Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Trenčianske TepliceHľadať
 
 

Aktuality

Predvianočné stretnutie seniorov s primátoromVytlačiť
 

DSC_6390.jpgTento rok sa už po jedenásty krát stretli seniori nad 75 rokov v príjemnom prostredí koncertnej sály Kursalonu, kde na nich čakal kultúrny program aj občerstvenie. Žiačky základnej umeleckej školy si pre nich pripravili recitáciu, baletné vystúpenie a hru na flautách, ktorú ukončili vianočnými koledami.

Franta Uher, ľudový rozprávač, spevák a moderátor ich zase zabával humornými historkami zo života a nechýbala ani hudobná skupina, s ktorou si zaspievali známe ľudové piesne.

V slávnostnom príhovore s prípitkom primátor Štefan Škultéty seniorom poďakoval za spoluprácu, za účasť na mnohých podujatiach a záujem o spoločenské dianie v meste. Na záver im zaželal pokojné prežitie predvianočného obdobia a vianočných sviatkov. Stretnutia sa zúčastnila aj viceprimátorka Monika Pšenčíková a poslanci mestského zastupiteľstva Katarína Holá a Peter Ďurina


 
 

Príchod Mikuláša na Kúpeľné námestie - videoVytlačiť
 

DSC_6363.jpgS postavou svätého Mikuláša sa spája niekoľko legiend. V každej pomáhal a robil radosť druhým a takmer vždy niekoho odmenil. Aj preto je príchod Mikuláša pre deti očakávanou udalosťou. Každoročne sa na neho tešia, učia sa básne, piesne a dúfajú, že Mikuláš ich bude počuť a prinesie im nejaké mikulášske prekvapenie.

Inak tomu nebolo ani v podvečer svätého Mikuláša na Kúpeľnom námestí, ktoré sa naplnilo malými aj veľkými divákmi. Deti zo základnej školy recitovali, spievali a privolávali Mikuláša medzi seba. Ten ich počul a dorazil na pódium aj v sprievode anjelov symbolizujúcich dobro. Nechýbal však ani čert, ktorý hľadal medzi deťmi nezbedníkov, aby ich zobral so sebou. Keďže Mikuláš priniesol deťom požehnanie, čerta odohnal do pekla a anjeli z neba spustili deťom vrecia so sladkosťami.

Na záver Mikuláš vyzval deti, aby tlieskaním rozsvietili stromček. Keď nepomohlo tlieskanie, tak dupali, potom kričali až stromček nakoniec zažiaril rôznymi farbami a deti si pod ním našli balíčky plné sladkostí.

Príchod Mikuláša tento rok spestrili betlehemci, ktorí priniesli aj do Trenčianskych Teplíc vianočnú atmosféru.


 
 

Privítali sme našich nových spoluobčanovVytlačiť
 

DSC_6309.jpgErik Bogdalík, Pavol Brada, Sofia Brezničanová, Jaroslav Bučko, Mia Fialová, Anna Gardoňová, Timea Jandušíková, Roman Lezo, Hana Medveďová, Peter Novanský, Adam Pánik, Richard Sopčák a Júlia Tobiašová sú mená našich nových spoluobčanov, ktorí boli pozvaní na uvítanie do života primátorom mesta na konci novembra 2017. Program pre detičky a ich rodičov pripravili ZPOZ pri MsZ a deti z Materskej školy.


 
 

Električka medzi Teplou a Teplicami odviezla tento rok už 11-tisíc ľudí Vytlačiť
 

2107463_1200x.jpegNajviac ľudí cestovalo TREŽ-kou v lete, vyše 7 000.

Cestovný lístok na trase Trenčianskej elektrickej železnice Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice si v tomto roku kúpilo takmer 11-tisíc ľudí.

Počas letných mesiacov vláčik bez jediného meškania či technickej poruchy odviezol 7 100 cestujúcich a počas piatich nostalgických jázd mimo pravidelnej premávky ďalších 3 800 cestujúcich.

