1867564540233536_8382155502351672223_o.jpgPark plný nevšedných inštalácií, premietanie filmov v interiéry i exteriéry, koncerty, prehliadky, množstvo diskusií, krst knihy, vozenie sa na kolobežkách... To všetko a ešte omnoho viac mohol zažiť každý, kto prišiel na Park film fest 2017.

Trenčianske Teplice opäť po roku zažili aj skvelú atmosféru oceňovania na Moste Slávy. Plaketu naň tento rok priskrutkovali Miroslav Žbirka a Tatiana Pauhofová s ocenením Umelcova misia. Ocenenie Za kamerou získal český režisér a producent Ondřej Trojan a slovenská dokumentaristka žijúca v Prahe Zuzana Piussi. Cena primátora mesta Trenčianske Teplice bola tento rok udelená poľskému režisérovi Krzysztofovi Zanussimu.

Keďže je Park film fest súťažným festivalom, dve poroty tento rok rozhodli nasledovne: V hlavnej súťaži nazvanej Jej pohľad, ktorá je venovanej ženám – režisérkam, zvíťazil slovenský film Piata loď. Ocenenie Zlaté oko si prevzala jeho režisérka Iveta Grófová. V sekcii Veľké nádeje, ktorá pozostáva zo študentských filmov zvíťazil snímok Beautiful figure od mladej maďarskej režisérky Hajni Kis, ktorá si prevzala ocenenie Zlatá žaba.

 „Táto trojica ocenených filmových profesionálov reprezentuje základy, na ktorých by v budúcnosti Park film fest chcel stavať – film ako nástroj zábavy, etiky a zmeny. Spolu so študentmi sa chceme pozerať do budúcnosti. Preto sa tešíme, že jedným z hlavných ocenených je aj pedagóg,“ informuje jedna z členiek programového tímu festivalu Eva Križková.

(podľa parkfilmfest.sk )


 
 

Víkend plný dychovkyVytlačiť
 

DSC_0573.jpgDva dni plné dychovej hudby odštartovali v Trenčianskych Tepliciach mesiac júl. Dychový festival, ktorý prebiehal súčasne v Novej Dubnici i v Trenčianskych Tepliciach sa konal už po štvrtý raz. Spolu deväť orchestrov hralo predpoludním i popoludní počas celého víkendu prevažne veľmi známe melódie, melódie z filmov, pochody aj ľudovky. V sobotu v česko-slovenskom obsadení zahrali  DOM  Krnov,  DOM  ZUŠ  Považská Bystrica, MDO Cheb, DO Štós a DOM  Nová Dubnica. Z Krnova a Novej Dubnice prišli aj mažoretky, takže hosťom sa naskytol zážitok nielen pre uši, ale aj oči. Druhý deň bol viac medzinárodný. Hosťovali maďarskí, poľskí  i českí dychovkári. Vystúpili DOM  Košice, MO  Mór, SDOM  Zlín a DO  Konopiská, tentoraz všetci v sprievode pôvabných mažoretiek.

Fotogaléria


 
 

Deviataci opustili školu - videoVytlačiť
 

DSC_4591.JPG

Ani sa veriť nechce, že už uplynulo 15 rokov odvtedy, ako boli pozvaní na vítaní nových spoluobčanov u primátora mesta. Teraz boli prijatí u primátora znova – ako absolventi Základnej školy Andreja Bagara. Každý z nich si z rúk primátora odnášal pamätný list.

Riaditeľ školy sa vo svojom prejave netajil, že za touto triedou bude v škole dvojnásobne smutno – vzácny kolektív plný talentov, ktorí školu, ale i mesto reprezentovali na rôznych súťažiach, olympiádach a medzinárodných stretnutiach. Všetci budú pokračovať v štúdiu na stredných školách, ktoré si vybrali. Z devätnástich deviatakov šiesti postúpili na gymnázium, traja na priemyselnú školu, dvaja na stavebnú. Zastúpenie mala aj obchodná akadémia, pedagogická akadémia či umelecká škola. Jedna žiačka sa rozhodla navštevovať školu v Českej republike.

S trenčianskoteplickou základnou školou sa teda definitívne rozlúčili:

 • Juraj Dorička
 • Alan Hájek
 • Milan Havelka
 • Kristína Hôrková
 • Dorota Chrenková
 • Ivana Kériová
 • Martina Kittlerová
 • Katarína Kováčová
 • Viktória Kováčová
 • Eva Kyselicová
 • Michal Matúš
 • Adam Michalík
 • Samuel Miškolci
 • Nikolas Nosál
 • Jakub Ovári
 • Mária Robotová
 • Kristína Ságová
 • Lucia Šipošová
 • Eliška Valachová

Želáme im veľa úspechov v ďalšom štúdiu!


 
 

Noví spoluobčiankovia s vyrovnaným skóre - videoVytlačiť
 

Na stretnutie s primátorom mesta bolo v júni pozvaných šestnásť drobcov s rodičmi, a hoci neprišli všetci, tešíme sa z každého nového spoluobčianka.  V Trenčianskych Tepliciach máme v ostatnom čase vyrovnané skóre – narodilo sa osem dievčat a osem chlapcov. Tu sú ich mená:

DSC_4728.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Gabriela Bartošová
 • Sára Bezdedová
 • Leo Bohunický
 • Tomáš Čuboň
 • Slavomíra Hešterová
 • Anabela Komárová
 • Patrik Mikeš
 • Marco Nemec
 • Slavomír Rastislav Obyšovský
 • Vivien Ocelíková
 • Viktória Pavlůsková
 • Michal Priečinský
 • Lukas Sirotný
 • Amália Škultétyová
 • Oliver Záruba
 • Simone Žiláková

Pre rodičov nových občiankov si na stretnutí program pripravili členovia SPOZu a deti zo Základnej školy Andreja Bagara.


 
 

Smršť v Kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach narobila paseku a zničila pamätník...Vytlačiť
 


 
 

Koncert ZUŠ v centre mestaVytlačiť
 

DSC03661.JPGKaždoročne v júni sa Základná umelecká škola v Trenčianskych Tepliciach chváli svojimi výsledkami júnovým verejným promenádnym koncertom na Kúpeľnom námestí. Tento rok bol jeden a pol hodinový program zložený z vystúpení hudobného oddelenia. Menší i väčší žiaci s pedagógmi sa nemali za čo hanbiť a vyslúžili si poriadny aplauz.

Fotogaléria


 
 

Náučným chodníkomVytlačiť
 

DSC_0006.jpgUkázať Náučný chodník Čvirigovec aj tým, ktorí sa obávajú sami chodiť lesom, sa podujali trenčianskoteplickí turisti. Aj keď takýchto nadšencov sa nenašlo veľa, osadenstvo bolo nie len medzimestské, ale dokonca aj medzinárodné. Hostia z Rakúska i Ruska sa úprimne tešili príjemnej prechádzke a neodolali ponuke pravému slovenskému špekačku zohriateho nad otvoreným ohňom. Bohužiaľ, dlhšie vysedávanie na Čertovej skale sa trochu nevyplatilo. Z vyhliadky vyhnala turistov poriadna prietrž. Aj keď si mysleli, že ju prečkajú v Oliwe, napokon sa našli dobrí ľudia, ktorí zmoknutých turistov prepravili autobusom až do centra mesta. Tento výlet zanechal vo všetkých príjemné spomienky.

Fotogaléria


 
 
Položky 1-10 z 36
ÚvodÚvodná stránka