Bodku za tohtoročnou sezónou unikátnej 108-ročnej úzkorozchodnej železnice dá v sobotu 2. decembra Mikulášska jazda, na ktorej čaká poslušné deti aj malá odmena. Ako informovala Barbora Jánošková z kancelárie predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Kraj na zachovanie prevádzky turistami obľúbenej električky pravidelne prispieva sumou 25-tisíc eur. Rovnakou čiastkou plánuje župa podporiť udržanie atrakcie aj v roku 2018.

Počas letných mesiacov od júna do septembra tohto roku bolo z depa vypravených 192 vlakov, najvyťaženejšími mesiacmi boli už tradične júl a august. Počas dvoch prázdninových mesiacov využilo služby električky 5 730 ľudí.

"Tak ako v predošlých rokoch, približne 95 percent cestujúcich tvorili turisti a klienti Kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. Potešilo nás, že sa našli aj pacienti a klienti kúpeľov, ktorí využili naše služby k prípojom na vlak,“ povedal riaditeľ Trenčianskej elektrickej železnice Dušan Nosál.

Oproti minuloročnej letnej prevádzkovej sezóne previezla električka zhruba o tisíc cestujúcich viac.

Zažiť jazdu na historickej električke možno okrem letnej prevádzky aj počas tematických jázd. Tých bolo v tomto roku zatiaľ päť, šiestou bude Mikulášska jazda.

Prvou hneď v úvode roka bola Trojkráľová jazda, nasledovali Veľkonočná a Floriánska jazda, ďalej jazda na Deň detí a na súťaž vo varení guláša. Medzi najobľúbenejšie patrí už tradične Mikulášska jazda, tá tohtoročná bude v sobotu 2. decembra.

"Aj v tomto roku sa Železničná stanica v Trenčianskych Tepliciach zmení na „stanicu peklo“. Mikuláš a anjeli majú pre deti pripravenú sladkú odmenu, ale ako to už býva zvykom každý rok, Lucifer a jeho čerti budú chcieť balíčky deťom ukradnúť,“ priblížil program špeciálnej jazdy Nosál.

zdroj: https://mytrencin.sme.sk/c/20706437/elektricka-medzi-teplou-a-teplicami-odviezla-tento-rok-uz-11-tisic-ludi.html


 
 

V Tepliciach pribudnú ďalšie nájomné bytyVytlačiť
 

vlcsnap-2017-11-27-15h42m47s432.pngMesto Trenčianske Teplice uspelo so svojou žiadosťou o získanie finančných prostriedkov na obstaranie 25 nájomných bytov (12x 1-izbový, 11x 2- izbový a 2x 3-izbový).

Nájomné byty vzniknú vo funkcionalistickej stavbe, ktorá v minulosti slúžila ako liečebný dom pre pracovníkov československých železníc.  Budova vznikla v širšom centre mesta ako dielo architektov pod vedením Gustáva Kulhavého v rokoch 1928 – 1930. V štyridsiatych rokoch minulého storočia sa objekt transformoval na oblastnú nemocnicu.

Funkcionalistická stavba bude prebudovaná na polyfunkčný objekt s prevahou bývania prostredníctvom súkromnej firmy a následne mesto odkúpi byty na základe zmluvy o budúcej zmluve. Financovanie projektu zabezpečí úver zo Štátneho fondu rozvoja a bývania a dotácia z Ministerstva dopravy a regionálnej výstavby SR. ŠFRB poskytne 654 tisíc EUR a Ministerstvo 436 tisíc.

Byty odovzdá firma v bežnom štandarde s podlahovými dlažbami, sanitou, kuchynskou linkou a sporákom. Celkovo v päťpodlažnej budove bude 83 bytových jednotiek, vrátane 13 apartmánov.

Mesto v súčasnosti disponuje 25 nájomnými bytmi, ktoré vznikli prestavbou chátrajúceho Domu služieb Narcis. „S našou žiadosťou sme uspeli až na tretí pokus. Verím, že vďaka obnove funkcionalistickej budovy dôjde k celkovej revitalizácii tejto časti mesta. A tým ešte viac prilákame ďalšie skupiny mladých ľudí žiť do Trenčianskych Teplíc,“ povedal Štefan Škultéty, primátor mesta.

Stavebné práce by mali začať v najbližších mesiacoch a ukončenie sa predpokladá v prvej polovici roku 2019.


 
 

Projekt „Kúpele v regióne“ štartuje svoj 6. ročníkVytlačiť
 

kupele_v_regione-2017-2018.gif

Obyvatelia miest a obcí zapojených do projektu „Kúpele v regióne“ budú môcť už čoskoro využívať atraktívne zľavy na produkty Kúpeľov Trenčianske Teplice. 6. ročník akcie potrvá od 1. do 20. decembra 2017 a od 2. januára do 28. februára 2018.

Kúpele Trenčianske Teplice každoročne poskytujú pre stálych, ale i nových zákazníkov benefity obľúbeného projektu „Kúpele v regióne“. Liečivú vodu si počas troch mesiacov (okrem sviatkov) môžu kúpeľní hostia užiť za zvýhodnenú cenu. „Už o pár dní v spolupráci s mestami a obcami nášho regiónu rozbiehame 6. ročník akcie. Dúfam, že aj v tomto roku prilákame množstvo návštevníkov, ktorí si budú môcť dopriať účinky jedinečnej termálnej vody v našich bazénoch za atraktívne ceny,“ uviedol generálny riaditeľ Kúpeľov Trenčianske Teplice Michal Vojtáš.

Vlaňajší ročník projektu sa tešil bohatej účasti. Do akcie sa zapojilo dovedna 64 miest a obcí Trenčianskeho kraja a partnerské mesto Trenčianskych Teplíc – Vsetín. V rastúci trend návštevnosti kúpeľov podľa slov generálneho riaditeľa Kúpeľov Trenčianske Teplice Michala Vojtáša dúfajú organizátori aj v tomto roku.

"Projekt „Kúpele v regióne“ dáva možnosť obyvateľom trenčianskeho regiónu urobiť niečo pre svoje zdravie a zdravý životný štýl.
Táto akcia má už tradíciu a je nesporne veľmi atraktívna, čoho dôkazom je aj každoročne zvyšovaný počet návštevníkov, ako aj partnerských miest a obcí. Je to akcia, ktorú nám pre svoj rozsah môžu iné kraje závidieť," uviedol primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty.

Zoznam miest a obcí zapojených do akcie sa priebežne rozšíri podľa záujmu. Návštevníci budú v termíne trvania projektu môcť využiť zľavu až 50% percent na vstupy do všetkých termálnych bazénov a 30% na vstupy do bazéna Grand. Zľavu v termálnych bazénoch môžu využiť len osoby staršie ako 18 rokov. V prípade záujmu o zvýhodnené vstupy platí podmienka preukázania sa občianskym preukazom s trvalým pobytom v participujúcom meste či obci.


 
 

Primátor prezentoval mesto na konferencii v St. PetersburguVytlačiť
 

23848108_1733685106642355_1643696579_o.jpgPrimátor  mesta Štefan Škultéty sa zúčastnil minulý týždeň na medzinárodnej konferencii „International cultural forum“, ktorej súčasťou bola aj sekcia cestovného ruchu.

V rámci tejto sekcii bola Slovenská republika zastúpená len prostredníctvom mesta Trenčianske Teplice.  Obsah vystúpenia primátora mesta bol zameraný  smerom k obnove nášho kultúrneho dedičstva ako nástroja na podporu kúpeľného turizmu.

Počas pobytu Škultéty absolvoval niekoľko bilaterálnych rokovaní s partnermi v Rusku vrátane stretnutia s médiami a   s predstaviteľmi leteckej spoločnosti AEROFLOT. Už tento rok viac ako 400 zamestnancov tejto štátnej spoločnosti strávilo rehabilitačný pobyt v našich kúpeľoch. „ Len konkrétne rokovania a kroky môžu priniesť ruských turistov na Slovensku.

Naučené frázy politikov to však nikdy nebudú. Susediace štáty, a teda naša priama konkurencia, pri lákaní turistov z Ruska je niekedy dva až tri kroky pred nami.“, hovorí o poznatkoch z konferencie primátor mesta.


 
 

Deň vojnových veteránovVytlačiť
 

DSC_6037.jpgDeň vojnových veteránov v Trenčianskych Tepliciach sa spája nie len s udalosťami prvej a druhej svetovej vojny, ale aj s tragickou udalosťou zostrelenia bombardéra Liberator B-24J s posádkou Kennetha B. Smitha v roku 1944. Bombardér pri prelete nad Slovenskom zasiahli nemecké stíhačky, čo spôsobilo poruchu motora a lietadlo následne dopadlo do Kamenickej doliny v hornej časti mesta Trenčianske Teplice. Člen posádky Roland W. Morin zomrel hneď po zasiahnutí lietadla. Ostatným členom posádky sa podarilo vyskočiť.

V roku 1994 obyvatelia miestnej časti Baračka na mieste dopadu lietadla postavili Pamätník amerických letcov a pri jeho realizácií použili autentické časti lietadla. V roku 2008 bol pamätník zrekonštruovaný a každoročne sa pri ňom koná pietna spomienka, ktorej sa zúčastňujú aj zástupcovia amerického veľvyslanectva v Slovenskej republike.

Počas tohtoročnej pietnej ceremónie pri pamätníku sa prítomným prihovoril primátor Štefan Škultéty a veľvyslanec USA Adam H. Sterling. Veľvyslanec zdôraznil, aké je dôležité pripomínať si vojnové udalosti a vyjadril poďakovanie obyvateľom Trenčianskych Teplíc, že sa starajú o pamätník a snažia sa tak uchovať časť histórie z druhej svetovej vojny, ktorá je spojená s americkým národom.


 
 

Stretnutie jubilantov 80, 85, 90, 95 ročnýchVytlačiť
 

DSC_5790.jpgPodujatie pripravil Zbor pre občianske záležitosti a bolo venované iba jubilantom, ktorí sa v tomto roku dožívajú významného životného jubilea 80, 85, 90 a 95 rokov. Seniorom sa prihovoril primátor Štefan Škultéty, ktorý im zaželal  veselú myseľ, pevné zdravie, veľa elánu, aby prežívali jeseň svojho života obklopení úctou a pozornosťou svojich najbližších. Jubilantov potešil aj malým darčekom.


 
 

Október - mesiac úcty k staršímVytlačiť
 

DSC_2178.JPGMesiac október nám každoročne pripomína, že tak, ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. Staroba a október preto patria k sebe a vyzývajú nás, aby sme sa aspoň na chvíľu zastavili a sklonili sa pred šedinami našich blízkych.

V mesiaci, ktorý patrí seniorom pripravilo mesto podujatie určené všetkým seniorom, ktorí sa radi stretávajú a užívajú si príjemné chvíle v kruhu svojich priateľov či rovesníkov. O úsmev na ich tvárach sa postarali deti z materskej školy, ktoré v recitačnom pásme humorne opísali, ako trávia voľný čas ich babky a dedkovia. Žiaci základnej umeleckej školy ich zase potešili hrou na flautách. Počas vystúpenia hudobného hosťa Dušana Grúňa si seniori spolu zaspievali jeho nestarnúce hity a zaspomínali na svoju mladosť.

Seniorom sa prihovoril primátor Štefan Škultéty, ktorý im zaželal  veselú myseľ, pevné zdravie, veľa elánu, aby prežívali jeseň svojho života obklopení úctou a pozornosťou svojich najbližších.


 
 
Položky 1-10 z 69
ÚvodÚvodná stránka